×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. marts, 2014
Drukāt

LTRK: Grozījumi nodokļu likumā – nāves spriedums uzņēmējiem (33)

Foto - LETAFoto - LETA

Lienīte Caune, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) viceprezidente, SIA “CBB Konsultāciju birojs” valdes locekle: “Maksātnespējas likuma grozījumi, kuri Saeimā jau steigā izgrūsti cauri otrajā lasījumā, tāpat priekšlikumi grozījumiem likumā “Par nodokļiem un nodevām” paredz uzņēmumu valdes locekļu personīgu atbildību par uzņēmuma darbību. Naudu gan par kavētajiem banku kredītiem, gan valstij laikus nesamaksātajiem nodokļiem jebkurā brīdī varēs izkratīt no viņu personīgajām kabatām. Ja šādus likumu grozījumus pieņems, tad uzņēmējiem tas būs nāves spriedums, citādi to nosaukt nemaz nav iespējams.

Kā zināms, uzņēmējdarbības uzsākšanai vai attīstībai daudziem uzņēmumiem ir bankas kredīta saistības, dažkārt ir pat vairāki kredīti un par ievērojamām summām. Tāpat daudziem uzņēmuma valdes locekļiem var būt arī personīgi ņemti kredīti kredītiestādēs. Taču jebkurš bizness, kā zināms, vienmēr ir saistīts ar risku, dažādu iemeslu dēļ tas var neizdoties. Pieņemot šādus likuma grozījumus, nevis uzņēmuma īpašnieki, bet valdes locekļi – amatpersonas būs spiesti samaksāt par visām uzņēmuma kļūdām un neveiksmēm. Lielāku absurdu man grūti iedomāties. Ar šādu kārtību panāksim vien to, ka neviens profesionāli sagatavots cilvēks labprātīgi vairs negribēs strādāt uzņēmumu valdēs. Tāpat tiks bremzēta jaunu uzņēmumu veidošanās. Ar šādiem likuma grozījumiem mainītos arī nosaukuma “sabiedrība ar ierobežotu atbildību” jēga. Ja to patiešām gribam panākt, tad tā arī uzņēmējiem vajag pateikt skaidri un gaiši.

Nekā nav saprotams, kāpēc iniciators šādiem likuma grozījumiem ir Ārzemju investoru padome, kura vistiešākajā veidā ir saistīta ar uzņēmējdarbību.

Pēc aizvadītās nedēļas nogalē notikušajām LTRK pārstāvju sarunām Finanšu ministrijā esam saņēmuši solījumus, pagaidām gan tikai mutiskus, ka šādi likumu grozījumi tomēr netiks pieņemti. Tāpat cerams, tiks apstiprināts arī viens no mūsu priekšlikumiem – dot iespēju uzņēmējiem nokārtot savas kavēto nodokļu saistības ar Valsts ieņēmumu dienestu nevis pusotra, bet piecu gadu laikā.”

Uzklausīja Zigfrīds Dzedulis

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. Atbalstu šādu likumi tika tādā gadījumā,ja tas pats attieksies uz ierēdņiem un deputātiem. Būsim visi vienā smilšu kastē.Tad arī viņi (ierēdņi & utt) redzēs kur vēži ziemo un ko nozīmē vārds – atbildība.

 2. Nav jau problēma izveidot jauna vaida dibinājumus – Pilnas atbildības sabiedrības, Atbalstu sabiedrības, pagaidu sabiedrības utt. No nosaukuma lai partneri zin, ar ko viņiem rēķināties! Visam jābūt vienkāršam un saprotamam. Nevar jau arī likumus veidot pēc atsevišķiem gadījumiem no dzīves. Tā pat, valdes locekļi ir atbildīgi par pieņemtajiem lēmumiem, ja tas noticis neatbilstoši likumam, tad par to pienākas atbildība likuma kārtībā!

 3. Lai valsts iestāžu darboņi ar savu piemēru rāda priekšzīmi atbildot ar personisko mantu par nozudušajiem miljoniem, nepamatoti uzskrūvētajām cenām konkursos utt.

 4. To jau mēs labi mākam

 5. ŠĀDUS likumus lai pieņem attiecībā uz sevi valsts darboņi, savādāk viņiem vispār nekādas atbildības, sākot ar Godmani, kas sociālo budzetu sagruda PAREX,iznicinati visi valsts uznemumi, valsti bezceriba bezdarbs, Nenormalais Valsts ienemumu dienests ar savu debilo darba stilu.Te tacu neviens vairs nenodarbosies ar uznemejdarbibu, Jo ko gan var sakt darit ar so nenormalo nodoklu politiku, parekiniet cik no darba deveja puses par minimalo algu aiziet nodoklus par vienu darbinieku.KAMER NEMAINISES NODOKLU SISTEMA VISI IES PAGRIDE……………………..un jamaina VALSTS IENEMUMU DIENESTA DARBA STILS AR UZBRUKOSAJAM METODEM MAZIE UZNEMEJI BAIDAS KA NO NĀVES…………..FUJ PRETIGI TE VISS NOTIEK

 6. Uzmetējiem cepiens panesies…
  Normāliem uzņēmējiem nekādu problēmu!

 7. @parastalatviete Atbildēt

  Beidzot! Savādāk nemaksā tik nodokļus, laiž tik uz bankrotu, paliek visiem parādā un cep jaunas firmas. Tas, ka vieni un tie paši cilvēki vienu un to pašu turpina darīt jau 5 firmas aizsegā nav normāli!!!!
  Un godīgam uzņēmumam ar tādiem jākonkurē. Kad pašam jāatbild, tad bail līst biznesā? parāds nav brālis, es jebkurā gadījumā labāk savu naudu ielieku, nekā kādam partnerim parādā palieku. Zem mana goda dzīvot un citu rēķina, kļūdījies, nesanāca, pats vainīgs…

 8. Skaists Gredzens

 9. elementari Vatson! Atbildēt

  Normali domajosus uznemejus vienkarsi aizdzis uz Igauniju vai lietuvu. Vai citur. Viss. punkts. Es personigi ari par to padomasu!!

 10. Valstī , kurā ir tik nožēlojama sociālās aizsardzības sitēma ar šādi likuma grozījumi paralizēs jebkādu vēlmi uzsākt biznesu. Un kur tad Nacionālās attīstības plāns ar sekojošajiem apakšpunktiem: NAP2020 stratēģiskie rādītāji; Prioritāte “Tautas saimniecības izaugsme”; Rīcības virziens “Augstražīga un eksportspējīga ražošana un starptautiski konkurētspējīgi pakalpojumi”; Rīcības virziens “Izcila uzņēmējdarbības vide”….??

 11. reģistrēsim firmas Igaunijā, nav nekādu problēmu

 12. šito lai atiecina uz valsts pārvaldes darboņiem ‘.

 13. Mīļā Latvijas Avīze! Man arī ir viedoklis par daudziem likumiem, kurus neesmu lasījis. Varbūt varu to piedāvāt nodrukāšanai?

 14. Vienotība izdarīs visu, lai Latvija iznīktu

 15. tiek darīts viss lai šeit paliktu tukša vieta

  • Nevis tukša vieta, bet silta vieta krietni maksāt spējīgākiem uzņēmējiem, kuri “izspiestu” mazos un vietējos uzņēmējus. “…Nekā nav saprotams, kāpēc iniciators šādiem likuma grozījumiem ir Ārzemju investoru padome, kura vistiešākajā veidā ir saistīta ar uzņēmējdarbību…”

 16. Varbūt vajadzētu pieņemt likumu, kas nosaka politiķu atbildību ar savu mantu un brīvību par Valstij un Tautai nodarītajiem kaitējumiem?
  Ticiet man, daudz kas mainītos uz labo pusi.

 17. Tad nevarēsiet novest līdz bankrotam uzņēmumus,kā to izdarīja Metalurgs?! Vaimanājat un vaimanājat,bet nauda pašu kabatās ripo,bet darba ņēmējiem pēdējo dzīvību velkat un vēl negribat maksāt par virsstundām.Nu tam mirstiet…

 18. Tas būtu nāves spriedums Valstij, jo uzņēmēji reģistrētu savus uzņēmumus citā Valstī.

 19. Atbildība no valdes locekļiem, kuri ieņem amatus lielajos uzņēmumos, kā Latvijas valsts meži, Latvenergo, Valsts nekustamie īpašumi un vēl daudzi citi un arī pašvaldību Sia. Tas ir normāli, ka atbildība jānes ar savu mantu par radītajiem zaudējumiem, jo viņi tur darbojas un shēmo un mēs iedzīvotāji tik maksājam.

 20. Ārzemnieki bieži vien slēpjas off shores,
  tāpēc klāt neviens netiek un pat nemēģina tikt,
  bet uz vietas, “kā klanās… tā arī loka”.
  🙁

 21. Lūdzu uzvārdus, partijas, a tā tukšs raksts. Nevar zināt, kura partija virza, kuri deputāti atbalsta, tikai pļur pļur, nafig tāda informācija ??

 22. Izlasat likumu pirms sakat cikstet……..atbildiba ir tikai ja valdesloceklis launpratigi darbojas!

  • Diemžēl jēdziens “ļaunprātīgi” tiek piešūts pa labi un pa kreisi bez iedziļināšanās un izpratnes, jo ierēdņiem plāni taču jāpilda… tāpēc šādi subjektīvi traktējumi vairums gadījumu arī bez pamata tiek vērsti pret uzņēmēju… fakts.

 23. mēģinu būt uzņēmējs Atbildēt

  Izlasot šo un ideju par valdes locekļu nodoli rodas sajūta, ka jauni uzņēmumi valstij ir galīgi nevēlami un vēlme vienkārši parādīt vidējo pirkstu un atmest ar roku visai grāmatvedībai/nodokļiem. Vienmēr ir gribējies visu darīt oficiāli un likumīgi, bet pretī var saņemt nevis drošības sajūtu, bet uzmentienu.

 24. Ja šāds likums darbotos valsts un pašvaldību uzņemumos, tad nevajadzētu domāt par Pretaugustovsku likuma ieviešanas nepieciešmību.

 25. Es daudz nesaprotu no taam direktoru padomeem,bet kaapeec lai vini nebuutu liidzatbildiigi uzneemuma finansiaalajaa staavoklii?Vai tik paseezot un kafiju padzerot var sanamt loti labu atalgojum?Direktoru padome ir taads kaa uzneemuma padomdeveejs,vai taa?Nu ja suudiigi padomi,tad jaatbild arii par sekaam!

  • Jāizbeidz ši daudzo valdes LOCEKĻU PRIVILĒĢIJA, atrasties amatā nenesot PILNĪGI NEKĀDU ATBILDĪBU, bet algu milzīgu par mēnesī 1x sapulces apmeklējumu!
   Šī lieta beidzot ir jāsakārto, ka tajā pilnīgi nav kārtības, tas redzams uz katra soļa.
   Nav ko blaut, nākat ar priekšlikumiem, kādu atbildību esat gatavi nest, nevis shēmot un saņemt tikai astronomisku algu “LOCEKĻA “amatā! Uz priekšu!

 26. OK!!! Taču tad lai var rīkoties arī otrādi – valdes locekļi lai ņem personīgus kredītus, bet dzēš lai tos uzņēmums. Vai šādi izskatās arī OK??? Neredzu atšķirību…

 27. Kurš tagad gribēs būt latvijā uzņēmējs?

  • Uzņēmēji tad būs, bet nebūs vairs daudzie valdes locekļu. Kā arī valdes locekļa paraksta tiesības uzņemuma īpašniekam ar šo likumu izmaksās dārgi.
   PS. Vispār kā ir pieļaujams kādam ārzemju kantorim koriģēt mūsu likumdošanu?

 28. Bet ja nē? Tad tas ir veids, kā no valsts izzagt naudu. Iespējams,ka jākontrolē, lai valdes locekļiem un uzņēmuma īpašniekiem nav fantastiskas algas kāmēr uzņēmums ir parādos? Tam jābūt kreditnoteikumos.

Draugiem Facebook Twitter Google+