×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
12. marts, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Vai Cilinski piespiedīs uz politkorektumu? (13)

Foto: LETAFoto: LETA

Krievijas televīzijas Rīgā jau ieradušās, ekrānā plaša vieta atvēlēta eirodeputātei Ždanokai priekšlasījumiem par atbalstu Krimas cilvēku taisnajai vēlmei, par tiesībām krievu skolām pastāvēt Latvijā, zobu griešanai par krievu valodas ierobežošanu. Nebūs ilgi jāgaida, līdz Maskavas reportieri uzmeklēs ļautiņus, kuri sarakstījuši petīciju par Latvijas pievienošanos Krievijai, taps sižeti uz urrā. Uz vērienīgo filmēšanu ierindā ir vecie interfrontes kadri, ideoloģiski apkalti antifašisti, kā arī jauni, dedzīgi, kareivīgi apsūnojušo provokāciju un demagoģijas atbalstītāji, kuri feini runā latviski – beiguši skolas Latvijas izglītības sistēmā. Tiks atritināti kilometriem Georga lentīšu, attīti Krievijas karogi, sarkanās flagas, un impēriski noskaņotais pūlis kā stafetē pārceļos no pasākuma uz pasākumu, kā viņi tās dēvē – mierīgajās demonstrācijās.

Maskavas “kinošņiki” nepraktizē otra viedokļa paušanu. Ne vārds netiek bilsts, ka Latvijā ir arī nosodītāji Kremļa agresijai, un vismaz daži latvieši vēl gribētu dzīvot savā valstī, latviskā Latvijā, nevis kaut kam “pievienoties”. Taču saceltajā ambrāžā tikai izretis izskan “Rīgas viedoklis”, un valdībai nedara godu, ka tā necenšas aizdambēt melu straumi. Itin kā steidzamākie darbi tika sadalīti, Ukrainas konfliktam iesākoties. Jāstiprina valsts pamati ar Satversmes ievada pieņemšanu, jānoliedz ar likumu naida runa, un sprieda, ka kādam no augstākajiem vadītājiem derētu tā kā vērsties pie Latvijas krieviem. Tādu vadītāju, kas dotos tik riskantā ceļojumā, neatradās. Kā Levita kungs atzīmēja – mūsu lielākais ienaidnieks ir pašu mazdūšība, un politiķiem nevajadzētu skurināties, ka tas nav viņu adresē. Tā vietā, lai atmaskotu provokatorus, valdošā partija dzīrusies izmeklēt NA ministra “Cilinska lietu”, ja viņš piedalīšoties 16. marta leģionāru gājienā. To varot traktēt kā “atbalstu fašismam”. Būšot nevēlama reakcija Rietumos. Tādējādi “Vienotība” ar premjerministri priekšgalā ieslīgusi no zila gaisa grābtos laipnu “draugu” apgalvojumos, itin kā Latvijā iemājojis neonacisms, notiekot fašisma atdzimšana vai velns zina kas. Tās ir klajas, viegli apgāžamas muļķības. Kam Cilinskis rēgojas kā “fašistu” atbalstītājs, lai padomā, ka krievu TV sižeti būs šā vai tā. Traktēs, kā vajag. Safilmēs vajadzīgajā klišejā, vai ministrs ies pie pieminekļa vai paliks politkorektos mājās sēdētājos. Un, ja ķeras klāt Nacionālās apvienības ministram, tad taču jāatlaiž arī Druvietes kundze! Valdība apņēmusies līdz 2018. gadam latviskot skolas, Izglītības ministrija gatavo reformu, bet tā raisīšot demonstrāciju lavīnu, kur pirmais pikets zem ministres logiem jau bija. Tas arī ir situācijas apdraudējums, to var ieskaitīt par nacionālradikāļu “plosīšanos”, krievvalodīgo bērnu apspiešanu – kas vien ienāks prātā Ždanokas piekritēju vienvirziena fantāzijās. Ir cemme, ka nenotiek asa pretdarbība čuguna liešanai un manipulācijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Pasakums kur veterani legionari sastajas ierinda skumigi vecina karogus un gaida kamer Putina atsutiti provokatori kartigi iznirgajas galigi neder. Ja mes so pasakumu nemakam organizet un neparversam par paskumu kur izskadrojam ka Kremlis palidzeja Hitleram sakt karu un tatad Kremlis ir galvenais fasistu atbalstitajs tad labak 16 martu neatzimet, no ta pasakuma Latvijai tikai launums.

 2. Kapec neizmantojam 16 martu? Atbildēt

  Vai nevaretu 16 martu parverst par pasakumu kur Kremli nosoditu par sadrbosanos ar fasistiem? Kapec 16 marts ir parversts par pasakumu kur musu legionarus apsauka par fasistiem? Kapec 16 marta nevaretu iet uz Krievijas vestniecibu un pieprasit atzit faktu ka Krievi un Vaciesi kopigi iznicinaja Poliju? bet legioanri tika vienkarsi ierauti Krievijas un Vacijas galas masinas.

 3. Bet tomer kapec ir situacija ka Putins lej zulti uz mums? Kapec mes nelejam zulti uz Putinu? Kapec mes klusejam un tikai notiram splaudeklus no sejas un klausamies ka mes esam fasisti? Kapec mes nekad musu propoganda neparadam ka tiesi ka Kremlis palidzeja Hitleram un tadejadi Kremlis ir fasistu atbalstitajs?

