×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
7. oktobris, 2017
Drukāt

Kā taksometru kompānijas iebilst skaitītāju nomaiņai?

Foto - Ieva Leiniša/LETAFoto - Ieva Leiniša/LETA

Ilustratīvs attēls

Šonedēļ Rīgā pie Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ēkas piketēja taksisti, protestējot pret, viņuprāt, neskaidrajām prasībām taksometru skaitītājiem. Taksisti aicina pagarināt termiņu jaunu, tehniskām prasībām atbilstošu skaitītāju nomaiņai.

 

Kaspars Muižnieks, “Rīgas taksometru parka” valdes priekšsēdētājs: “Mūsu kompānijā jau lietojam prasībām atbilstošus skaitītājus. Taču daudziem šādu skaitītāju nav un viņi atrodas diezgan sarežģītā situācijā, jo skaitītājiem ir jāatbilst gan ES prasībām, kas ir spēkā kā mērinstrumentam, gan nacionālajām prasībām finanšu norēķinu jomā. Piegādāt ierīces no ražotāja nav problēmu, grūtāk ir to verificēt. Tiesa, kopš 15. septembra nomainīti tikai ap 30 skaitītāju, kas nozīmē, ka neviens nesteidzas to darīt cerībā, ka normu kārtējo reizi atcels. Arī tagad taksistiem no “aizstāvju” puses tiek solīts, ka drīzumā tiks atsaukti MK noteikumi un sakārtotas lietas tā, lai būtu iespēja ietekmēt absolūtos kontrolskaitītāja rādījumus.”

 

Iveta Silionova, “Rīga Taxi” direktore: “Esam ne gluži panākuši kompromisu ar VID, bet, šķiet, ka viņi mūsu problēmu ir sapratuši. Izvirzījām priekšlikumu tuvākajā laikā kopā ar VID organizēt taksometru nozares darba grupu, kur varētu tālāk skatīt un risināt šos jautājumus. Nepieciešamo skaitītāju nav apmēram 2000 taksometru, mūsu kompānijā nav nevienam. Mēs neesam pret nomaiņu, bet tai jābūt adekvātai un izpildāmai. Šobrīd pārvadātājiem par 500 eiro jānopērk jauns skaitītājs, taču nav īsti saprotami ieguvumi no tā. Tas neizslēdz negodīgus taksometru vadītājus.”

 

Raimonds Bušs, “Taksi.lv” vadītājs: “Mēs jau sen braucam ar normām atbilstošiem skaitītājiem. Tos gan sertificējām nesen, taču jauni skaitītāji jāpērk nav, vien jāatjaunina programmatūra. Tiem, kuriem jāpērk jauni skaitītāji, tas ir liels ieguldījums, īpaši, ja autoparks ir liels. Nomainījām, jo mums patika skaitītāja iespējas – tie ir ērti un funkcionāli.”

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Likumprojekts “LELB – vienīgie īstie luterāņi”

Vairāki Saeimas deputāti iesnieguši likuma labojumus, lai noteiktu, ka valsts atzīst Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) darbības nepārtrauktību Latvijā un ka LELB ir vienīgā tiesību pārmantotāja luteriskajai baznīcai, kas darbojās Latvijā līdz 1940. gadam.

Pašlaik spēkā esošo LELB likumu plānots papildināt ar preambulu, kurā būtu noteikts gan augstāk minētais, gan tas, ka LELB izveidojusies luteriskās reformācijas kustības ietvaros 16. gadsimtā, darbību sākusi pirms Latvijas dibināšanas un nepārtraukti darbojusies Latvijā arī okupāciju laikā. Grozījumi likumā paredz vēl vairākas citas izmaiņas. Likumprojektu sagatavojusi LELB Tiesību komisija un apstiprinājusi baznīcas Bīskapu kolēģija. LELB pārstāvji vērsušies pie 12. Saeimas deputātiem ar lūgumu parakstīt šo likumprojektu.

Taču Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca ārpus Latvijas (LELBĀL) pauž uzskatu, ka piedāvātie grozījumi nepamatoti ierobežo baznīcas draudžu pašnoteikšanās tiesības. Likumprojekts esot izstrādāts bez konsultācijām ar citām luterāņu baznīcām Latvijā. LELBĀL norādīja, ka patlaban Latvijas teritorijā un ārpus tās darbojas trīs luterāņu baznīcas un to draudzes kā tās LELB pēcteces, kuras darbību pārtrauca Otrais pasaules karš un sekojošā okupācija. Līdz ar to būtu pareizi vienoties par baznīcu līdzvērtīgu sadarbību, nevis netaisni izcelt vienas absolūtu prioritāti, uzskata LELBĀL.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+