×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
30. marts, 2015
Drukāt

Māris Antonevičs: Krievijas “tautiešiem” jauna konsolidācijas ideja, Gapoņenko jau lūdzis “palīdzību” Maskavai (21)

Foto-LETAFoto-LETA

Aleksandrs Gapoņenko.

Tanki šobrīd ir populāra tēma. Tie zib bildēs un videokadros no Ukrainas, kur kaujas mašīnas nereti aprakstītas ar dažādiem saukļiem un pat zīmējumiem (īpaši pie tā piestrādā t. s. separātisti, iespējams, cenšoties noslēpt pierādījumus, ka tanki patiesībā piegādāti no Krievijas; Maskava savu tiešo līdzdalību konfliktā joprojām neatzīst). Latvijā Dailes teātrī nupat pirmizrādi piedzīvojusi Leldes Stumbres luga “Droši kā tankā”. Luga vēsta par pēdējām Otrā pasaules kara dienām, un darbība tiešām risinās sašautā tankā, kur patvērumu raduši vairāki kareivji. Režisors, runājot par izrādi, protams, piesauc ģeopolitisko situāciju.

Nesen Rīgas ostā piestāja kuģis ar amerikāņu tankiem “Abrams”, no kuriem gan Latvijā līdzdalībai militārās mācībās palika tikai seši (pārējie transportēti uz Lietuvu, Igauniju un Poliju). Uzskatāmāka NATO militārā parāde bija vēlāk notikušais bruņutehnikas maršs “Dragoon Ride”. Dažiem šā notikuma sakarā pat sagribējās notēlot muļķīšus, rak­stot internetā komentārus par “paralēlēm” ar 1940. gadu. Savu domu gan viņi īsti nespēja attīstīt, jo pat faktus tai bija grūti pielāgot – ieradušies no Igaunijas, ASV bruņutransportieri Latvijā uzkavējās vien divas dienas ceļā piestājot Liepupē, Saulkrastos, Rīgā un Iecavā, lai dotos tālāk – caur Lietuvu – uz bāzi Vācijā. Protams, iepriekšminētie pasākumi bija izteikti simboliski. Vēl pirms dažiem gadiem ASV Austrumeiropu un Baltiju uzskatīja par mierīgu reģionu, kur nekas slikts drošībai tāpat nevar notikt, tagad gan draudi tiek uzlūkoti nopietni un dažāda ranga amatpersonas nebeidz atgādināt par NATO līguma 5. pantu. “Mēs palīdzēsim jebkurā mirklī, jebkurā laikā, kad jums būs vajadzība: gan no gaisa, gan ūdens, gan zemes,” pēc tanku izkraušanas Rīgas ostā paziņoja ASV armijas ģenerālmajors Džons O’Konors. Latvija netiek apbruņota, tas ir tikai tāds draudzīgs uzsitiens uz pleca – nu nebaidies, viss būs labi. Cerams! Bet tas nenozīmē, ka pašiem nekas nav jādara.

Dabiski, ka tiem, kas gaida kādus citus tankus, amerikāņu tehnika varētu izraisīt naidu un nelabumu. Bet ne tikai to… Viens no Krievijas “tautiešu” kustības organizatoriem Viktors Guščins (viņš arī Latvijas Krievu savienības politiķis) interneta portālā “Imho club” publicējis rakstu-uzsaukumu “Krievu kopienas krīze un jaunā apvienošanas ideja”. Tajā viņš atgādina, ka iepriekš krievus mobilizējušas tādas idejas, kā, piemēram, krievu skolu “aizstāvība” (2004. gadā) un referendums par valsts valodas statusu krievu valodai (2012. gadā). Nākamais gājiens – referendums par nepilsoņiem – vairs neesot izdevies, un iestājusies “ideju krīze”. Ko nu? Un Guščins piedāvā savu variantu – esot jāizmanto Ukrainas karš un Krimas tēma, par ko Latvijā dzīvojošajiem krieviem (Guščins lieto terminu “krievu lingvistiskā kopiena”) esot vienots viedoklis, un to saprotot arī Latvijas vara. “Ne jau velti Latvijā ir ieradies ASV karaspēks,” piebilst Krievijas “tautiešu” ideologs, dodot mājienus, ka to plānots izmantot, lai neļautu Latvijā dzīvojošajiem krieviem konsolidēties.

