×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
20. jūlijs, 2015
Drukāt

Gunārs Indārs: “Tankiem vīzas nav vajadzīgas!” (13)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Mūsu kaimiņvalsts – Krievijas Federācijas – vicepremjers Dmitrijs Rogozins telekanālā “Rossija 1”, komentējot Krievijai noteiktās Rietumu sankcijas, paziņoja, ka “tankiem vīzas nav vajadzīgas”. Latvijai robežas garums ar Krievijas Federāciju ir 246 km.

Lietas ir jāsauc īstajos vārdos. Draudi Latvijai nāk tieši no Krievijas. Tas, ka Krievija ir agresors pret savām kaimiņvalstīm un pasaules mērogā, ir pierādījies vēsturē un jo īpaši aktualizējies pašlaik.

Ar Krieviju mūsu valstij ir īpašas attiecības – joprojām likvidējamās okupācijas sekas un vairāki simti tūkstošu PSRS mantinieces atpakaļ neuzņemtu nelegālo imigrantu, kurus vienkopus Rīgā visvairāk var redzēt katru gadu 9. maija sarīkojumos pie padomju okupāciju slavinošā Pārdaugavas puļķa jeb “pieminekļa padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem”. Trāpīga ir senā atziņa: “Atbrīvotāji aiziet, okupanti paliek.” Šis Pārdaugavas piemineklis nav nekas cits kā slavinājums okupācijai.

Nav jāveic sociālas aptaujas, lai redzētu, ka Latvijā jo­projām ir ļoti daudz tādu, kas ar ovācijām sagaidītu Krievijas okupācijas karaspēku. Ir redzama likumsakarība – kad Krievija veic kādu agresīvu politisku vai militāru soli, arī krievvalodīgie Rīgā kļūst bravūrīgāki, skaļāki.

Mums pašiem arī jābūt atbildīgiem par savu valsti!

2014. gada decembrī Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš LTV teica: “Latvija ir tikpat droša, cik citas NATO dalībvalstis.” Viņš paskaidroja, ka Latvija, līdzīgi kā citas valstis, palielina ieguldījumu savu un NATO kopējo aizsardzības spēju stiprināšanā. Bērziņš sacīja, ka visi NATO dalībvalstu pārstāvji, ar kuriem runāts, apliecinājuši, ka solidāri ir gatavi darīt visu, lai kopējais NATO aizsardzības potenciāls palielinātos.

Tas, ka par Latvijas Valsts prezidentu 2015. gada 3. jūnijā tika ievēlēts Latvijas aizsardzības ministrs, ir arī politiska zīme, ka Latvijai ir svarīga valsts aizsardzība un tai tiek pievērsta arvien lielāka un vispusīgāka uzmanība. Raimonds Vējonis atbildēja tieši un skaidri, kā būtu jārīkojas, ja valstī ienāktu Kremļa finansēti militārie teroristi un diversanti jeb t. s. zaļie cilvēciņi: “Kā jau sen esmu teicis, nošausim!”

Te jāsaka, ka “zaļie cilvēciņi” ir ļoti ātri jāatrod un te var palīdzēt “teritorijas novērotāji”.

Patriotismam vecuma ierobežojumi nepastāv. Patriotisms un lepnums par savu valsti, cieņa un godprātība pret visiem valsts iedzīvotājiem ir pamatprincipi, kuri būtu jāieaudzina jau bērnībā. Iesaistīšanās teritorijas sardzē būtu viens no veidiem, kā paust savu mīlestību pret dzimteni un stāvēt tās sardzē.

Mans ieteikums ir izveidot teritorijas novērotāju kustību un aicināt tajā pieteikties teritorijas novērotājos, jo novērot robežu un darbības mūsu pašu valstī nekad nav par daudz.

Uzmanība robežām ir jāveltī visu diennakti un iesaistot arī sabiedrību. Ar Krieviju un Baltkrieviju mums ir gara robeža un, pēc ģenerāļa Kārļa Krēsliņa vārdiem – diezgan nepārskatāma. Līdz ar to te var ierasties arī dažādi speciāli iesūtīti “bēgļi” un robežu šķērsot arī Krievijas diversantiem nebūtu nekādu lielo grūtību.

Vairāki militārie eksperti nākuši klajā ar atzinumiem, ka Baltijas valstis Krievijas armija varētu okupēt divu dienu laikā. Būtisks ir jautājums: kā šo laiku paildzināt līdz septiņām dienām?

