Mobilā versija
+0.3°C
Aldis, Alfons, Aldris
Trešdiena, 22. novembris, 2017
7. oktobris, 2017
Drukāt

Kā taksometru kompānijas iebilst skaitītāju nomaiņai?

Foto - Ieva Leiniša/LETAFoto - Ieva Leiniša/LETA

Šonedēļ Rīgā pie Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ēkas piketēja taksisti, protestējot pret, viņuprāt, neskaidrajām prasībām taksometru skaitītājiem. Taksisti aicina pagarināt termiņu jaunu, tehniskām prasībām atbilstošu skaitītāju nomaiņai.

 

Kaspars Muižnieks, “Rīgas taksometru parka” valdes priekšsēdētājs: “Mūsu kompānijā jau lietojam prasībām atbilstošus skaitītājus. Taču daudziem šādu skaitītāju nav un viņi atrodas diezgan sarežģītā situācijā, jo skaitītājiem ir jāatbilst gan ES prasībām, kas ir spēkā kā mērinstrumentam, gan nacionālajām prasībām finanšu norēķinu jomā. Piegādāt ierīces no ražotāja nav problēmu, grūtāk ir to verificēt. Tiesa, kopš 15. septembra nomainīti tikai ap 30 skaitītāju, kas nozīmē, ka neviens nesteidzas to darīt cerībā, ka normu kārtējo reizi atcels. Arī tagad taksistiem no “aizstāvju” puses tiek solīts, ka drīzumā tiks atsaukti MK noteikumi un sakārtotas lietas tā, lai būtu iespēja ietekmēt absolūtos kontrolskaitītāja rādījumus.”

 

Iveta Silionova, “Rīga Taxi” direktore: “Esam ne gluži panākuši kompromisu ar VID, bet, šķiet, ka viņi mūsu problēmu ir sapratuši. Izvirzījām priekšlikumu tuvākajā laikā kopā ar VID organizēt taksometru nozares darba grupu, kur varētu tālāk skatīt un risināt šos jautājumus. Nepieciešamo skaitītāju nav apmēram 2000 taksometru, mūsu kompānijā nav nevienam. Mēs neesam pret nomaiņu, bet tai jābūt adekvātai un izpildāmai. Šobrīd pārvadātājiem par 500 eiro jānopērk jauns skaitītājs, taču nav īsti saprotami ieguvumi no tā. Tas neizslēdz negodīgus taksometru vadītājus.”

 

Raimonds Bušs, “Taksi.lv” vadītājs: “Mēs jau sen braucam ar normām atbilstošiem skaitītājiem. Tos gan sertificējām nesen, taču jauni skaitītāji jāpērk nav, vien jāatjaunina programmatūra. Tiem, kuriem jāpērk jauni skaitītāji, tas ir liels ieguldījums, īpaši, ja autoparks ir liels. Nomainījām, jo mums patika skaitītāja iespējas – tie ir ērti un funkcionāli.”

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Dievs ir dzirdējis ne tikai “Rīdzenes” sarunas…

Sestdien, 18. novembrī, valsts svētku svinīgajā dievkalpojumā Doma baznīcā Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags sacīja tradicionālo sprediķi, kur pieskārās dažādām tēmām. “Ceļu no šī brīža uz Latvijas simtgadi arī vajadzētu mērot ar to pašu jautājumu. “Kā es stāvēšu Dieva priekšā?” Visiem reiz tur būs jāstāv un Dievs jautās, kā reiz jautāja Kainam: “Ko tu esi darījis?”. Kā es stāvēšu Dieva priekšā, kurš zina visu un ir dzirdējis ne tikai “Rīdzenes” sarunas, bet visas sarunas? Dievam nebūs nekādu šaubu par to, cik autentisks ir tas, ko viņš ir redzējis un dzirdējis. Par to ir jānodreb līdz dvēseles dziļumiem,” teica J. Vanags.

Vai jūs uztrauc atšķirīgi standarti pārtikas produktiem Latvijā un citviet Eiropā?
Draugiem Facebook Twitter Google+