Mobilā versija
+7.3°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
5. janvāris, 2016
Drukāt

Tapis Gostiņu kultūrvēsturiskais parks (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pļaviņu novada dome Stiklinieku ielā Nr.1, Lielajā ielā Nr. 24 un Mazajā ielā Nr.2 izveidojusi Gostiņu kultūrvēsturisko parku, Lalv uzzināja Pļaviņu novada domē.

Parka koncepcijas pamatā ir Gostiņu vēsturiskie nosaukumi dažādos laika periodos. Skatītāja ceļš sākas ar pilsētas plānu, kurš papildināts ar vēsturiskajām fotogrāfijām. Plāns novietots teritorijas mazākajā daļā tuvu autobusa pieturai, lai ieinteresētu skatītājus apskatīt visu parku.

Parka lielākā daļas sastāv no septiņām atceres vietām, kuras veltītas katra savam Gostiņu nosaukumam (Gostiņi, Everestmunde, Glazmanka, Trentelberģis, Zarnu miests un Žīdu miests, Dankeri) un ar to saistītajam vēstures posmam.

Patīkamu noskaņu rada soliņi, celiņu segumi, septiņi tematiski izvietotie laukakmeņi, bet informāciju sniedz stendi. Parka centrā atrodas slīpi pakalnā izvietots Gostiņu ģerbonis, kurš redzams no visām parka vietām.

Teritorijas labiekārtošanas projekts veikts saskaņā ar biedrības “Kopsolis” ideju, Pļaviņu novada domes līdzfinansējumu un SIA “Pļaviņu DM” atbalstu. Kultūrvēsturiskā parka projekts izstrādāts sadarbībā ar Pļaviņu novadpētniecības muzeju un izmantojot muzeja rīcībā esošos materiālus.

Projekta kopējās izmaksas – 9 408.62 eiro bez PVN.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Būtu labāk vismaz galveno ielu kārtīgi noasfaltējuši.

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteni (1)Kāda veida noziedzīgus nodarījumus un cik bieži izdara psihiski slimas personas, nezina pat atbildīgās amatpersonas.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (27)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+