×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.2°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
24. janvāris, 2018
Drukāt

Tapusi jauna mobilā lietotne “Valodas draugs” (8)

Foto -LETAFoto -LETA

Trešdien, 24. janvārī, Tieslietu ministrijā tika prezentēta Valsts valodas centra izstrādātā mobilā lietotne “Valodas draugs”, kura tagad ir pieejama iedzīvotājiem, lai iesaistītos Valsts valodas centra darbībā, nosūtot ziņojumu par iespējamu valsts valodas pārkāpumu vai uzslavu par valodas lietojumu, vēsta Tieslietu ministrija.

Lietotne ir pieejama jebkurai personai, kura izmanto mobilo ierīci ar Android operētājsistēmu un to iespējams lejuplādēt GooglePlay veikalā (lietotne drīzumā būs pieejama arī iOS operētājsistēmai veikalā App Store).

valodas_draugs

Ko darīt tālāk, kad lietotne tiek lejuplādēta?

Kad lietotne ir lejuplādēta, nepieciešams autentificēties. Lai autentificētos lietotnē, lietotājam ir jāizmanto viens no trim piedāvātajiem variantiem: Google, Facebook vai Draugiem.lv konts.

Kā nosūtīt ziņojumu un kas ar to notiks?

Lietotājam sadaļā “Jauns ziņojums” jāizvēlas ziņojuma veids: “Uzslava” vai “Pārkāpums”, ziņojumam pievienojot fotoattēlu vai video, nofotografējot / nofilmējot iespējamo pārkāpumu vai uzslavējamo objektu. Ziņojumu saņem Valsts valodas centrs, kurš tālāk izvērtē situāciju un saņemto ziņojumu. Informācija par iespējamu pārkāpumu tiks izskatīta prioritāri, lai ziņotājs iespējami īsākā laikā saņemtu atbildi par ziņojuma virzību.

Kā pārliecināties, kad ziņojums ir izskatīts?

Pēc ziņojuma nosūtīšanas lietotājs aktuālos ziņojumus var apskatīt sadaļā “Mani ziņojumi”. Tiklīdz Valsts valodas centra darbinieki veiks nepieciešamās darbības ziņojuma izskatīšanas gaitā, lietotājs par tām tiks informēts. Ja ziņojums ir izskatīts un atrisināts, sarakste par konkrēto ziņojumu tiks slēgta un ziņojuma statuss tiks mainīts uz “Atrisināts”.

Valsts valodas centrā uzglabās ziņojuma informāciju tik ilgi, kamēr tiks sasniegts šī ziņojuma mērķis – izskatīt jautājumu pēc būtības.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Tas vispar ir idiotizms…. ja cilvēks zin vairak neka 1 valodu tas tikai plus… bet to ko es redzu nav normala situacija…. mes dzivojam 21 gadsimta …..

  2. Aarpraac… Kaa tas ir iespeejams? Kuraa gadsimtaa mees dziivojam? Shausmas. Citu vaardu nav. Ceru ka normaali cilveeki bojkotees so aplikaaciju. Latvijai ir japrogresee nevis griezties pie Padomju un Fashisma varas riikiem.

  3. Nepatīk Latvijā brauc pie idiots Putina

  4. da da Andrej -latiškij jazik sobačij jazik!!!!

  5. Stukaču lietotne, kuru nelietošu.

  6. Aplikācija nemaz nedarbojas!

  7. Aplikācija, ko radījuši garīgi slimi cilvēki!

  8. Kāpēc tikai androīdiem?
    Pilnīga diskriminācija!

Draugiem Facebook Twitter Google+