×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
28. janvāris, 2014
Drukāt

Tarantino par scenārija nopludināšanu iesūdzējis tiesā interneta vietni

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Amerikāņu kinorežisors Kventins Tarantino pirmdien par filmas scenārija nopludināšanu internetā iesūdzējis tiesā vietni “Gawker”, pieprasot kompensāciju vismaz divu miljonu ASV dolāru (1,47 miljonu eiro) kompensāciju.

Kā jau ziņots, Tarantino atteicās no ieceres uzņemt vesternu “The Hateful Eight”, jo tā scenāriju Holivudas aģentiem bija nopludinājis kāds ar topošo kinolenti saistīts cilvēks. Savukārt “Gawker” to publiskoja plašākai sabiedrībai.

Tarantino apsūdz vietni “plēsoņu žurnālistikā”. “Šāds solis nepieciešams, jo “Gawker Media” un pārējie apsūdzētie rupji pārkāpuši autortiesības, izplatot neizlaistā scenārija neautorizētas kopijas,” teikts tiesas dokumentos.

“”Gawker Media” pelna ar plēsoņu žurnālistiku, liedzot citiem nopelnīt kādu dolāru. Šoreiz viņi aizgāja par tālu,” uzskata režisora advokāts Evans Spīgels.

Tarantino vērsies tiesā pret kompāniju “Gawker Media”, kā arī vietni “anonfiles.com”, kas piedāvā lejupielādēt 146 lappuses garo scenāriju.

Tikmēr “Gawker” atrunājas, ka nemaz neesot nopludinājis scenāriju, tikai parādījis, kur to jau bija iespējams lejupielādēt. Vietne uzskata, ka Tarantino tikai gribot sacelt lielāku ažiotāžu.

Kā jau ziņots, Tarantino esot saņēmis daudzus zvanus no aģentiem, kas centušies pārliecināt režisoru uzticēt lomas filmā “The Hateful Eight” viņu pārstāvētajiem aktieriem. Tarantino scenāriju bija iedevis tikai sešiem cilvēkiem.

Viņš atzina, ka esot bijis “ļoti, ļoti nomākts”.

“Es biju pabeidzis scenāriju, pirmo uzmetumu. Neplānoju sākt uzņemšanu agrāk par nākamā gada ziemu,” Tarantino atzina intervijā kino vietnei “Deadline”.

50 gadus vecais režisors nu plāno izdot uz scenāriju balstītu grāmatu, bet filmas uzņemšanu vēlreiz apsvērt pēc vairākiem gadiem.

Tarantino scenāriju bija iedevis trim aktieriem, ko labprāt būtu redzējis plānotajā filmā. “Viens no viņiem ļāva to izlasīt savam aģentam, kurš savukārt to parādīja ikvienam Holivudas darbonim,” uzskata režisors.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+