×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
27. februāris, 2015
Drukāt

Tapuši trīs videostāsti, kas iepazīstina ar Latvijas publiskajām bibliotēkām (1)

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Eiropas iniciatīvas “Publiskās bibliotēkas 2020” laikā ar Kultūras informācijas sistēmu centra atbalstu tapuši trīs video stāsti par Latvijas publisko bibliotēku lomu un vērtību, LA.lv uzzināja Kultūras informācijas sistēmu centrā (KIS).

KIS vecākā referente Kristīne Pabērza stāsta: “Iniciatīvas “Publiskās bibliotēkas 2020” laikā sadarbībā ar partneriem Eiropā vēlamies izcelt Eiropas publisko bibliotēku lietotāju, bibliotekāru un politiķu pieredzes stāstus, kurus apvieno viens vēstījums: bibliotēkas maina cilvēku dzīves. Lai Eiropai pastāstītu par Latviju, esam izvēlējušies Valmieras integrēto bibliotēku un tās īstenoto projektu “Lasi un Tev sekos”.”

Valmieras bibliotēkas lasītājs Gustavs Māziņš savā video stāstā dalās pieredzē par dalību šajā projektā: “Projekta mērķis ir padarīt lasīšanu interesantāku, lasot telefonos un planšetēs. Uz bibliotēku mēs nākam, lai pārrunātu izlasīto. Ir interesanti paklausīties, ko lasa vienaudži un ko iesaka izlasīt. Lasīt mobilajās ierīcēs ir interesantāk un izdevīgāk, jo nav jānes smagās grāmatas līdzi un var lasīt tumsā, nav vajadzīga gaisma.”

Valmieras integrētās bibliotēkas direktore Daiga Rokpelne par šodienas bibliotēku saka: “Bibliotēka – tā ir vieta, kur cilvēki gūst iedvesmu! Vieta, kur cilvēks satiekas ar ideju, dažādiem laikiem un arī ar sevi.”

Savukārt Eiroparlamenta deputāte Sandra Kalniete dalās savās pārdomās par publisko bibliotēku nozīmi Latvijas lauku reģionos: “Ir liela atšķirība starp Latvijas Nacionālo bibliotēku un publiskajām bibliotēkām. Bibliotēkas laukos – tā ir cilvēku saikne ar pasauli, piekļuve zināšanām, kas ir pamats radošumam.”

Projekta mērķis ir parādīt, ka Latvijas publiskās bibliotēkas ļauj rasties jaunām, inovatīvām idejām un pakalpojumiem, kas iedvesmo uz radošumu, sniedz atbalstu un palīdz tiem aptuveni 800 000 Latvijas iedzīvotāju, kuri ir aktīvi publisko bibliotēku lietotāji.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Latvijas Bibliotēkas Atbildēt

    ” Viss Notiek ” pārraides vairs nav , bet tur bija iesākts dokumentālo filmu cikls par Eiropas bibliotēkām un jādomā , ka arī Latvijas bibliotēkām bija atvēlēta pārraide . Ja nemaldos , tad stāstus par Eiropas bibliotēkām veidoja Krista Vāvere . Pašreiz ” Viss notiek ” vietā ir parraides mazais brālis – Momentuzņēmums . Profesionāla komanda . Pietrūkst šai komandai Krista Vāvere ar savu unikālo balss tembru un pārraidei veltītais laiks . Šķiet , tas ir mazliet par mazu . 20 minūtēm vajadzētu būt .

Draugiem Facebook Twitter Google+