Guščins tomēr ir teorētiķis, tāpēc viņa vārdus saprotamākā valodā “iztulkot” steidzies kolēģis no t. s. Nepilsoņu kongresa Aleksandrs Gapoņenko, kurš interneta sociālajā tīklā “Facebook” raksta: “Jau visiem pasaulē skaidrs, ka amerikāņu tanki Latvijā ir tādēļ, lai izšautu vietējo krievu populāciju un ievietotu krievu tautības cilvēkus koncentrācijas nometnēs.”

Un kas tādā gadījumā jādara? Viss kā no mācību grāmatas: ceturtdien Latvijas Nepilsoņu kongresa vadītājs Gapoņenko vērsies Krievijas Valsts domē ar lūgumu sniegt viņa pārstāvētajai organizācijai atbalstu, vēsta Krievijas mediji.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Šito mērgli izraidīt uz Doņecku,lai pats brauc Putinam palīgā mātuškas bandītiem palīgā.
  Tāds izbadējuša volčaras skatiens !Ja te kas gadītos,viņš nu gan apšautun latviešus siekalodamies.Un tādu pēc referenduma ir apmēram 300000 un plus tikpat nepilsoņu.Še tev ,bet redz b. Bērziņam nav vajadzīgi papildus karavīri,jo,jo mazāka Latvijas armija,jo bērziņš ātrāk pacels balto flagu.Tās ir šausmas ko tas “jaunulis”gvelza Krievijas TV,ka pat krievu žurnālisti bija šokā.Varu iedomāties kas notiktu ar Putinu,ja viņš ko kaut līdzīgu atļautos !Vai vispār kāds ir aizdomājies KAPĒC nu jau labu laiku SC nogājusi pagrīdē??
  Letiņi plūcās,ZZS Brigmanis ,kā savulaik B.Kalniņš, draud sagrābt varu Latvijā,protams ,ar sarkano atbalstu no SC !!Lembis jau nopircis zaĻAS BIKSES UN SARKANUS STRINGUS !!tAUTA TURIES !!
  Vienotība sēro par Āboltiņas švako izredzi kļūt par Pils saimnieci,bet pie Zaķa turas !Redz kā tas Zaķis nogāza reitingu nu un Āboltiņa piepalīdzēja !Domā Zaķi,domā !

 2. Nekaunigi murgi.Sitadiem goponenkoviem vieta buutu aiz resteem,par pretvalstisku propogandu.Kaa tad,ASV tanki Latvijaa,lai apsautu krievus. To tik var izdomaat idiots.It ka Latvija nebuutu NATO valsts? Ja okupantiem nepatiik ASV tanki,lai brauc uz dzimteni un skatas uz krievijas tankiem,kapec tada histerija? Tapec,ka gaidat maskavas tankus? Tadus meslus,ka goponenko uzreiz vajadzeetu deporteet labi taalu,bet mums jau nav valdiiba.Ir maskavas ielektini un dirsaa liideji ar Berzinu prieksgala.Kauns Latvijas valdiibai!!!!

 3. Var teikt,ka visi Latvijas cekisti,komunisti,kuri veel var pacelt karotiti un aizlist lidz tualetei jau darbojas pagriidee.Vinu dziivoklos pie sienas pielikts putina prtrets,tikai vell aiz aizkarina.Viniem sapnos raadas jau sar kanarmijas tanki un vini sapno,kaa sagaidis tos ar sarkanam nelkjeem Rigaa.Redz pie ka noveda pasu latviesu mantkaariba un idiotisms.Tiek kuri tika pie stuures pec brivibas sanemsanas,nedomaaja par tautu.Vini domaaja par savu kabatu.Un parsvara ari tagad saeima sez lielakoties tautas apzadzeeji,nodeveji.Nerunaasim par tiem 24 okupantu kresliem,kas joprojam nezeeligi teelo “lojaalus”pilsonus,bet ik briidi tur akmeni azotee pret latviesu tautu.

