×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
2. marts, 2016
Drukāt

Tapusi tradicionālā tehnikā darināta tekstila kolekcija “Ziemeļnieks”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Zīmolā “Riija” tapusi jauna paklāju un interjera tekstila kolekcija “Ziemeļnieks”, ar kuru 3. martā plkst. 16 iepazīstinās veikalā “Riija”, LA.lv uzzināja veikalā.

“Ziemeļnieks” ir vilnas paklāju un dekoratīvo spilvenu kolekcija, kas manifestē Baltijas jūras reģionam raksturīgo interesi par dabu, dabiskumu un harmonisku mājas iekārtu, kurā modernais mijiedarbojas ar tradicionālo. Kolekcija mēģina izaicināt iecienīto lupatu deķi, piedāvājot neliela izmēra paklājus, kas austi no krāsotas Latvijas aitu vilnas un izmantojami novietošanai uz grīdas, pie sienas vai kā mēbeļu pārklājs. “Ziemeļnieks” atgādina arī par senajām paklāju darināšanas tradīcijām Latvijā, kas pamazām izzūd.

Zīmola “Riija” vadītāja un radošā direktore Sarmīte Stabulniece, papildinot zīmola iecienīto lina, keramikas un stikla kolekciju, ar laiku vēlas izveidot pilnu Latvijas mājas interjera iekārtu. Paklāju dizaina autore ir tekstilmāksliniece Kristīne Ramane, un tos darinājuši Latvijas meistari tradicionālajā aušanas tehnikā. Viena paklāja izgatavošanai no vilnas sagatavošanas un krāsošanas līdz gatavam produktam ir nepieciešams aptuveni viena mēneša darbs. Katrs paklājs un spilvens ir unikāls roku darbs vienā eksemplārā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+