×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. maijs, 2012
Drukāt

“Tas īstais, tā īstā”. Intelektuāla melodrāma hipiju garā

hipiji

Režisors Mihails Gruzdovs Dailes teātra Mazajā zālē iestudējis pazīstamā britu dramaturga Toma Stoparda lugu “Tas īstais, tā īstā”. Par intelektuālo melodrāmu dēvētā iestudējuma pirmizrāde notiks 
16. maijā.

 

Pasaulslavenais britu dramaturgs Toms Stopards (1937) skatītājiem pazīstams ar savām vārdu spēlēm un intelektuālajiem rēbusiem, kuros ilūzija un realitāte ir nesaraujami saistītas. Latvijas teātra skatītāji viņa daiļradi iepazinuši pēc Jaunajā Rīgas teātrī 1998. gadā režisora Alvja Hermaņa iestudētās “Arkādijas”, ko, starp citu, ar prieku, viesojoties Rīgā, noskatījās pats meistars, kuram šogad apritēs 75.

Šoreiz Mihails Gruzdovs, Dailes teātra aktieru Vitas Vārpiņas un Jura Žagara rosināts, iestudē lugu, ko Stopards rakstījis vairāk nekā desmit gadus pirms “Arkādijas” tapšanas – “Stoparda sākotnējie eksperimenti”, kā lugu nodēvēja M. Gruzdovs.

Lugas personāži, galvenie varoņi – lugu rakstnieks Henrijs un aktrise Annija, kā arī citi mīt skaistajos, naivajos 50. un 60. gados – laikā, kad patiesi tika meklēts patiesums gan dzīvē, mīlestībā, gan teātrī. “Tas ir laiks, kad uzplaukst roks un popmūzika, – mūzika un dejas būs arī izrādē, protams, arī seksuālā revolūcija! Man bija interesants šodienas skatījums uz to,” stāsta izrādes režisors.

 

“Toreiz cilvēki meklēja mīlestību, tagad – naudu, turklāt – ātri. Šī luga, Stopardam varbūt nedaudz neraksturīgi, ir pat sentimentāla, brīžiem naiva,” stāsta M. Gruzdovs.

 

“Es to nosaucu par intelektuālu melodrāmu. Šis skatītājam noteikti būs patīkams smadzeņu treniņš, kurā ir humors – reizē nežēlīgs un sirsnīgs.”

Starp citu, kritiķi lugā saskata līdzību ar paša T. Stoparda biogrāfijas motīviem, arī viena no viņa divām dzīvesbiedrēm bijusi aktrise. “Lugas personāžu ironiskajās, asprātīgi paviršajās sarunās – it kā starp citu, it kā ne par ko – risinās cilvēku likteņi. Svarīgs allaž ir zemteksts, tas pavēsta daudz vairāk nekā vārdi.”

 

Uzziņa

Lomās: Vita Vārpiņa, Akvelīna Līvmane, Ģirts Ķesteris, Juris Žagars, Inita Dzelme, Dainis Grūbe un Artūrs Dīcis.

Scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis.

Gaismu mākslinieks – Normunds Alsiņš.

Kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+