Kultūra
Teātris un kino

Tapusi izrāde vismazākajiem “Kazlēni un vilks” 0

Publicitātes foto: Alvils Bijons

Ceturtdien, 18. aprīlī Latvijas Leļļu teātra Mazajā zālē pirmizrādi piedzīvos Dainas Strelēvicas lugas “Kazlēni un vilks” iestudējums, kas veidots marionešu tehnikā pēc slavenās brāļu Grimmu pasakas motīviem, LA.lv uzzināja teātrī.

Izrādi, kas domāta vismazākajiem teātra skatītājiem no divu gadu vecuma, veidojusi režisore Vija Blūzma sadarbībā ar lietuviešu māksliniekiem un marionešu meistariem – Simonu Dūdu un Liljanu Janovicieni, kam šī ir debija Latvijas Leļļu teātrī.

“Meklējot atslēgu, kā šo pasaku iestudēt, izskatījām tās variācijas dažādu tautu literatūrā un folklorā. Palikām pie varianta, ka visa darbība notiek lauku sētā. Arī vilka “palīgi”, ar kuru neapdomīgo atbalstu viņam izdodas kazlēnus apmānīt, ir tie paši lauku sētas iemītnieki, kas ikdienā dzīvo kazu ģimenei kaimiņos. Man šajā izrādē ir svarīga tēma par kolektīvo atbildību. Mazi bērni ir naivi, lētticīgi, viņus viegli var apmānīt, un ne vienmēr mamma un tētis būs līdzās un varēs savus mazos pasargāt. Tikai visi kopā – esot vērīgi, atbildīgi un ieinteresēti, mēs varam radīt drošu vidu, kurā bērniem augt. Laicīgi pamanīt, ja kādam ir slikti nodomi, pat ja tas neattiecas konkrēti uz manu bērnu. Man šķiet, šī tēma šobrīd ir ļoti aktuāla,” stāsta izrādes režisore Vija Blūzma.

Mūziku iestudējumam komponējis Uģis Vītiņš, bet dziesmu tekstus sacerējusi lugas autore Daina Strelēvica. Gana sarežģītajā marionešu tehnikā visus izrādes varoņus iedzīvinās aktieri Lienīte Osipova, Santa Didžus, Anrijs Sirmais un Miķelis Žideļūns.

Tuvākās izrādes – 18. maijā un 4. jūnijā.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Kultūra
VIDEO: Simtgadē dāvina simts gleznas par pirmskara Latviju
22 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
Video: animācijas filmas “Saule brauca debesīs” aizkadrā
22 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
VIDEO. Muzikālu sveicienu Latvijai sūta igauņu rakstnieki un mūziķi
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 5
11 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
12 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1938. gada 17. novembrī. Viestura ordeņa pirmā pasniegšana
1 stunda
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
14 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
10 stundas