×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
14. jūlijs, 2017
Drukāt

Raivis Dzintars: Tas nav lemjams Maskavā! (42)

Raivis_Dzintars2_3

“Tas Maskavā ir nolemts, ka mums vajag Sudrabu par premjeri.” Šie vārdi neizskanēja kādā vecmeitu tenku vakarā. Ja ticam publicēto “Rīdzenes sarunu” patiesumam, to pirms vairākiem gadiem runāja politiski un ekonomiski ļoti ietekmīgi cilvēki. Tie paši, kuri šajās sarunās kaluši plānus, kā valdībā iesaistīt Putina partijas sabiedrotos.

Ja Latvijas Satversme joprojām ir spēkā, tad augstākā vara Latvijas valstī pieder Latvijas tautai. Tas izslēdz iespēju, ka Maskavā (vai jebkurā citā pasaules vietā ārpus Latvijas) varētu lemt par mūsu valsts amatpersonām. Tie laiki ir pagājuši, un ticu, ka uz neatgriešanos. Taču, lasot publicētās sarunas, rodas iespaids, ka daži ļoti ietekmīgi ļaudis to varētu neapzināties vai apzināti ignorēt, un tas rada draudus valsts drošībai.

Daudz diskutēts par iespējamu korupciju, ko izgaismo sarunas, un šķiet, ka tieši KNAB savulaik nepadarītais darbs, nepietiekami savāktie pierādījumi, neļauj runāt par taisnības uzvaru šajā jomā. Tikmēr darbības, kas acīmredzami vērstas uz Krievijas interešu apkalpošanu (uzturēšanās atļauju tirdzniecības lobijs, prokrievisko spēku vilkšana valdībā 
u. c.) ir vēl pamatīgāks jautājums par politisko kultūru un atsevišķām biznesa interesēm, un tām sabiedrības uzmanība ir pievērsta nepietiekami.

Uzskatu, ka “oligarhu sarunās” izskanējušais satur pietiekami daudz no nacionālās drošības viedokļa satraucoša satura, lai valsts pamatus sargājošās iestādes būtu motivētas gūt pilnīgu pārliecību par sarunu autentiskumu, kā arī izmeklēt Krievijas, iespējams, nelikumīgo iejaukšanos Latvijas iekšējās lietās un to politiski un ekonomiski ietekmīgo personu darbību, kas šos procesus atbalsta. Šādā nolūkā ar iesniegumu esmu vērsies Drošības policijā un sagaidu aktīvu tās darbību.

Secinājumi par drošības riskiem būtu jāizdara ne tikai tiesībsargājošām iestādēm, bet mums visiem. Ja sarunas ir īstas, tās parāda, ka “Saskaņas” iekļaušanai valdībā kalti rafinēti un viltīgi plāni, uzsverot arī prezidenta lomu. To atceroties, būtu noraidāma Vējoņa kunga piedāvātā ideja, ka Saeimas apstiprinātais premjers pats izvēlētos ministru sastāvu, kuru apstiprinātu prezidents. Šādas izvēles tuvākā vai tālākā nākotnē var radīt nepatīkamus pārsteigumus.

Vēl būtiski ņemt vērā, ka “Saskaņas” stutētāju vidū atrodas ne jau tikai oligarhi. Kaut kā pārsteidzoši regulāri izgaismojas arī “tiesiskuma cīnītāji” un “oligarhu apkarotāji”. Vai daudzi ticēja, ka Saeimas atlaidējs un oligarhu mednieks Valdis Zatlers uzreiz pēc vēlēšanām ar tankiem ilustrēs savu apņēmību pēc “Saskaņas” valdībā. Arī Valdis Dombrovskis piedāvāja “varavīksnes valdību” ar “Saskaņu”, bet iepriekšējo Saeimas vēlēšanu “gaismas spēks” Inguna Sudraba, pat ja ir bijusi “Maskavas favorīts”, līdz valdības veidošanai, par laimi, netika.