Vai šādā situācijā valsts robežu aizsardzībā iespējams iesaistīt ne tikai bruņotos spēkus, bet arī civiliedzīvotājus? Putins un citi Krievijas valdībā saka, ka Latvijai nekad neuzbruks. Putins saka vienu, bet dara pretējo. Latvijai jābūt pietiekami sagatavotai, lai Kremlī redz, ka viņu griba var neizdoties.

Pozitīvi piemēri pagātnē uzskatāmi rāda, ka tas ir iespējams, turklāt veicinot pilsoņu patriotismu un atbildības sajūtu par valsti. Civiliedzīvotāji pretgaisa aizsardzībā Amerikā, Austrālijā un Lielbritānijā sekmīgi tika iesaistīti jau Otrā pasaules kara laikā un arī vēlāk.

Otrā pasaules kara laika Teritorijas novērošanas korpusā strādājušo atmiņas liecina, ka jebkurš neatkarīgi no dzimuma, vecuma un sociālās piederības valstij smagajā laikā varēja ieguldīt savu artavu dzimtenes aizsardzībā.

Vēlams novērotājiem sadarboties no visām mūsu reģiona valstīm, kurām ir robežas ar Krieviju (Somija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Polija).

Teritorijas novērošanas korpusiem piešķirot īpašu nozīmi, Amerikas Savienoto Valstu prezidents Harijs Trumens 1952. gada 12. jūlijā uzrunāja nāciju ar vārdiem: “Pirmdienas rītā 27 valstīs zemes novērotāju korpusu civilie brīvprātīgie uzsāks operāciju “Debesu novērotāji”. Tas ir kopīgais piesardzības pasākums, kurā amerikāņi var ar lepnumu piedalīties un kurā gandarījumu var gūt arī novērotāju līdzpilsoņi. Kopējā politika, kā arī ASV un to sabiedroto centieni ir virzīti uz kara novēršanu. Kamēr vien mūs apdraudēs agresors, mēs nekad nezaudēsim savas ieceres un šajā lietā ieguldīsim visas pūles.

Taču šajā jaunajā laikmetā, kurā ienaidnieka spēkiem pieder tālvadības bumbvedēji un atomieroči, lai sevi aizsargātu, mēs nevaram riskēt būt nesagatavoti. Mums nepieciešams apmācīts debesu novērotāju spēks. Ienaidnieka uzbrukuma gadījumā mums noderēs katra debesu novērotāju ziņojuma minūte un sekunde. Šajā biedējošajā iespējamībā brīdināšanas rezerve var būt būtiska mūsu zemes un gaisa aizsardzībā, un civilās aizsardzības spēka kontekstā tas var glābt daudzas dzīvības un sekmēt svarīgu dienestu un ražošanas aizsardzību. Mūsu lielākās cerības uz mieru balstās tik stiprā un labā sagatavotībā, ka mūsu pretinieki neuzdrošinātos uzbrukt. Katrs pilsonis, kas piedalās operācijā “Debesu novērotājs” un citās aizsardzības aktivitātēs, palīdz novērst karu, ko nevēlas neviens no mums.”

Iesaistot dažāda vecuma cilvēkus debesu novērošanā, tas piešķirtu katrai jaunai dienai viņu dzīvē plašāku jēgu, cilvēki pamostos ar domām par savu valsti un stiprinātu arī savu patriotismu un domas par Latviju un mūsu valsts drošību.

Tāpēc: pensionāri, vajag iesaistīties! Nesēdiet, pusi dienas skatoties televizoru! Ko tu dari savā brīvajā laikā? Patriotisms piedod mērķi dzīvot – katra diena sākas ar mērķi. Televizora skatīšanās vietā var trenēt, nevis nogurdināt acis – var apzināt Latvijas plašumu un rūpēties par tās drošību.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Mums taču ir ZS, kur vada ģenerālis un kurai vajadzētu uzņemties atbildību par teritorijas aizsardzību un drošību. Laikam tomēr būs pārāk gudrs, lai aizdomātos līdz vienkāršām lietām!!!

 2. Iestājies zemessardzē. Iemācies tuvcīņu, nostriprini fizisko un iemācies šaut. Saproti, ka tu būsi tas kurš nošaus ienaidnieku. Runā skaļāk, nēsā karodziņu LATVIJA un skaties krieviem sejā. NOSIT ČŪSKU. Pieskati savu pagalmu. Dominē savā īpašumā. Dominē ar valodu. Runā skaļāk. Nebaidies. Mēs esam vairāk un šī ir mūsu zeme.

