×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
20. janvāris, 2015
Drukāt

Tas bija sabiedriski nozīmīgs raidījums (22)

Foto - LETAFoto - LETA

Atļaušos iebilst LNT nostājai attiecībā uz raidījumu “Dombura studiju” (“LA”, 16. janvāra numurā).

Raidījuma izmaksas esot augstas, un to skatoties maz cilvēku. Jā, daudzi skatītāji vēlētos redzēt tikai izklaides raidījumus un aktiera Mārtiņa Vilsona ampelēšanos reklāmās, nopietni “gabali” viņus neinteresē. Nevajadzētu vērtēt pēc kritērijiem “patīk”, “nepatīk”, skatītāju daudz vai maz, bet pēc sabiedriskās nozīmības.

Domburs savā raidījumā izgaismo valstiski vissvarīgākās problēmas un “uz kafiju” aicina valsts augstākās amatpersonas, kurām nākas svīst, atbildot uz viņiem neērtajiem jautājumiem. Dombura raidījumi būtu ļoti nozīmīgi tieši tagad, kad Latvija ir prezidējošā valsts ES Padomē. Ceru, ka LNT vadība mainīs savu nostāju un atkal varēsim skatīties “Dombura studiju”. Vajadzētu arī ņemt vērā, ka Jānis Domburs ir visspēcīgākais analītiskās žurnālistikas pārstāvis, un tādu cilvēku zaudēt ir liela LNT kļūda.

Pēteris Karlsons Rīgā

Pievienojam arī “LA” mājas lapā publicētos skatītāju komentārus.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Analitisks.ass.raidijums.erudits-zurnalists.

 2. Pievienojos,vēlu veiksmi!

 3. Jāni Domburu par Latvijas prezidentu! LNT vadībai nepatīk gudri cilvēki,kas izvirzās līderos! Tik foršu projektu uzskatīt par dārgu-ir tuvredzība.

 4. Mūsdienu politikāņiem nepatika,ka jākustina smadzenes,lai kaut cik sakarīgi atbildētu uz Dombura jautājumiem.Bet pārsteidz ceturtās varas vājums.Vai valstī pastāv Žurnālistu savienība?Lai žurnālists nebūtu nopērkams,viņam jābūt ļoti stipram.Tad-kāda tur ceturtā vara?!

 5. Šāda veida raidījumi noteikti ir vajadzīgi,bet tur vajadzīgs pavisam cita līmeņa žurnālists.Ja godīgi tad Latvijā tā nemaz nevaru iedomāties,kurš varētu,varbūt Streips,bet arī par dauz akcenē nacionālu iezīmi.

 6. Tas, ka mūsu tauta tiek turēta mākslīgā veidā intelektuālā badā ir skaidrs. Tas pats notiek arī kultūrā. Tiek vilkti ārā visādi lētie stulbumi , kamēr vērtības nonivelētas un pat iznīcinātas. Masu kultūrai ir jau sekluma un vispārēja nozīme pēc būtības, lai nu to saprot Kultūras ministrija, kas to lobē. Bet ar varu tautu par stulbu padarīt neizdosies!

 7. Skaidrs, ka Dombura raidījuma likvidēšana ir politisks pasūtījums, jo skaidri iezīmējās mūsu elites intelektuālais seklums, profesionālā neatbilstība un liekulība. Paldies Domburam, jo pat šī raidījuma likvidēšana pierāda, ka esat ļoti erudīts žurnālists, no kā daudzi baidās. Un tauta redz, kas patiesībā notiek. Mans ieteikums ir tikai mazliet pamainīt žurnālisskos knifiņus un neaizrauties ar amerikānņu skolas psiholoģisko uzbrukumu dominēšanu, kas daudziem nešķiet ētiski. Jāciena ir arī stulbeņi un ienaidnieki, tas pēc BĪBELES

 8. LNT un TV3 ir mēsli, kam nav nekāda sakara ar sabiedrisko nozīmību.

  Viņi raida tikai tupas lietas, par ko ienāk nauda. Lētu popsu.

  Tāpēc viņus arī neabonēju. Tas ir sabiedrību deģenerējošs lumpenu produkts. objektīvi.

  Stipri gan šaubos vai šādiem kanāliem ir jādod vispār apraide Latvijā. Tas ir privāts biznesiņš un – vai viņiem jādod tāda vara.

 9. Jau gadiem ilgi tauta tiek debilizēta ar visādiem šoviem, ziepenēm, bojevikiem utml. mēsliem. Šī “politika” ir nesusi “augļus” – arvien vairāk cilvēku, skatoties TV, nemaz nevēlas līdzdomāt, tādiem padod tik izklaides. Un komerctelevīzijas jau to vien dara /tie pāris izņēmumi tāda acu aizmālēšana vien ir/ – visu nosaka tikai un vienīgi peļņas palielinašana. Diemžēl šo pašu taciņu ir sākusi iet arī LTV, kurai gan būtu pavisam cita sūtība un misija. Interesanti, kāda pievienotā vērtība ir ložņāšanai pa svešiem dzīvokļiem vai meksikāņu ziepenei? Pēc manas izpratnes – nekāda! Belte acīmredzot domā citādi… Tad nu Dombura raidījums bija pavisam no “citas operas” – tas bija domāts skatītājiem, kuriem vēl ir spriestspēja un kritisksa prāts. Kā redzams, arī LNT vadībai šādi skatītāji nepatīk. Sak’, turpināsim tik rullēt vecas filmas, stulbus šovus, kriminālās ziņas utt. Atrunāšanās ar dārdzību ir vienkārši smieklīga – vai tad Domburs pēkšņi pacēla cenu? Līgumā taču visam jau jābūt norunātam iepriekš. Tad nevajadzēja celt, ja nevar panest.