Nav jautājums par to, vai līdzīgi mēģinājumi būs arī pēc nākamajām vēlēšanām. Jautājums ir tikai par to, kas būs izpildītāji un kā to mēģinās paveikt šoreiz…

Pievienot komentāru

Komentāri (42)

 1. Debilitāti raksturo tādas iezīmes kā nespēja uztvert būtību, galveno; ļoti viegla idejiskā ietekmējība un vadāmība, ātri pārņemot citu cilvēku uzskatus un dzīvojot bez saviem spriedumiem; mīl spriest un pamācīt citus un enerģiski runāt par to, ko pats nesaprot. Debili indivīdi spēj dzīvot patstāvīgi, var būt labi vīri vai labas sievas.

 2. PALDIES PAR RAKSTU, CIEN.RAIVI DZINTAR!

 3. pazaudētā iepēja Atbildēt

  Mani nedaudz pārsteidz vēstures nezināšana. Rībentropa – Molotova pakts. Sarunas Hamburgā, Tramps – Putins, vai tiešām nav saprotams, kas un kur velk pasaules pārdales līnijas? Vēsturei ir tendence atkārtoties! Raivis droši zin , ka Latvijai pasaules vēsturē ir noteicošais vārds un mēs esam apsolūti neatkarīga valsts un PATSTĀVĪGI pieņemam visus lēmumus. Aptiekas vai Tvaiku iela, nezinu uz kurieni jāiet? Pasakiet, gudrie, uz kurieni man jāiet! A ja mēģināt būt tiešām NEATKARĪGIEM no Briseles, Vašingtonas un Maskavas !!! KO valdības un saeimas onkuļi un tantes ? ( speciāli maziem burtiem).

  • pazaudētā iespēja,GRIEZIES PĒC PALĪDZĪBAS
   TRAKOMĀJĀ! CITĀDI TEVI PAVISAM DRĪZ SAŠŅORĒS UN VEDĪS UZ TVAIKA IELAS PANSIONĀTU!

 4. Augstākā vara tautai Latvijā sen vairs nepieder, jo tauta ir ”atdevusi savas varas tiesības” Saeimai … tā savukārt tās atdevusi Vašingtonai, Briselei … nu atliek vēl tikai atdot Maskavai … Vēl kas: patreiz notiekošā nodokļu (klaušu, nodevu) reforma visdrīzāk gan uz nākamajām Saeimas vēlēšanām varētu veicināt ”saskaņas” un tās vasaļpartiju uzvaru … Pie tam pašlaik tiek pieņemti daudzi nepopulāri lēmumi ”par sešgadnieku izglītību no 1. klases, par garīgi atpalikušu bērnu iekļaušanu normālajās skolās, par medicīnas reformām, utt..”. Vai pašlaik ”notiekošais” nav par daudz?

 5. Tam mērkaķim Maskava pat sapņos rādās . Nu galīgi slims .Nevar pārdzīvot , ka Maskavai ir uzspļaut uz Latviju !

 6. LA, cik ilgam laikam jāpaiet lai cenzūra dotu savu vērtējumu?

 7. .voldemārs: tā teica ulmanis un piebrauca Torņkalnā lopu vagonus………..bet gudrie latvieši zināja, kas notiek krievijā un sadalīja zemi radu starpā, neņēma kredītus,nedeponēja naudu, lai nav banku sarakstos u.t.t.