 4. NETICU NEVIENAM VĀRDAM, KO 16.MARTA UN CITU NOTIKUMU SAKARĀ RUNĀ MŪSU PREMJERE UN “MĪKSTIES” MINISTRI!!! Arī valsts prezidents ŠAUJ PĀR STRĪPU!!! ŠIS NAV ĪSTAIS BRĪDIS KAUT KO PIEPRASĪT VAI AIZLIEGT!!??Paši valdošie gadiem ilgi NEVAR nokārtot jautājumu par leģionāriem un viņu iesaistišanu vācu karaspēka sastāvā SKAIDROŠANU?! KĀ NAV KAUNA TAGAD KAUT KO AIZLIEGT!!? NEVAJADZĒJA TIK TĀLU AIZLAIST ŠO JAUTĀJUMU UN PIEĻAUT TĀ POLITIZĒŠANU TĀDĀ MĒROGā!?? ŠI TAČU IR TIESISKSA VALSTS JEB TIE IR MELI!??Jā tā, tad KĀPĒC CILVĒKS NEVAR BRĪVĀ DIENĀ IET, KUR VIŅŠ VĒLAS??? KĀDS SAKARS AR VISU ANTIFAŠISTU ROSĪŠANOS TIEŠI ŠAJĀ LAIKĀ PIE BRĪVĪBAS PIEMINEKĻA??? KĀDS SAKARS VARAM MINISTRA IEŠANAI KOPĀ AR KARAVĪRIEM NOLIKT ZIEDUS PIE PIEMINEKĻA AR VIŅA IEŅAMAMO AMATU VALDBĀ??? Viņš taču vispirms ir CILVĒKS… GRIBU REDZĒT, KAS ĪSTENĪBĀ NOTIKS 16.MARTĀ UN KAM ATKAL “NEBŪS” GATAVI DROŠĪBAS SPĒKI…? GAN JA KĀDS “SALDAIS ĒDIENS” SVEŠIEM MĒDIJIEM BŪS SARŪPĒTS… VALDĪBA!!! PAR LAVIJAS TĒLU VAJADZĒJA RŪPĒTIES JAU KUR TIE GADI ATPAKAĻ!!?

 5. Ždanoka a vot hitrija. Pakriķis fašistu Ļatvija a bus pa miņistru oblasķ Riga. A vot!

 6. Patiesi vārdi! Pat ja neviens cilvēks neaizies 16.martā pie Brīvības pieminekļa ziedus nolikt, tik un tā Krievijas propagandas mašīna atradīs ko savējiem parādīt.

 7. Straujuma, Kažociņš, grūti iedomāties, ka viņi to ko runā arī domā. Kā tas arī nebūtu, jo latvietis zemāk lieksies, jo sliktāk būs.

 8. Šodien, kad notiek krievu imperiālistu uzbrukumi Ukrainas neatkarīgai valstij,kad krievu šovinisti Krimā un Ukrainas austrumu apgabalos aicina Krieviju uz iebrukumiem Ukrainā un tās teritorijas pievienošanu Krievijas imperijai,man šķiet, ir ļoti derīgi,pat nepieciešami atskatīties uz notikumiem pirms septiņdesmit gadiem,kad Latvija tika pievienota Krievu imperijai ar Molotova-Rībentropa noziedzīgā pakta palīdzību.
  Šodien ir jārunā skaidra valoda.Krievu imperiālisms 50 gadu okupējot Latviju te iepludināja gandrīz milijonu savu pilsoņu un izveda uz Krieviju tūkstošiem latviešu kā arī daudzus noslepkavoja.Tāpat tas izdarījās Krimā ar krimas tatāriem.
  Ir jāatmet tā okupantu propoganda ,kas apgalvoja ka latviešu leģionāri cīnījas par fīreru,par Hitlerisko Vāciju. Ir vienreiz jāapjēdz ka leģionāri cīnījās pret krievu imperiālismu.Lai mūžīga slava cīnītājiem pret krievu imperiālismu.
  Visiem latviešu patriotiem ir tiesības un pat pienākums godināt viņus 16. martā.

 9. Aprobežotākus cilvēciņus kā valdošās partijas politiķus, ieskaitot Straujumu, laikam neatrast. Ar savu publisko rosīšasnos pirms 16. marta viņi ir izdarijuši lielāko ļaunumu Latvijas valstij, dauzkātrt pārspējot Maskavas “mīksto varu.”

  • Kad izvedīsiet tieši šādas pašas sankcija 9. maijā?!
   Vai pienāks tāda diena?
   Savējos gan “sitam”, bet SC jau 20 gadus dara kā pašiem patīk, nav neviena likuma Valsts aizstāvībai pret svešžemju naida kurinātājiem.

 10. Ieteiktu leģionariem un Cilinskim griezties tiesā par naidu , goda un cienas aizskaršanu , ko veic Vienotības kakla kungi .Ari nevienu nevar atlaizt no darba par to ka viņš brīvā laika dara ,ko pats vēlās .
  Novēlu V kliķei to pašu , ka ar Grendes atlaišanu piedzīvot savu nodevību un nenostrādāt lidz oktobrim . Vienotības nelietībām nav robežu . Šo kultūras ministri , kas ir ka svešķermenis , gan vajadzētu patriekt .

 11. Visu cieņu Cilinskim par latviešu karavīru aizstāvību . V politbirojam ir vienalga vai okupanti un naidīgie žīdu fašisti alējas pie Brīvības pieminekļa , ka pagajušo gadu un rīko provokācijas pie okupācijas monstra, jo tas nav bīstami .V kakla kungu kliķei ir vāja atmina , ka kadreiz 16.marts bija pieminas diena un varas kungi cienīja latviešu karavīru .katrai svešai varai , ka uzkundzējošai Vienotības klikei ir savs laiks iet pa skuju taku . Ceru tauta atvērs acis un to šogad izdarīs .

  • Mēs Latviešu tauta esam ar tevi,Tu esi ists Latvijas cienigs,bet tie kas neatbalsta tie ir Latvijas nodevēji.

Draugiem Facebook Twitter Google+