×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
29. jūnijs, 2012
Drukāt

Tarifu apstrīdētāji: Pēc pārrēķināšanas “Latvenergo” tarifiem jāpazeminās

Foto - LETAFoto - LETA

Stājoties spēkā Administratīvās apgabaltiesas spriedumam par pašreizējiem AS “Latvenergo” tarifiem un tos pārrēķinot atbilstoši pamatotām izmaksām, tiem būtu jāpazeminās, šādu viedokli šodien žurnālistiem pauda prasītāju pārstāvis Aigars Krūms.

Viņaprāt, “Latvenergo” jāspēj aprēķinus pamatot ar dokumentiem un, ja tas nebūs iespējams, tarifiem jābūt zemākiem.

Viens no pieteicējiem Eduards Ikvilds norādīja, ka saskaņā ar pašas energokompānijas tiesā norādīto arī zemākais jeb “starta” tarifs sedz izmaksas, taču neļaujot gūt peļņu.

Informācijas tehnoloģiju speciālista Ilmāra Poikāna pārstāvis Sandis Bērtaitis uzsvēra, ka saskaņā ar tiesas secināto “Latvenergo” sagatavotajā tarifu projektā nebija pamatotas visas summas, savukārt regulators nav pārbaudījis visas izmaksas. Tādējādi pastāv iespēja, ka liela izdevumu daļa, ko sedz ikviens Latvijas iedzīvotājs, ir nepamatota.

Viena no pieteicējām Maija Stefane pauda viedokli, ka patlaban nevajadzētu tērēt valsts resursus un pārsūdzēt tiesas spriedumu, bet gan analizēt pieļautās kļūdas.

“Dzīve ir īsa, un ne viss sastāv no naudas,” teica Stefane, piebilstot, ka patlaban ir iespēja sākt no jauna atskaites punkta. Viņa pauda nožēlu par “Latvenergo” un regulatora retoriku pēc sprieduma pasludināšanas, norādot, ka tas ir mēģinājums “tiesas spriedumu nozagt”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+