 8. Voldemars Voldemars Atbildēt

  LABRĪT VISIEM LATVIJĀ UN VISĀ RIETUMU PASAULĒ….SALIKSIM BEIDZOT VISU UN VISUS PA PLAUKTIŅIEM UN NEKARINĀSIM VAIRS VIENS OTRAM MAKARONUS UN LAPŠU…mazais dzintariņ…tev jāsāk iet 1.KLASĒ UN CĪTĪGI JĀMĀCĀS VĒSTURE…1.KAS UN KURŠ LATVIJAS TAUTAI UN VISSVĒTĀKĀJAI ZEMEI PASAULĒ…(DAUDZ ,DAUDZ SVĒTĀKA PAR TIBETU UN INDIJU MŪSU …MĀRAS ZEME) VISVAIRĀK IR DARĪJIS PĀRI UN JOPROJĀM DARA TIE IR MŪSU MĪĻIE mazie RIETUMI UN VISVAIRĀK ŠEIT MĒSLU IR PIETAISĪJUSI …VĀCIJA…1201.GADĀ ,vācietis bīskabs alberts,dibināja RĪGU UN AR UGUNI UN ZOBENU LĀTVIJĀ IEVIESA MUMS SVEŠO KATOLICISMU UN LUTERĀLISMU , LATVIEŠU TICĪBA BIJA un ir…DIEVTURĪBA…(pagānisms,kā to ir iesaukuši katoļi un luteŗāņi) TAS NOZĪMĒ:DZĪVOŠANU SASKAŅĀ AR …DABU UN VISU DZĪVO…UN PĒC TAM AUGSPRĀTĪGIE , AR LIELIEM VĒDERIEM , VĀCU baroni , mūsu mīļajā LATVIJĀ SAIMNIEKOJA …700 GADU…UN JOPROJĀM NAV PAPRASĪJUŠI PAR TO PIEDOŠANU….šodien pietiks…turpinājums sekos…

  • Vai Voldemāra kungs kādā plauktiņā ielika vāciešu un krievu iznbīcināto skaitu vai varbūt izveda vidējo ciparu pa gadu”? Cik latviešu tika nobendēts Sibirījā jau cara laikos? Cik latviešu apšāva un citādi nogalināja krievu labdari 1905. gadā? Cik iznīcināja 1919. gadā un cik 1940, 41, 45, … Vai viszinis napastāstītu kā latviešu zemnieks jau 19. gs sākumā pārstāja būt analfabēts kaut gan pareizticīgo kontingents līdz pat revolūcijai bija analfabēts? Nav glīti muldēt pa tukšo, vai varbūt tie mīļie krievi;ni kaut ko piemaksā par melošanu?

 9. Maskavā nolemts, ka vajag biedreni Serebrovu par premjeri? wow!

 10. bet lemj un ekonomiski pazemo Latviju zogot
  kuri tie ir???????????????????????????????

 11. NA ar saviem mahinatoriem maksàtnespèjas administratoriem ir darijuši lielākus zaudējumus par Maskavu.

 12. Ojārs 14. jūlijs, 2017 18:13
  Atbildēt

  Šādus komentārus lasot, var redzēt cik inteliģenta un domājoša ir latviešu tauta. Rīgu, Daugavpili un Rēzekni jau nodevām Maskavas ielikteņu rokās, gatavojam ar ZZS kremlinu palīdzību arī Jūrmalu un Liepāju.Tad nu redzams, ka tādai tautai ne tikai savu valsti nedrīkst dot, bet pat suverēnu republiku jātur zem kaimiņu nerimstošas kontroles. Savu valsti jānopelna ar asinīm un ne jau anekdotes stāstot pie ugunskura Doma laukumā. Paldies Dzintar, bet jādarbojas jums patiesi ir daudz aktīvāk.

 13. NA pasīva novērotāja lomā. Atbildēt

  Ja augstākā vara Latvijas valstī pieder tautai,tad kāpēc NA samierinās ar partiju monopolu deputātu kandidātu izvirzīšanā(“lai līdzīgi mēģinājumi nebūtu arī pēc nākamajām vēlēšanām”) un 21% PVN pārtikai,pašu rosinātās 12% likmes vietā? Kāpēc NA klusē par veselības obligāto apdrošināšanu,kas pirmskara Latvijā bija viena no labākajām Eiropā? Vai arī par ģimenes vienīgā mājokļa atbrīvošanu no nekustamā īpašuma nodokļa,NA nav nekā ko teikt?! Nerunājot jau nemaz par akcīzes nodokļa celšanu degvielai,kas nevar nepaaugstināt jau tā augstās pārtikas produktu cenas!

