×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. jūnijs, 2015
Drukāt

Tapusi Rundāles pils mobilā aplikācija (1)

Gunāra janaiša fotoGunāra janaiša foto

Lai radītu iespēju apmeklētājam ērtā vietā un laikā tuvāk iepazīt Rundāles pili, sekojot īpaši veidotam interjeru maršrutam, tapusi Rundāles pils mobilā aplikācija, aģentūrai BNS pavēstīja domnīcas “Creative Museum” vadītāja Ineta Zelča Sīmansone.

Mobilā aplikācija tapusi, sadarbojoties Rundāles pils muzejam, domnīcai “Creative Museum”, dizaina birojam” H2E”, tehnoloģiju uzņēmumam “RIX Technologies” un tulkošanas aģentūrai “Skrivanek Baltic”.

Aplikācija veidota kā pērn decembrī izdotā tematiskā plānotāja “Rundāles pils – skats aizspogulijā” pārcēlums digitālā vidē. Saturiski Rundāles pils mobilā aplikācija piedāvās ieskatu Rundāles pils aizspogulijā ar 12 pils interjeru stāstu palīdzību. Aplikācijas lietotājiem būs iespēja ne tikai iepazīties ar izceltajiem interjeriem un to detaļām, bet arī noskatīties Rundāles pils muzeja direktora Imanta Lancmaņa stāstījumu par katru no tiem video formātā.

Tāpat aplikācija piedāvās katras no 12 telpām tuvplānus. Sadaļā “Fokusā” aplikācijas lietotājs uzzinās pils interjeru restaurācijas vēstures nianses. Sadaļā “Info” vienkopus būs pieejama praktiska informācija.

Aplikācija pieejama bez maksas latviešu, krievu un angļu valodā, tās nosaukums – “Rundale Palace”.

Pieminot, ka Rundāles pils celta kā Kurzemes un Zemgales hercoga Ernsta Johana Bīrona vasaras rezidence, par norises vietu mobilās aplikācijas atvēršanai 11.jūnijā izvēlēta vīna telpa “Tinto”, kura uz laiku kļūs par Rundāles pils rezidenci Rīgā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Turpmāk, ja biļešu kontrolieris Rundāles pilī jautās :”Vai Jūs stāstīsiet”, atbilde skanēs “Nē, klausīšos”. Patiesībā lietderīgāk būtu ieguldīt naudu sadauzītajās izlietnēs un, lai WC pagrabā regulāri būtu uzkoptas un papīra roku dvieļi netrūktu.

Draugiem Facebook Twitter Google+