Latvijā
Sabiedrība

Tas brīdis, kad maksā ne par ko! Iedzīvotāji šokā par domofonu biznesa nekaunību 8

Kadrs no video

Mežciema daudzdzīvokļu nama iedzīvotājs Jānis ir pārsteigts par domofonu sistēmas apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “Vizit” apetīti. Saņēmis rēķinu par 56 eiro – abonēšanas maksu par iepriekšējiem astoņiem gadiem. Ir arī neizpratnē, kā iespējams pieprasīt naudu ar atpakaļejošu datumu. Turklāt rēķinā nav pat norādīta persona, vai dzīvokļa īpašnieks, kuram adresēts rēķins, kā vien dzīvokļa numurs, vēstīja raidījums “Bez Tabu”.

Dažādi aizbildinoties, uzņēmuma pārstāvji interviju nesniedz, neraugoties, ka “Bez Tabu” žurnālisti to lūdz vairākkārt. Starp citu, SIA “Vizit” un citai bēdīgi slavenai domofonu sistēmas apkalpojošai kompānijai SIA “Baltijas drošība” (kas ieguvusi nelāgu slavu gan interneta vidē, gan tiesībsargājošās iestādēs) ir tie paši vadītāji un abi uzņēmumi pat reģistrēti tai pašā adresē.

Raidījums pēdējo septiņu gadu laikā jau veidojis vairākus stāstus gan par kompānijas SIA “Baltijas drošība”, gan par pirms dažiem gadiem izveidotās SIA “Vizit” nelikumībām un iedzīvotāju sūdzībām. Tās abas ir arī patērētāju tiesību sargu redzeslokā jau gadiem ilgi. Komersantam izteikts arī brīdinājums.

PTAC pārstāve Sanita Gertmane aicina iedzīvotājus, ja ir pretenzijas, sazināties rakstveidā ar komersantu. Ja nav atbildes vai tai nepiekrīt, rakstīt ziņojumu Patērētāju tiesību aizsardzības centram.

Jāņa pārliecība, tie, kas saņēmuši mistiskos rēķinus, tos, visticamāk, mīļā miera labad, apmaksās un netērēs velti laiku, lai rakstītu iesniegumus tiesībsargājošām institūcijām un uzņēmējs turpinās dzīvot, cepuri kuldams.

PTAC Pārstāve Sanita Gertmane gan bilst, ka atsūtītos rēķinus ir jāizvērtē. Gadījumos, ja tiek konstatēta negodīga komerprakse, komersantam draud sankcijas un naudas sods līdz pat 100 000 eiro. Praksē tas nevienam gan neesot piemērots.

LA.lv