 3. VISI 4.augustā 18.00, tiekamies BRĪVĪBAS IELĀ 36, lai PATEIKTU KATEGORISKU “NĒ” BĒGĻU KVOTĀM!

  Ernis Purnis
  20.07.2015 23:27
  Visas patriotiskās un valstiski domājošās sabiedriskās organizācijas, kā arī vēlēšanās uzvarējušās partijas un visi godīgie un nevienaldzīgie pilsoņi ir tautas aktīvistu aicinātas doties 4.Augustā 18.00 paust savu nelokāmo protestu un turpināt to ik dienas, līdz šī prettautiskā lēmuma atcelšanai!!!

  • Ребята, поздно дёргаться! Хотите вы или не хотите, всучат вам «подарок» в виде кучи мусульманских эмигрантов со всеми их «прелестями». Хотели в ЕС – получите!

   • Diemžēl iespēja nomainīt tādus kā tu ar musulmaņu imigrantiem mums nav. Citādi tevis jau sen šeit nebūtu!

    • >zs 21. jūlijs, 2015 16:26
     Вот вам для справки. «По данным Верховного управления комиссара ООН по делам беженцев, в соседних с Сирией государствах сейчас находятся 4,013 миллиона беженцев из этой страны. В одной только Турции их около 2 миллионов.» А вы то наверное думали, что их будут только сотни? Нет, их количества хватить, чтобы заселить всю Латвию.

 4. Почто коменты удаляете ироды?! Стоило только усомниться в душевном здоровье автора, так у вас и сам сервер завис. Прямо таки чудеса.

  • А ты что, завидуешь его здоровью?! Спортом занимайся и всё будет в порядке. А жирик молодец, он нужен, чтобы вас пугать до усрачки. Как загнёт чего-нибудь, а вы уже в станишки наложили. Смешно же…

 5. Labs raksts un vērtīgas idejas!

 6. Valsts sevi spēj aizsargāt no ārējiem draudiem ,ja valstī pastāv sociālais taisnīgums,ir plašs vidusslānis un pilsoņi ir solidāri savā starpā,nepriecājas par cita nelaimi un negūst sev labumu no cita nelaimes. Iepriekš minēto vērtību ,kas valstī dara stipru Latvijā nav.

  • laikam slikta redze vai arī citas maņas nav līmenī. To gaudojošo novērotāju un viņu atvašu gan tā kā par daudz.

 7. Krievija pretendē ... Atbildēt

  Krievijas Federācijas – vicepremjers Dmitrijs Rogozins telekanālā “Rossija 1″: “tankiem vīzas nav vajadzīgas″.
  Un Krievija vēl pretendē uz civilizētas valsts statusu?
  Liekas, ka pēc tāda izteiciena neviens Latvijas līgums attiecībā par PSRS simbolu saglabāšanu zaudējis spēku.
  Labi, ka Krievija to tik tieši paziņoja.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gaļa paliek gaļa!

Saeimas deputāts Jānis Dombrava savā rakstā “Ārvalstu studenti – kebabu cepēji” portālā “Delfi.lv” vērš uzmanību uz ārvalstu studentu īpatsvaru Latvijā – kopš 2012. gada trešo valstu valstspiederīgo studentu un apmaiņas studentu skaits esot pieaudzis piecas reizes  – no 696 līdz 3397. Politiķis apšauba, ka visi ārvalstu studenti patiešām ierodas Latvijā studēt. Viņaprāt, daudzi studijas izmanto vien kā aizsegu, lai varētu mierīgi dzīvot un strādāt Eiropas Savienībā. J. Dombrava raksta: “”YouTube” ir atrodami daudzi video, kur indiešiem un pakistāniešiem tiek piedāvāta iespēja viegli un lēti ieceļot Eiropā, kļūstot par “studentu” Latvijā. Šajos reklāmas video tiek pausts, ka Latvija apstiprina 99,3% no visiem pieteikumiem. Vienkāršiem vārdiem sakot, ja esi pakistānietis un gribi braukt uz Eiropu pelnīt ar kebabu cepšanu, tad ir jābrauc uz Latviju, jo te visus ņem pretim bez liekām pārbaudēm.”

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+