×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. marts, 2012
Drukāt

“Tas ko tu nedrīksti nezināt”

Rīgas Kino muzeja un “Splendid Palace” rīkotais lektorijs turpina iepazīstināt ar izcilām art house filmām, un ar apakšnosaukumu “Kino un citas māk-
slas” organizatori izvēlējušies demonstrēt filmas, kas cieši saistītas ar citām mākslas formām, piemēram, glezniecību, literatūru un citām.

 

21. martā notiks dubultlektorijs, kas būs veltījums kino un komiksu mākslai, pirms seansiem dodot vārdu lektorēm Zanei Zajančkauskai un Ingrīdai Pičukānei.

1966. gadā Čehoslovākijā tapusī filma “Kurš grib nogalināt Džesiju?” īpašo balvu saņēmusi Lokarno kinofestivālā, un tās vizualizācijas autors ir čehu komiksu kulta mākslinieks Kajs Saudeks. Atbilstoši komiksu nosacītībai šī melnā zinātniskās fantastikas komēdija vaicā – kas gan notiek, kad komisku varoņi atdzīvojas, izkāpj no papīra, ielaužas ne vien sapņos, bet arī realitātē un rada milzu haosu? Arī komēdija “Ar četrām slepkavībām pietiks, dārgumiņ” tapusi Čehoslovākijā, un tā pieskaitāma čehu klasikas zelta fondam. Arī šīs filmas autoru sarakstā atrodams Kajs Saudeks, bet tās galvenais varonis, kautrīgais un naivais skolotājs Džordžs, tiek iejaukts noziedznieku cīņā par miljonu un nejauši noturēts par slepkavu.

21. martā plkst. 19.00 “Splendid Palace”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+