Ekonomika

Tas nav joks: Itālija izdala pilis par brīvu! 2

Di Montefjores pils. Foto: Agenzia del Demanio

Mēs nejokojam! Itālija izdala 103 ēkas visā valstī, no kurām daudzas ir vēsturiskas villas un pilis, tiem, kuri gatavi tās izveidot par ko citu nekā par to, par ko tās kļuvušas – brūkošiem pieminekļiem, vēsta harpersbazaar.com.

Īpašumu saņēmējiem ir jāpiekrīt pārvērst ēkas un zemes īpašumus par kaut ko tādu, kas piesaista tūrismu, tādējādi pozitīvi ietekmējot valsts ekonomisko izaugsmi. Ieteikumi vietu pārvērtībām iekļauj viesnīcas, restorānus, veikalus, SPA vai greznas villas. Valsts šajā eksperimentālajā projektā galvenokārt koncentrējas uz jauniem uzņēmējiem, mērķējot uz gados jauniem cilvēkiem, jaunuzņēmumiem un sadarbības projektiem.

Portāls thelocal.it ziņo, ka valsts ar šo iniciatīvu, nosauktu par Stratēģisko tūristu plānu, veicinās tūrisma izaugsmi visā valstī un ne tikai tūrismā jau populārajos mērķos, piemēram, ap Komo ezeru, Venēcijā, Toskānā, Milānā un Amalfi piekrastē.

Plāna mērķis ir arī atvieglot noslogotību un cilvēku pārpilnību, kura redzama valsts vispopulārākajās pilsētās, piemēram, Venēcijā.

Roberto Redžo no Valsts Uzņēmumu aģentūras portālam pastāstīja: “Mērķis ir pārvērst privātās un publiskās ēkas, kuras vairs netiek izmantotas, par objektiem svētceļotājiem, pārgājienos gājējiem, tūristiem un riteņbraucējiem,” piemetinot, ka: “projekts veicinās un atbalstīs lēnā tūrisma sektora attīstību.”

Galerijas nosaukums

Kā jau bija sagaidāms, ēkas “uz izķeršanu” atrodas nomaļus no ierastajiem ceļiem, daudzas uz reliģiozām vai riteņbraucēju takām nevis uz galvenajiem ceļiem. Dažas no nomaļākajām pieejamajām vietām ir 13. gadsimta Montefjores pils (Di Montefiore) un Blēras pils (Di Blera), kura atrodas Lacio, 11. gadsimta aristokrātu īpašums, kas atrodas uz klints malas. Pilī saglabājušās daudzas lietas vēl no viduslaikiem.

Lai saņemtu vienu no šiem bezmaksas īpašumiem, interesentiem jāiesniedz piedāvājums, kurā tiek norādīts viņu plāns senatnes mantojuma atdzimšanai. Saņēmējiem ir tiesības uz attiecīgā īpašuma piederību uz deviņiem gadiem, ar iespēju līgumu atjaunot uz vēl deviņiem gadiem. Dažos gadījumos uzņēmējiem ar stabilu un iedvesmojošu piedāvājumu būs iespēja noslēgt līgumu uz 50 gadiem.

Iesniegumi jāiesniedz pirms 26. jūnija, bet, ja tu esi palaidis garām šo raundu, nevajag uztraukties: valsts gatavo papildus vēl 200 ēkas, kuras pievienot projektam turpmākajos divos gados.

LA.lv