 14. Šādus komentārus lasot, var redzēt cik inteliģenta un domājoša ir latviešu tauta. Rīgu, Daugavpili un Rēzekni jau nodevām Maskavas ielikteņu rokās, gatavojam ar ZZS palīdzību arī Jūrmalu un Liepāju.Tad nu redzams, ka tādai tautai ne tikai savu valsti nedrīkst dot, bet pat suverēnu republiku jātur zem kaimiņu nerimstošas kontroles. Savu valsti jānopelna ar asinīm un ne jau anekdotes stāstot pie ugunskura Doma laukumā. Paldies Dzintar, bet jādarbojas jums patiesi ir aktīvāk.

  • Ну хотя бы эти города спасутся от разрухи и запустения и не превратятся в ипики

 15. LIELS PALDIES Raivim Dzintaram par PATIESIEM VĀRDIEM !!!!
  Protams daži ar krievu OKUPĀCIJAS laikā iemācīto domāšanu visur “dzied” Maskavai
  un “Saskaņai ” piemērotu dziesmu ! NOŽËLOJAMI !!!!
  Lielākā daļa no viņiem droši vien sēdēja mājās/NEBALSOJA pēdējās pasvaldību vēlēšanās,
  kad ATKAL Rīgā, Latvijas sirdī un galvaspilsētā krievu vēlētāji Rīgas pilsētas galvas amatā
  “iesēdināja” etnisko krievu — Ušakovu ! Tas ir neskatoties uz Ušakova rokas puišu skaidri
  parādīto “iedzīvošanos” uz Rīgas pārējo nodokļu maksātāju rēķina ! Kāpēc Rīgas budžetā ir
  IZTRÜKUMS ! Uzprasiet Ušakovam !
  Raivi lūdzu turpini aizstāvēt LATVIEŠU TAUTAS INTERESES !!!!!
  Saules mūžu BRĪVAI LATVIJAI ! Saules mūžu LATVIEŠU TAUTAI !

  Latvietis

 16. idiotam dzintaram viss kas nepatīk ir “maskavas roka”

 17. Raivi,kāpēc nekur vairs nedzird,neredz jūsējos? Pat Tautas sapulcē neviens no jums nebija redzams. Esmu vīlusies.

  • Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

   jābīda naudas lietas ar tiem tiesu nozīmētiem likvidatoriem.

  • Daina, nevajag vilties, vajag turpināt atbalstīt. Latviešiem laikam tas ir raksturīgi – tiklīdz kaut kas nav, tā vīlušies. Vārdu sakot, – ir jāspēj turēt līniju. Tu redzi, tikai kādi 10% LR pilsoņu vēlēšanās atbalsta NA. Piemēram, tāds kā ” Kinzulis” neatbalstīs.Labi, vēl piemetīsim klāt kādus 5%, kas balso par citām latviešu partijām, bet ir nacionāli noskaņoti. Tik liela arī ir apzinīgā latviešu tautas daļa, kas iestājas par nacionālu Latvijas valsti. Arī NA ir tikai cilvēki. Mēs katrs varam sev uzdot jautājumu – kāpēs es personīgi neesmu NA un tur aktīvi nedarbojos? Vismaz atbalstīsim, un tas ir svarīgi.

   • Māri,es neesmu nodevusi viņus ne vienās vēlēšanās,bet kāpēc viņi nogājuši pagrīdē.Ja piekusuši,tad jāliek citi vēlēšanu listēs-jāgatavo jaunie līderi.

