Pasaulē
Citur

Franks Gordons: Tas nu vairs nav humors. Tas ir kauna traips Rīgas krievu avīzei0


Franks Gordons.
Franks Gordons.
Foto: Timurs Subhankulovs

Rīgas krievu laikraksts “Segodņa” smeļas savas “sensācijas” no visai duļķainiem avotiem.

Spilgts un atbaidošs piemērs ir raksts “Krieviju gaida ebreju masveida pieplūdums”, kas 8. martā parādījās šīs avīzes iknedēļas pielikumā “Ekspress-Latvija”.

Ievadā kāds Maksims Samohins, konstatējot, ka Izraēla “svaidās starp ASV un Krieviju”, iepazīstina lasītājus ar “Izborskas kluba” locekli, politologu Šamilu Sultanovu, kurš zinot, “kas sagaida šo valsti”. Te nav atšifrēts, kas tas par “Izborskas klubu”.

To dibinājis Maskavas portāla “zavtra.ru” redaktors, pareizticīgais staļinists Aleksandrs Prohanovs, un islāmticīgais staļinists Šamils Sultanovs ne bez ļauna prieka apgalvo, ka Izraēlu sagaidot neizbēgams gals… un tāpēc ebreji masveidā ieplūdīšot Krievijā.

Sultanovs “domā”, ka stipra spiediena dēļ Izraēlai nāksies radīt “divu tautību – palestīniešu un ebreju – valsti”. To savulaik esot pareģojis Kisindžers un pat nosaucis laiku – 2022. gadu.

Ebreji jau tagad dodas prom, un pēc kādiem 30 gadiem Izraēla kļūšot viscaur palestīniska.

Un Samohins vaicā Sultanovam: “Kur tad liksies baltie (!) ebreji, kuri ar saviem sviedriem un asinīm neauglīgu tuksnesi pārvērta oāzē?” Sultanovs atbild, ka, viņaprāt, tie dosies uz Krieviju, jo Eiropā un ASV pastiprinājies antisemītisms.

“Ģeopolitiski “de facto” Izraēla nevienam nav vajadzīga,” konstatē Sultanovs un liek saprast, ka “amerikāņu ģenerāļi” pārmet Izraēlai un ASV ebreju lobijam Amerikas ievilkšanu postošajā Irākas karā, kas savukārt stiprinājis Irānu – ASV galveno sāncensi.

Prātodams par paredzamo drīzo “Izraēlas galu”, Sultanovs rēķina: ebreju skaits Izraēlā – seši miljoni. No tiem divi – paši alkatīgākie (!) – dosies uz ASV, pārējie četri miljoni – uz Krieviju.

Rakstam pievienota Ukrainai atņemtās Krimas karte un ņirdzīgs teksts: tiem ebrejiem, kas pametīšot Izraēlu, dota iespēja apmesties šīs pussalas trijos mazapdzīvotos rajonos, un, tā kā viņi Izraēlā pārvērtuši tuksnesi ziedošā dārzā, viņi varēšot visu Krimu padarīt par paradīzi zemes virsū.

Pie reizes – Eipatorijā “darbojas lieliska sinagoga. Turp varēs pārvest visas reliģiskās vērtības no Jeruzalemes”!

Tas nu vairs nav humors. Tas ir kauna traips Rīgas krievu avīzei ar liekulīgi piesavināto nosaukumu “Segodņa”.
Saistītie raksti

Kontrastam – patiess un interesants fakts: patlaban Maskavā dzīvo un strādā daži tūkstoši krievvalodīgo ebreju no Telavivas: viņi ir tie, kas savulaik izceļoja no PSRS un tagad, kad Krievijā “atgriezies kapitālisms”, liek lietā savas krievu valodas zināšanas un Izraēlā gūto pieredzi un pelna naudu “Putina federācijas” metropolē.

Daudziem ir divas pases, ir dzīvoklis gan Izraēlā, gan Maskavā, internets ļauj “darbā pārvarēt distanci”, un te pozitīvā nozīmē izpaužas tas pats globālisms, kuru pulgo, kā zināms, ne tikai Šamils Sultanovs vien.

LA.lv