Mobilā versija
+0.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
27. novembris, 2015
Drukāt

Ventspilī tapusi pirmā komunālā automašīna

Publicitātes fotoPublicitātes foto

"Tā ir pirmā automašīna, kas pilnībā samontēta Ventspilī," norāda "Bucher Municipal" vadītājs Mikus Brakanskis.

Ventspils brīvostas industriālajā zonā strādājošajā uzņēmumā “Bucher Municipal” ir saražota pirmā automašīna, pie kuras pilnībā strādājuši ventspilnieki.

Pagājušajā nedēļā no Šveices uzņēmuma “Bucher Municipal” ražošanas līnijas noņemta pirmā gatavā automašīna, kas paredzēta ielu uzkopšanai, ar vismazāko tilpni no visām Ventspilī ražotajām – viens kubikmetrs. Līdz šim uzņēmumā tika ražotas un montētas tikai atsevišķas ielu tīrāmo automašīnu komponentes – tilpnes atkritumu savākšanai jeb tā saucamās mucas, šasijas u.c., kas pēc tam tika nosūtītas mātesuzņēmumam Šveicē un ielu tīrāmo mašīnu izplatītājiem. Tiek plānots, ka turpmāk katru nedēļu no Ventspils uzņēmuma “Bucher Municipal” ražošanas līnijas nonāks viena līdz divas automašīnas, kas būs izgājušas pilnu ražošanas ciklu Ventspils ražotnē. Šim nolūkam ražotnē ieviestas jaunas montāžas operācijas – bremžu un stūres sistēmas ierīkošana, automašīnas kabīnes uzstādīšana u.c. Kabīnes un daudzas citas detaļas pienāk no piegādātājiem Itālijā, Vācijā, Šveicē un citām Eiropas valstīm, bet lielākā daļa metāla detaļu tiek ražotas Ventspilī.

Viens no uzņēmuma vadītājiem Mikus Brakanskis uzskata, ka šis ir bijis viens no veiksmīgākajiem gadiem Ventspils uzņēmuma vēsturē. Lai pilnībā saviem spēkiem izpildītu lielu pasūtījumu, uzņēmums šogad gandrīz divkāršojis ražošanas jaudas – pabeigta ražošanas teritorijas paplašināšana par 3000 m2, kur izvietota vēl viena lāzera iekārta metāla griešanai, paplašināts metināšanas cehs, divas reizes paplašināts krāsošanas cehs, kā arī papildus plānotajam ražošanas apjomam (750 – 800 vienības) izpildīts apjomīgs pasūtījums klientam Maskavā, saražojot papildus 350 komunālās tehnikas vienības pusgada laikā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+