×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
6. novembris, 2015
Drukāt

Taps jauns reemigrācijas plāns (7)

Foto - LetaFoto - Leta

Ekonomikas ministrija (EM) tuvākajā laikā sāks darbu pie jauna reemigrācijas plāna, kura izstrādē iesaistīsies arī latviešu diasporas uzņēmēji, pastāstīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“V”).

Vakar notika pirmā Diasporas uzņēmēju konsultatīvās padomes sēde, kurā pārrunāti jautājumi par reemigrāciju. Ir panākta vienošanās, ka līdz Ziemassvētkiem Ekonomikas ministrija sagatavos jaunā reemigrācijas plāna uzmetumu, ko nosūtīs diasporas uzņēmējiem, kas sniegs priekšlikumus šim dokumentam. Par līdzšinējo reemigrācijas plānu sanāksmes laikā nav runāts. “Tas netiek vērtēts ļoti pozitīvi, bet ir ļoti labas lietas, kas ir īstenotas,” atzina Straujuma. Kā piemēru viņa minēja latviešu valodas apmācības. Vairāk gan runāts par to, kas jādara jaunajā plānā. Konkrēti priekšlikumi gan vēl nav izskanējuši – tie būs, kad uzņēmēji būs iepazinušies ar priekšlikumiem. “Bet ir skaidrs, ka latviešu diaspora ir tas tīkls, ko mēs varētu izmantot tieši mūsu dažādu jautājumu attīstībai,” uzsvēra premjerministre. Diasporas uzņēmēju konsultatīvajā padomē apspriesta arī sadarbība ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, proti, kā vairāk piesaistīt latviešu uzņēmējus. Tikšanās ar latviešu diasporas uzņēmējiem turpmāk notiks reizi ceturksnī.

 

Plāns “uz papīra”

2012. gadā tapa EM reemigrācijas atbalsta pasākumu plāns 2013. līdz 2016. gadam. Plānā ir paredzēti vairāki virzieni reemigrācijas veicināšanai, piemēram, dažādi pabalsti, bērnu vienkāršota reģistrēšana izglītības iestādēs, repatriantu statusa saņēmēju loka paplašināšana, latviešu valodas apmācība.

Martā Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā EM norādīja uz nepietiekamo finansējumu reemigrācijas plāna pilnīgai realizēšanai. Lai to efektīvi īstenotu, 2014. gadā bija nepieciešams 1,4 miljoni eiro, taču tika piešķirti 473 300 eiro, savukārt šogad vajadzīgo 1,5 miljonu vietā atvēlēti 759 600 eiro.

Vairāki eksperti ir norādījuši, ka plāns neveicina aizceļojušo atgriešanos. Liela daļa ārvalstīs dzīvojošo latviešu līdzšinējo plānu uzskata vienkārši par papīru.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. ar biznesa pieredzi-nevienam nevajadzīga Atbildēt

  Nu atbraucu aprīlī-līdz šim darbs nav…prasības 25 gadi,vismaz 35 gadu pieredze starptautiskā uzņēmumā,minimus 3,4 valodas,zem minimālās algas jāizdara vismaz trīs amatu darbs,ejot prom-dod pieci…tūdaliņu un nekauņu valsts

 2. Kamēr es par stundas algu relaksēti strādājot Latvijā nevarēšu iegūt tik pat cik par stundas algu Lielbritānijā, par reemigrāciju nesākšu pat domāt.

 3. Biezs vai plāns?

 4. Reemigrācijas plāns bez saimnieciskās musu valsts izaugsmes ir tukšs mēsls.

  • Es apsveicu katru latvieti, kas atgriezhaas un veeli veiksmi. Rietumi nav nekaada lejputrija, jo agraak latvieshi to sapratiis, jo mazaakas buus veelak nozheelas par nevajadziigaam neveikseem!

   • Leiputrija nav, bet paveicamā darba un saņemtā atalgojuma proporcija ir patīkamāka. Vismaz speciālistiem, kas strādā savā profesijā.

 5. laiku tērē, naudu noraksta…

Draugiem Facebook Twitter Google+