Latvijā
Tehnika

Tapusi bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa mobilā aplikācija 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Shutterstock

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunim 116111 ir izveidota bezmaksas aplikācija lietošanai mobilajos tālruņos, kas no šīs nedēļas ir pieejama lejupielādei.

Labklājības ministrijā (LM) informē, ka šī ir Latvijā pirmā uzticības tālruņu aplikācija, kas atvieglos un padarīs vēl pieejamākus un ātrākus uzticības tālruņa 116111 pakalpojumus bērniem un pusaudžiem.

Aplikācija “Bērnu tālrunis” sākotnēji ir pieejama lejupielādei “Google Play” veikalā, taču pakāpeniski aplikāciju pielāgos lietošanai arī citās mobilo tālruņu operētājsistēmās.

Aplikācija galvenokārt paredzēta bērniem un pusaudžiem, lai atvieglotu un dažādotu psiholoģiskās palīdzības saņemšanas iespējas. Ar aplikācijas palīdzību bērni un pusaudži, kas nokļuvuši krīzes situācijā, var zvanīt un saņemt e-konsultācijas.

Tāpat ar šīs aplikācijas palīdzību var iegūt informāciju par uzticības tālruni 116111, būtiskākās ziņas par iespējām pasargāt sevi no vardarbības, informāciju par bērnu tiesībām un pienākumiem, kā arī interneta drošību.

“Mobilo tālruņu aplikācija ir vēl viena iespēja uzrunāt mūsu auditoriju. Mūsdienās lielākā daļa bērnu un jauniešu aktīvi lieto dažādas mobilās ierīces, tādēļ aplikācijas izveide bija loģisks solis. Domājams, tā palīdzēs arī tiem bērniem un pusaudžiem, kuri šaubās, vai vērsties pēc palīdzības un atbalsta uzticības tālrunī 116111 – ar aplikācijas starpniecību būs iespēja uzzināt vairāk gan par pašu tālruni, gan iespējamiem apdraudējumiem, riskiem un krīzes situācijām, kuru dēļ vērts meklēt profesionāla psihologa atbalstu,” norāda VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Vēja.

Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis darbojas kopš 2006. gada 1. februāra. Tas izveidots, lai sniegtu bērniem un pusaudžiem psiholoģisko palīdzību un atbalstu krīzes situācijās. Nereti palīdzība un konsultācijas tiek sniegtas arī vecākiem, pedagogiem u.c. speciālistiem, kuriem ikdienā nākas saskarties ar bērniem.

Uzticības tālruņa konsultanti ir profesionāli psihologi, kuri uzklausa, sniedz atbalstu un kopīgi ar zvanītāju meklē piemērotākos risinājumus grūtā brīdī. Zvans uz uzticības tālruni 116111 ir bezmaksas, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā telefona.

Kopš 2015. gada 1. marta uzticības tālrunis 116111 sniedz palīdzību un atbalstu visu diennakti.

LA.lv