 4. Lemberga avize speciali liek sadus “gaponenkus” purnus sava avizele,lai cilvekiem jauktu praatu.Lemberg,tu esi cuuka ar lielo burtu.Draudzeejies ar saviem komunistiem un nepiedirs Latviju ar saviem meliem,komunistu aadina pretiigaa!

 5. Cik ilgi šitais pretvalsts darbinieks jauks gaisu Latvijā? Ka jau pieņēma likumu par aizliegumu dienēt vai karot citā valstī,kāpēc nepieņemt likumu par Latvijas zaimošanu, izsutīt uz rodinu tādus naidniekus! Laikam valdibā vai Saeimā sēž savējie!

 6. Biedram Gapooņenko ir ieteicams meklēt palīdzību Serbska institūtā.

 7. un jamums buutu... Atbildēt

  Latvija krietna valdiiba,sitadus “gaponenko” tuulit jaapcietina.Ko vins propogande par koncentracijas nometneem un krievu izsausanu? varbuut vinu vajadzeetu izoleet trako nama uz paarbaudi,kaa Lubicu? Ko domaa miilja Saeima? lusums pirms veetras,jeb gatavojas klusiinam par prezidentu ieveelet atkal veco cekistu.Nav nekaads valdiba,ista cekistu un zaglu mafija atrodas Jeekaba ielaa.

 8. sirmajam gavnonenkam Atbildēt

  nevajadzeetu lugt palidziibu moskalijai,bet lugt Dievu,lai Dievs apskaidro praatu un beigt melot.Redz kaa ir,ka dziivojot okupeeta valstii,joprojaam sglabajas “ilgas” pec “varenas dzimtenes” Nenaks vovocka glabt,un bus vien jaamcaas tagad pat anglu valoda,ja negribeeja latviski runat.Ta luuk.Un pie tam pensijas samazinaaja krievija.Skaisti,ko vel vairaak veeleties.Viss pasu nopelniits.Nedriikst ienist zemi un cilveekus,kura dziivo,sena patiesiiba.Bet sitiem antikristiem tacu viss vienalga,vin saka bilo vashe,stalo nashe.Nekad un nemuuzam tas nenotiks paaudzu paaudzees.

 9. Vai nav vienalga kā pelnīt naudu?Cits naudu nopelna no austrumu kaimiņa,cits no rietuma kaimiņa.Ja,viņam šim kungam Latvija patīk,tad viņam vajadzētu atbalstīt vietējās teritorijas pamat etnosu,jo nav Latvija Krievijas guberņa.

 10. Šodien Krievija sēro, ka Aļasku palēto pārdevuši USA. Tā kā tankus G. kgs. negaidiet, tie būs vajadzīgi citā vietā.

 11. Kas Latvijai traucē nokopēt Krievijas likumus par nevalstiskajām organizācijām ar ārvalstu kapitālu,par stāvokļa destabilizāciju valstī,par etniskā naida kurināšanu un konsekventi tos pielietot.Krievijai tad būs jākritizē arī savi likumi.

 12. Acīs – labi nopērta suņa izteiksme. Lūdz vien, lai agresorvalsts velns tevi parautu pāri robežai aiz Zilupes, kamēr vēl nav par vēlu. Kad pakaļ atnāks Zemessardzes zēni, un pēc viņu pēriena acīs būs daudz bēdīgāka izteiksme.

 13. Nu riktīgs Gavnopoņenko!

 14. Tā tad, līdz kā sāksies ziedu laiks, laipni lūdzam Latvijā. Pateicīga tauta apsegs tankus ar ar puķēm.

 15. Aijo strēlnieks Atbildēt

  Tas tādēļ, ka svešiniekiem latviešu valstī ir neomulīgi redzēt Maskavas “ienaidnieku” tehniku.
  Latvija Krievijas guberņa vairs nebūs!

  • vai esi redzējis Latvijā mūžīgos rietumnieku ienaidniekus un putinistus braucam ar mīļotā tēvzemē ražotiem žiguļiem?Pat lozungi ” Na Berļin!” tiek sprausti pie BMW.,nemaz jau nerunājot par kolorado bantēm.

 16. vai tad Gavņenko krievs? tak jau identitātes krīzes nomocīts sovaks!

Draugiem Facebook Twitter Google+