Tas ir par traku. Vaņins un Dubra par krīzi izlasē 0

Deviņi zaudējumi pēc kārtas un 25 ielaisti vārti – Latvijas futbola izlases bilance pēdējā gada laikā ir žēlīga. Pēc 0:3 Rīgā pret Šveici mūsu futbolisti atzina, ka situācija nav patīkama, bet Pasaules kausa kvalifikācijas cikla pēdējos divos mačos oktobrī jāmēģina uzlabot garastāvoklis.

“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24

Vārtsargs Andris Vaņins: “Pirmajos ielaistajos vārtos varēju nospēlēt veiksmīgāk, bet viņiem arī paveicās. Pēc tam, savukārt, neiesita pendeli un man šķiet, ka tās tur nemaz nebija. Otrā? Bija cīņa, Memedi nokrita. Tiesnesis visu maču dīvaini tiesāja, mums daudz (piecas) dzeltenās kartītes iedeva, svilpa par labu pretiniekiem.

Zināju, ka izlasē būs divas grūtas spēles, tāda ir mūsu realitāte – neesam tik stipri, vairāk aizsargājamies. Kaspara (Dubras) atgriešanās ierindā priecē, viens no aizsardzības balstiem. Otrajā puslaikā nebija tik daudz darba – jā, pusmomenti bija, bet ne sitieni rāmī. Portugāle un Šveice ir spēkos līdzīgas komandas. Paskatoties uz šveiciešu sastāvu – visi ir no spēcīgākajām Eiropas līgām, bet mums… tur ir liela bedre.

Mums pietrūkst uzvaru. Ja neielaižam, tad ir iespējas priekšā kaut ko izveidot, bet ielaižot ir grūtāk. Atmosfēra komandā ir laba, spēlētāji ir draudzīgi un viens otru atbalstām. Bet deviņi zaudējumi pēc kārtas ietekmē, cenšamies to labot, taču nesanāk. Nezinu, kāpēc, bet šobrīd esam ļoti vāji, zaudējam bezcerīgi. Nākamās divas spēles oktobrī pret Fēru salām un Andoru mums būs kā pusfināls un fināls. Negribētos otro ciklu pēc kārtas palikt pēdējā vietā grupā. Jādara viss, lai izkāptu no šīs bedres.”

Aizsargs Kaspars Dubra izgāja pamatsastāvā, aizvadot pirmo spēli izlasē pēc vairāk nekā gada pārtraukuma: “Pirmās 15 minūtes drusku baidījāmies, viņi guva kuriozus vārtus, vēl bija pendele, labi, ka to neiesita. Pēc tam diezgan daudz kombinejām, mainījām malas, mēģinājām bumbu pieturēt. Puslaika beigās jau bijām labāki, radās iespējas iesist. Otrajā puslaikā ātrie vārti mūs nogalināja un tālāk jau Šveice darīja ko gribēja. 0:3 savās mājās ir par traku.

Ar veselību viss ir kārtībā, bet laukumā nejūtos tik labi kā iepriekš, vajag uzņemt sportisko formu. No divcīņām neizvairos, nedomāju par to, jo tā tikai var atkal dabūt traumu.

Tāda līmeņa spēlētāji kādi ir Šveicei ātrāk domā, ātrāk pieņem lēmumu un ir tehniskāki, bet, ja esi koncentrējies, tā nav problēma. Kad spēks bija un visi spēlējām kompakti, tikām galā normāli. Vēlāk jau līnijās radās plaisas un šveicieši varēja ar bumbu manevrēt. Paldies līdzjutējiem, kuri ieradās kuplā skaitā. Bija sajūta, ka spēlējām mājās, arī pie 0:3 dzina mūs uz priekšu. Ceram, ka oktobrī parādīsim labāku sniegumu un rezultātu.”

Latvijas izlase astoņās spēlēs ieguvusi trīs punktus un Pasaules kausa kvalifikācijā B grupā atrodas pēdējā, sestajā vietā. Atlases cikla noslēdzošie divi mači pret Fēru salām un Andoru risināsies oktobrī.