Ekonomika
Bizness

“Gaso” tarifu kalkulatoru izmantojuši 800 klienti0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – LETA

Dabasgāzes sadales sistēmas operatora AS “Gaso” izveidoto informatīvo dabasgāzes sadales tarifu salīdzināšanas kalkulatoru mājsaimniecībām un juridiskajiem klientiem divu nedēļu laikā izmantojuši vairāk nekā 800 klientu, liecina “Gaso” apkopotā informācija.

“Gaso” kalkulatoru dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojumu tarifu salīdzināšanas kalkulatoru ieviesa pirms apmēram divām nedēļām.

Gan mājsaimniecībām, gan juridiskajiem klientiem paredzētais kalkulators izvietots uzņēmuma mājaslapā “gaso.lv” līdztekus informācijai par Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā iesniegto sadales tarifu projektu.

Kalkulatorā ir iespējams modelēt gāzes rēķina izmaiņas pēc jauno dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojumu tarifu apstiprināšanas un stāšanās spēkā. Arī iedzīvotājiem ir nodrošināta iespēja modelēt gaidāmās izmaiņas mājsaimniecības gāzes gala rēķinā, atzīmēja “Gaso” pārstāvji.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka “Gaso” jaunajā tarifu projektā ir paredzētas tarifu struktūras izmaiņas, ieviešot fiksētu maksu par pieslēgumu atbilstoši pieslēguma atļautajai slodzei neatkarīgi no dabasgāzes patēriņa daudzuma. Vienlaikus tarifu projektā paredzēts samazināt mainīgo maksu, ko piemēro par patērēto dabasgāzes daudzumu. Tādējādi tarifu struktūra tiek tuvināta sistēmas operatora pakalpojuma nodrošināšanas izmaksu struktūrai.

Saistītie raksti

Salīdzinot ar 2008.gadu, kad tika apstiprināti pašreiz spēkā esošie sadales sistēmas tarifi, sagaidāmais dabasgāzes patēriņš 2018.gadā prognozēts par aptuveni 33% zemāks. Savukārt sadales sistēmā vairāk nekā 90% izmaksu ir fiksētas un nav atkarīgas no patērētā dabasgāzes apjoma.

AS “Latvijas gāze” meitasuzņēmums “Gaso” ir vienīgais dabasgāzes sadales sistēmas operators Latvijā. Kompānija nodrošina dabasgāzes tīklu drošību, tehniskos pakalpojumus un dabasgāzes patēriņa uzskaiti. Kompānija “Gaso” darbu sāka pērn 1.decembrī, bet 8.decembrī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) padome “Gaso” izsniedza licenci dabasgāzes sadalei. Licence komersantam izsniegta uz 20 gadiem – no 2017.gada 7.decembra līdz 2037.gada 6.decembrim.

“Gaso” pamatkapitāls ir 39,9 miljoni eiro, kuru veido 39,9 miljoni akciju viena eiro nominālvērtībā.

LA.lv