×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
10. decembris, 2014
Drukāt

Taps savdabīgs mediju Vienības nams (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Lai pastiprinātu Latvijas informatīvās telpas klātbūtni Latgalē, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija vakar konceptuāli atbalstīja Latvijas sabiedriskā medija Latgales reģionālās studijas izveidi.

Studiju paredzēts veidot Daugavpilī vai Rēzeknē, un tajā strādās divi Latvijas radio žurnālisti, kas veidos informatīvi analītiskus raidījumus un ziņu sižetus latviešu un krievu valodā, un tie skanēs gan Latvijas Radio, gan tā sauktajos programmu logos (ētera laiks pauzēs starp raidījumiem) un būs dzirdami Latgalē. Studijas izveides mērķis ir stiprināt Latvijas sabiedriskā medija klātbūtni Latgalē, un tas būšot labs pretlīdzeklis Krievijas propagandai. Nacionālās Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs (NEPLP) Ainārs Dimants komisijas sēdē uzsvēra, ka Latgalē ir nepieciešama sabiedriskā medija klātbūtne, lai liecinātu par Latvijas vērtībām. Viņš atsaucās uz Kārļa Ulmaņa laikiem, kad Daugavpilī par valsts klātbūtni liecinājis Vienības nams. “Līdzīgus pasākumus veic arī Igaunija. Kad izskanēja spekulācijas par tā saucamo Narovijas apgabalu Krievijas sastāvā, Igaunijas atbilde bija Narvas korespondenta punkta stiprināšana Igaunijas sabiedriskajā medijā,” sacīja A. Dimants.

Lai Latgalē izveidotu reģionālo studiju, no valsts budžeta papildus nepieciešami 87 648 eiro. Komisijas deputāti no koalīcijas partijām neiebilda pret līdzekļu piešķiršanu Latgales reģionālajai studijai. Opozīcijas deputāti aicināja līdzekļus meklēt jau esošajā sabiedriskajiem medijiem paredzētajā finansējumā. Deputāts Arturs Kaimiņš (LRA) sēdē NEPLP darbiniekus nosauca par “nekompetentiem darboņiem, kas prasa papildu naudu”. Viņaprāt, Latgales reģionālo studiju varētu finansēt no radio “Pieci.lv” piešķirtajiem līdzekļiem, nevis prasīt papildu naudu. Deputāts uzskata, ka radio “Pieci.lv” esot brāķis. Atbildot uz pārmetumiem par nelietderīgu līdzekļu šķērdēšanu, LTV ģenerāldirektors Ivars Belte ironizēja: “Mums vēl ir ko šķērdēt. Varu jums atbildēt rakstiski. Esmu Saeimas komisijā, nevis suņubūdā.” Deputāte Regīne Ločmele-Luņova (“Saskaņa”) izteica atbalstu studijas izveidei, taču aicināja rast līdzekļus no naudas, kas tiek tērēta televīziju “OTV”, “Re: TV” un “Rīga TV24” bezmaksas apraidei, jo, viņasprāt, tajās ir nekvalitatīvs saturs.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece tomēr aicināja neieslīgt nekonstruktīvās diskusijās. Viņu priecē NEPLP un sabiedrisko mediju iniciatīva saturiski uzlabot Latgales mediju telpu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Izdabājot krievu okupantiem un kolonistiem, kuri Latvijā negrib runāt latviski un neko neklausās/neskatās latviski – Latvijas valsts Latgalē ievieš mediju krievu valodā.
    Un vienlaikus Latvijas valsts uzspļauj latgaļiem, latgaļu valodai un kultūrai.
    Vai tad, kad latgaļi teiks, ka “par Latvijas prezidentu jābūt Putinam” – vai varbūt tad valsts apdomāsies un sāks rūpēties par latgaļu valodu?

  2. Vai kaut kas nav jādara arī lai esošo latviešu valodā vēstošo informatīvo telpu nepiesārņotu tādi uz prokrieviski informatori kā Sprūds, Putina partijas filiāles SC darboņi un tamlīdzīgi viņu stabulē pūtēji. Tam būtu Dimanta vadītā padome, bet tas pats velk un to pusi.

Draugiem Facebook Twitter Google+