  • Vēl trakāk ir kas notiek ar interneta saturu.
   ieejot draugos kā TOP ziņas priekšplānā parādās 40-50% deģwenerējošas lētas izklaides ziņas.

   Lūk TE nepieciešams dimantam parādīt savu vēlmi rīkoties. Nevis aizdomīgi stumdot latvijas radio.

  • Tāpat – par ko ir pārvērtušies mūsu ziņu portāli. kur agrāk vēl varēja lasīt šādas tādas virspusējas ziņas, tagad ir viena vienīga smirdīga samazgu bedre.

  • Pilnīgi piekrītu! Un neskatos vairs TV, jo tik maz un reti ir raidījumi kuru ir jēga redzēt un apspriest. Domburs ir pelnījis būt LTV 1! lai arī tur būtu sakarīgs, analītisks, ass raidījums

 10. VIDUVĒJĪBĀM viss ir slikts, jo viņu PRĀTS un DOMĀŠANA ir nesapratne… Pārstrādājies, darbā NOGURIS cilvēks VAR aizmigt pie televizora un tas ir pašsaprotami, bet stulbenis guļ neatkarīgi ne no kā..!? Viņš nav spējīgs pats NEKO NE RADĪT, NE IZVEIDOT, NE NOVADĪT līdz cilvēka sapratnei un ir SKAUDIGS, SLINKS, AR LIELU MUTI CITUS KRITIZĒJOT… PALDIES DOMBURA KUNGAM PAR DARBU UN RAIDĪJUMU!!! LAIMĪGU JAUNO GADU JUMS UN JŪSU ĢIMENĪTEI!!! BŪS SAULĪTE ARĪ JŪSU LOGĀ, ESAT TO PELNĪJIS!!!

 11. Mani tracināja Dombura, kad veidojot un vadot raidījumu nebija sagatavojies atbilstošā līmenī. Uzdodot kādu jautajumu izvēršas par vārdu plūdiem, kas izskatās kā pašslavināšanās. Uzvedās vulgāri, necienīgi pret cilvēkiem kas piedalās raidījumā. Tas kas viņam nesimpatīzē, vai ir alergija pret to cilvēku, tad vispār neļaujot cilvēkam izteikties, tiek pārtraukts un pāriet pie cita jautājuma un dalībnieka. Klausioties un skatoties ir sajūta ka tiek dots noradījums no kāda spēka, lai kādu raidijuma dalībnieku “noraktu” un padarītu par apsmieklu.Viņš uzvedās līdzīgi Springžei LTV1 raid.1=1. Es domāju ka šādiem žurnalistiem nav vietas TV, lai pamācās par moralētiskām normām.

 12. Esot dārgs raidījums…..Man šis raidījums kā raidījums arī dārgs bija,un zinu daudz,daudz pensionāru viņu skatījās.Pēc tam otrā dienā pārspriedām visus par un pret.Nevajag šo raidījumu likvidēt,bet paplašināt un pilnveidot.Gribētu ,lai šinī raidījumā aicinātu kādu tēmu pieteikt skatītājiem….Varbūt netik dārgu studiju ,bet šādu raidījumu vajag .Ļoti lūdzu nelikvidējiet šo raidījumu.

 13. Man arī interesēja šis raidījums, bet parasti to skatoties aizmigu. Tas vairāk nebija tas raidījums, kā pašos pirmssākumos. Viss pulveris bija izšauts:(

  • Tas bija raidījums,kas sevi pozicionēja kā raidījuma vadītāja reklāmas šovu, praktiska labuma no tā nebija- pēc diskusijām LNT studijā nekas jau nemainījās. Pareizi vien ir , ka kaut kas ir jāmaina.

 14. Interesants raidijums bija laikam kadam no valdibas klikes nepatika,kam nepatika to katrs mulkis var noprast.

 15. Man arī interesēja redzēt šo raidījumu. Tiešām zinošs un prasmīgs žurnālists – neviens nestāv līdzās! Vienīgi vēl Baiba Strautmane līdzīgi prata runāt ar politiķiem, pārējiem vēl daudz, daudz jāmācās.

 16. LNT ir vissliktākais kanāls gan raidījumu, gan filmu izvēlē. Noņemt Dombura raidījumu ir liela kļūda, kas LNT reitingus vēl vairāk pazeminās.

 17. … bet bezjēdzīgs.

 18. Lasot visvisādus stulbus komentārus, var skaidri izjust daudzu lasītāju un komentētāju zemo saprāta līmeni. Domburs ir augstāka inteliekta, analitisks cilvēks, tāds pats ir Streips, kuŗš vēl kurmet turās uz ūdens.
  Krustiņš arī šad tad grib glābt baismīgas dullības.

Draugiem Facebook Twitter Google+