 18. Normāls secinājums!
  Kas nepareizi?
  Tomēr nekas nav mainījies, svarīgākās problēmas jāatrisina pašiem!!!

 19. Ja tās ssrunas notikušas pāris gadus atpakał… kāpēc fakts ir izvilkts gaismā tagad? Izskatās pēc manipulācijas.

 20. kremla lakstigalam ir uzdots steidzigi uzgazt dublu spaini Raivja pazinojumam. Rupji stradajat gnidas.

  • Kas tu par atbrīvotāju, tu tik alksti slepkavot un iedzīvoties uz salaupītā ko citi pelna smagi strādājot, es te nerunāju par dzintariņiem kuri ir iedzīvojušies un turpina iedzīvoties aplaupot mani un manu ģimeni.

 21. Bet tad to lems amerikāņu noziedznieku vara, kurai tu esi pārdeis savu Tēvzemi un tautu aizdzini prom. Un cik vēl brauks prom , tu to aiz sava uzpūtīgās dabas neredzi un negribi redzēt. Ko tu esi izdarījis labu Latvijas labā. Da neko. Naidu sakurināji un nabadzībā iedzini, ielikdams pašvaldībās bandītus un tautas īpašumu kampējus. Gaidi, sods nāks arī par tavu galvu .

  • Zini, tavs komentārs ir primitīva vaukšķēšana promaskaviskā stilā, nekas vairāk. “Ko tu pats esi izdarījis, a kas tu pats tāds biji, a ko tu pats toreiz darīji ?”u.t.t. – tradicionālie “uzbraucieni”, lai runātu nevis par tēmu, bet apsaukātu viedokļa paudēju. Nu tad, taisnīgais”, pastāsti par sevi, kādus varoņdarbus tad tu pats esi paveicis Latvijas labā? Es par sevi varu pateikt, ka līdz šim vismaz esmu balsojis par NA, un uzskatu, ka tas ir bijis Latvijas labā, jo NA ir latviešu politiskais spēks, kurš vēl ir saglabājis ATMODAS ideālus.

 22. Kādu varu tautai? Tai pat prezi neuztic vēlēt

  • Tā tik vēl trūka!!! Kāda tā tauta ar savu domāšanu, to jau redzam pēc pašvaldību vēlēšanām, it sevišķi Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Daugavpilī, Rēzeknē, Jelgavā utt.!!!

   • Ja skaitās globāli tad tieši pa novadiem Kurzemi, Zemgali un arī Vidzeme nevajadzētu baidīties jo šis novadi ir kaut cik latviski. Tur krieviskajai SC nav izredžu nedz Liepājā, Ventspilī, Jelgavā vai Valmierā, jo šajās pilsētās stabili priekšā ir latviskās partijas NA, ZZS un LRA.

 23. Tu, dzintariņ, točna neesi Tauta un nefig irst tev te par Satversmi, tas ka tu visu esi Uzurpējs un zem Brīvības Vārda Tautai stūķē stikla krelles, kuras izgatavotas ASV pentagpņikos, nenozīmē ka tu esi Tauta !!! masonu zaglīgais smerdelis sīkais tu dzintariņ esi.

 24. Nu murgojums. Stulbums. Kas ir raksta autors? Gribētu ieteikt, pirms ķerties pie rakstīšanas, pāris dienas atturēties no zālīšu pīpēšanas vai citām narkotikām.

 25. Заколебал, он хоть знает другие слова? Идиотами рождаются ими же и умирают. Проблем выше головы, так и решать их надо. Надежда была, что после ухода одного поколения что то будет меняться, ан нет надо ждать еще как минимум 70 лет , пока и эти уйдут.

 26. Nu no kurienes tādi feisi rodās?

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Par to domāšu rīt!

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata konkursu izsludinās līdz augustam, taču pieteikšanās termiņš būs garš un uzvarētājs tiks nosaukts pēc Saeimas vēlēšanām, piektdien žurnālistus informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS). “Lēmums par jauno VID vadītāju jāpieņem pēc oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, lai samazinātu spriedzi, ko rada priekšvēlēšanu periods,” sacījusi ministre.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+