×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. septembris, 2013
Drukāt

Tapetes lupatiņu tehnikā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kombinējot telpā dažādas tapetes, vienlaikus iespējams arī zonēt telpu, piemēram, plašā dzīvojamajā istabā izceļot ēdamzonu vai atpūtas zonu. Tas noderīgi arī bērnistabās, studijas tipa un jauniešu mājokļos.

 

Izmantojot dažādu rakstu un toņu tapetes, iespējams veiksmīgi nomaskēt dažādas telpas nepilnības – sienas nelīdzenumus, pārāk augstus vai zemus griestus, sabalansēt telpas sienu izmērus un akcentēt nišas, logu ailas utt.

 

“Tapetes var līmēt ne tikai uz sienām, bet arī uz griestiem. Piemēram, mansardos vai citās līdzīgās telpās, lai nomaskētu telpas izmēru vai formas nepilnības, tapešu sleju no sienām turpina arī uz griestiem. Šajā gadījumā vislabāk der tapetes ar sīku ziedu rakstu. Lai iespaids neveidotos pārāk raibs, tās ieteicams kombinēt ar vienkrāsainām mēbelēm un tekstilijām,” iesaka interjera dizainere Larisa Boreva.

Telpas apdare ar dažādām tapetēm izmaksās lētāk, jo nepieciešams vien neliels daudzums katra tapešu veida – var izmantot tapešu atlikumus, ko visbiežāk pārdod par pazeminātām cenām. Tiesa, visas tapetes ieteicams iegādāties vienā vietā – tas atvieglos tapešu izvēli un saskaņošanu. Ja tomēr daļu tapešu pērk citā veikalā, dodoties izvēlēties, noteikti jāņem līdzi jau nopirkto tapešu paraudziņi. Tā būs vieglāk piemeklēt atbilstošāko toni un rakstu, nepaļaujoties uz atmiņu – dažreiz pat vismazākās toņa atšķirības var sabojāt visu kopējo ainu. Jāatceras arī, ka vieglāk darboties būs ar viena platuma tapetēm – nebūs problēmu ar salaiduma vietām.

Tapetes izvēloties, der ievērot, ka kombinēto tapešu toņiem noteikti jāparādās telpas interjerā: mēbelēs, tekstilā vai aksesuāros. Tad interjers veidosies harmonisks arī tad, ja tapešu raksti būs ļoti atšķirīgi.

Vienkāršākais veids ir izcelt vienu sienu ar rak­stainām vai, gluži otrādi, vienkrāsainām tapetēm. Cita raksta vai toņa tapetes var kārtot arī lielos laukumos – kā atsauci uz kādu interjera priekšmetu vai aksesuāru (ar līdzīgu toni vai rakstu). Līdzīgi tapetes iespējams līmēt arī horizontālās plaknēs vai vertikālās joslās. Ar atšķirīgām tapetēm var veidot arī nelielus ielaidumus kopējā tapešu virsmā, kas tādējādi izskatās kā dekori.

Vissarežģītāk ir veidot tapešu kolāžu no nelieliem tapešu gabaliņiem – līdzīgi kā vecmāmiņas lupatu deķi. Tomēr, ja gaume un stila izjūta nepievils, rezultāts būs ļoti dekoratīvs un mājīgs.

Savukārt avangardiskākos interjeros tapetes tiek līmētas arī krustu šķērsu, pa diagonāli vai ar speciāli noplēstām un neregulārām malām, starp tapešu fragmentiem atstājot nenoklātus sienas laukumus, apmetumu bez apdares. Lai šāda apdare kalpotu ilgāk, to nereti pārklāj ar caurspīdīgas lakas kārtu.

 

* No angļu val. – patchwork – lupatiņu tehnika

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+