Latvijā
Sabiedrība

Tas bija pēdējais piecītis! Bērnu neuzņem autobusā bojātas naudas banknotes dēļ0

Foto: TopFoto/Scanpix/LETA

Priekuļu novadā kāds divpadsmitgadīgs zēns atstāts autobusa pieturā, jo vadītājs atteicies pieņemt bojātu piecu eiro banknoti, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Zēnam vajadzējis tikt līdz Cēsīm, lai atvestu vecmammai zāles. Vecmamma iedevusi mazdēlam savu pēdējo piecu eiro banknoti, un puika gājis uz tuvāko pieturu.

“Vēlāk viņš zvana un saka, ka viņu nepaņēma autobusā, šoferim nepatika “piecītis”, kaut kas esot līmēts,” raidījumam pastāstīja zēna vecmamma. Mazdēls, palicis viens pats pieturā, nolēmis, ka apmēram 10 km garo ceļa posmu mēros kājām vai “nostopēs” kādu automašīnu. “Labi, ka viņš man uzzvanīja, ka viņu nepaņēma, viņš jau bija gatavs ar kājām rikšot, jo omei jau zāles vajag,” turpina sieviete.

Tuvākajā veikalā pārbaudot piecu eiro banknoti, tā atzīta par derīgu

Saistītie raksti

Pasažieru pārvadātāja SIA “VTU Valmiera” valdes priekšsēdētājs Oskars Spurdziņš ir iepazinies ar autobusa vadītāja iesniegumu: “Droši vien, ka autobusa vadītājs šajā gadījumā rīkojās nepareizi. Viņš varēja zēnu aizvest vai kaut kā savādāk mēģināt šo jautājumu atrisināt. Bet, ja nākamajā pieturā iekāptu kontrole, tad tā neskatītos, cik labsirdīgs ir bijis šoferis.”

Autotransporta direkcijā gan uzskata, ka zēnu nedrīkstēja atstāt aiz durvīm, un norādīja, ka pasažieru pārvadātāju uzdevums ir apmācīt šoferus, kā atpazīt pretviltošanas elementus uz naudas zīmēm.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv