×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
9. oktobris, 2015
Drukāt

Tas ir oficiāli! Siguldā sācies zelta rudens (6)

Foto - Mareks GaļinovskisFoto - Mareks Gaļinovskis

“Siguldā un Gaujas senielejā ir sācies zelta rudens”, piektdienas rītā oficiāli paziņojis Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.
Ir īstais laiks doties uz Siguldu, kur vērojams visskaistākais rudens Latvijā, kā to šogad atzinis izdevums “National Geographic”, bet 2013.gadā novērtēja arī Lielbritānijas laikraksta “The Guardian” lasītāji.

Zelta rudens jau vairāk nekā gadsimtu ir viens no visas Latvijas simboliem un tūrisma galvenajiem vilinājumiem. Kā ierasts, Siguldā sev piemērotas nodarbes atradīs ne tikai tie, kas vēlas doties nesteidzīgās pastaigās, baudot krāšņās dabas ainavas, bet arī aizraujošu aktivitāšu piekritēji.

Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā (Ausekļa iela 6, Sigulda) pieejami astoņi jauni pastaigu maršruti Siguldā un tās apkārtnē, aptverot Gaujas senielejas labākās skatu vietas (15 km), Turaidas gravas un alas (6 km), Lojas krastus (5 km) un Gaujas krastus no Siguldas līdz “Rāmkalniem” (20 km). Savukārt riteņbraucējiem tiek piedāvāts krāšņais maršruts gar Gauju no Siguldas līdz Līgatnei (30 km), kā arī vienas dienas maršruts Siguldas un Allažu apkaimē (43 km). Kā vēl viena alternatīva zelta rudens baudīšanai ir īpašs laivošanas maršruts no Līgatnes līdz Siguldai (20 km).

Šīs sezonas jaunums ir jaunatklātais skatu tornis gaisa trošu vagoniņa “Krimuldas” stacijā, kas atklāj jaunu skatu punktu krāšņajai rudens ainavai pāri Gaujas senlejai.

Tāpat infrastruktūras uzlabojumi šogad veikti daudzviet Gaujas Nacionālajā parkā, kur Dabas aizsardzības pārvalde uzlabojusi dabas tūrisma infrastruktūru aptuveni 20 kilometru garumā, piemēram, Velnalas apkārtnē, Bebru takā, Gūtmaņalas un Paradīzes kalna apkaimē. Daļā objektu labiekārtošanas darbi vēl turpinās, tos plānots pabeigts līdz šī gada nogalei.

Siguldas viesu ērtībām pilsētā un Gaujas senielejā izveidoti papildu stāvlaukumi, piemēram, pļavā pie panorāmas rata un teritorijā pie Krišjāņa Barona pieminekļa, kā arī pie Turaidas muzejrezervāta. Siguldā atsevišķās ielās notiek remontdarbi, tādēļ pašvaldība aicina pilsētas viesus būt saprotošiem un ievērot norādes uz ielām.

Sestdien, 10.oktobrī līdz plkst.14.00 Siguldā norisināsies piektais Siguldas pusmaratons, tādēļ pilsētas viesi tiek aicināti rēķināties ar satiksmes ierobežojumiem.

Atgādinām, ka uz autoceļa Rīga – Veclaicene norisinās remontdarbi, tādēļ, dodoties uz Siguldu, jārēķinās ar palēninātu satiksmi. Tūrisma informācijas centra speciālisti uz Siguldu iesaka doties caur Saulkrastiem un Raganu, vai Ropažiem un Allažmuižu.

Doties uz Siguldu var arī ar sabiedrisko transportu. Akciju sabiedrība “Pasažieru vilciens” līdz 26.oktobrim sestdienās un svētdienās plkst.18.59 nodrošina papildu vilcienu no Siguldas.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Skaisti, kaut tā ir katru gadu, bet labas lietas neapnīk!

  2. Nu jau trīs gadus uz Siguldas vietā izvēlos Sāmsalu. Lai gan var redzēt, ka GNP celiņi tiek ik pa laikam “uzfrišināti” pilsēta pilnībā atgrūž tūristus – maksas stāvvietas, katastrofāls ēstuvju trūkums un jau komentāros pieminētās leģendārās Siguldas tualetes. Silti iesaku pilsētas vadībai aizbraukt līdz Igaunijas robežai un paskatīties, kā kaimiņzemē uzņem tūristus un kādu servisu nodrošina. Populārākajās atpūtas vietās ir ne tikai bezmaksas kartes un uzziņu materiāls angļu un krievu valodās, bet pat latviešu. Pie mums viss ir par maksu un tūristi no kaimiņzemēm netiek gaidīti kā suga. Skumji.

  3. Mani nošokēja tualetes Siguldā. Vai pa tik daudz gadiem, attīstoties tehnoloģijām, nekas labāks nav bijis iespējams izdomāt un uzcelt, kā tikai būda ar caurumu poda vietā. Smirdoņa vājprātīga, skats šausmīgs. Ekskursanti brauc simtiem. Nu tad, kaut vai par samaksu lai var pačurāt, uzceliet Siguldā mazmājiņas. Aizbraucu zelta rudeni skatīties ar draugiem no ārzemēm. Viņi bija šokā. Nevarēja ieiet iekšā. Nākamajā dienā nedzēra pilnīgi neko, lai tikai nevajadzētu iet uz tualeti, kad devāmies citas vietas apskatīt. Nu vai tad kauna nav! Šitik šmucīgi dzīvot.

  4. Kapēc neviens neaicina paskatīties to postažu kur rok jauno serpentīnu ar dabas pārvaldes ziņu, kur dažu iegribas pēc izposta simtgadīgu audzi ar zemsedzi dabas liegumā.

    • Ir cilvēki, kuriem acs kā pienaglota jebkam, kas nepatīk… Paldies Dievam, lielākajai daļai acis pieķeras tām vietām, lietām, cilvēkiem, kas patīk! Ne jau Siguldai problēmas, bet tiem dažiem, kas te raksta kā “nīgrie kaķi”. Tā vietā, lai priecātos, ka pilsētā remontē, jaunbūvē, ceļ, veido, “nīgrie kaķi” ņerkst – kāpēc to nedara tad, kad Siguldā nekas nenotiek. Atbilde ir vienkārša – Siguldā VIENMĒR kaut kas notiek. Nav tādas klusās sezonas, kad ielas saremontēt, kad kaut ko jaunu uzbūvēt, kad…, un cilvēki uz šejieni arī brauc vienmēr!

  5. Tas jau ir zināms,,ja rudens zelta lapu kulminācija sākas,,tad obligāti tiek radīti apstākļi dabas mīļotājiem,lai sarežģītu dzīvi,tas ir,,noteikti mūsu pilsētas mērs parūpēsies,lai mazāk tūristu būtu Gaujas senlejā,,,tiks atkal slēgtas ielas un radīti tīši satiksmes sastrēgumi,lai tūristiem šajās dienās labāk papriecāties,,cik skaista mūsu Sigulda,,skatoties sastrēgumā sēžot caur automašīnas logu..Tādas nekārtības nekad nebija pie iepriekšējā Siguldas mēra,,bet tagad katru gadu ja Siguldā kaut kas skaists,tad ielas slēgtas,,jo lūk pie mums kaut kas skrien,,,it kā nebūtu vietas kur skriet.Tā ir tīša zaudējumu nešana Siguldai,,kad varētu uzņemt daudz vairāk tūristu.Tātad sestdien līdz plkst 14.00 Siguldu varam neapmeklēt,paliek tikai trīs stundas,lai varētu brīvi pārvietoties.

Draugiem Facebook Twitter Google+