Latvijā
Izglītība

Tas noteikti man palīdzēs nākotnē! Jaunieši par aizvadīto semināru #PanākumuSkola 16

Publicitātes foto

#PanākumuSkola jauniešu seminārs Vidzemes koncertzālē “Cēsis” bija otrais seminārs jauniešiem, kas vienuviet pulcēja motivētus, zinātkārus, dažāda vecuma jauniešus, pavēstīja pasākuma rīkotāji.

Cēsu pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, kas piedalījās semināra atklāšanā, bija priecīgs, ka Coca-Cola HBC Latvija izrāda tik lielu iniciatīvu ieguldīt laiku, kā arī resursus jauniešu izglītošanā un to attīstībā. Programmas mērķis atbilst tam, kas šobrīd ir Latvijas viena no aktuālākajām tēmām – jauniešu nodarbinātība un zināšanu pamatu ielikšana, lai katram jaunietim būtu iespēja veidot veiksmīgu karjeru.

Rozenbergs pasākuma laikā teica: “Šāda veida semināri ir nepieciešami un pat vēlami. Jauniem cilvēkiem tiek dota iespēja mācīties no citu kļūdām un tās neatkārtot. Patīkami, ka caur šāda veida radošajiem, izglītību un motivācijas veicināšanas, semināriem tiek pilnveidota ne tikai jauniešu personīgā izaugsme, bet tā ir arī investīcija Latvijas nākotnei. Ir pacilājoši vienuviet redzēt tik daudz zinātkāru jauniešu, esošos un topošos uzņēmējus. Šī ir brīnišķīga iespēja uzklausīt un smelties idejas no zināmu cilvēku pieredzes.”

Jaunieši, kuri apmeklēja pasākumu bija gana daudz, bet Patrīcija un Markus (18), kuri mācās Cēsu Valsts Ģimnāzijas 12. klasē teica, ka piedalīšanās seminārā devusi tiem vērtīgas atziņas. “Neesmu vēl izlēmis, ko darīšu pēc vidusskolas beigšanas, tāpēc atnācu, lai smeltos idejas, zināšanas un kādu vērtīgu padomu. Noteikti ņemšu vērā to, ka jāizmanto katra sniegtā iespēja iemācīties ko jaunu. Izmantot jau esošās iespējas, piemēram, skolā un piedalīšanās šāda veida pasākumos. Tas noteikti man palīdzēs nākotnē,” norādīja Markus.

Balstoties uz Latvijas Darba devēju konfederācijas un Erasmus+ stratēģiskās partnerības projekta “Kvalitatīvas prakses darba tirgum (VET4E) 2017. gada veikto aptauju, Latvijas uzņēmēji uzskata, ka svarīgākās lietas, kas nepieciešamas jauniem darbiniekiem, ir laba komunikācija, attieksme pret darbu, prasme strādāt patstāvīgi, kā arī komandā, uzņemties atbildību un rast motivāciju pilnveidoties.

Tāds ir arī #PanākumuSkola mērķis – sniegt pamatzināšanas un vērtīgas atziņas ceļā uz sasniegumiem, radot pieredzes bagātu un interesantu vidi, palīdzot gan ar praktiska rakstura padomiem – kā tikt pamanītam mūsdienu darba, tehnoloģiskajā un ekonomiskajā vidē, gan kā izveidot plašu kontaktu loku.
Paredzēts, ka nākamais #PanākumuSkola seminārs norisināsies novembrī, Liepājā. Pasākuma datums un laiks tiks precizēts.

#PanākumuSkola ir iniciatīva visās uzņēmuma pārstāvētajās valstīs, lai sniegtu atbalstu jauniem cilvēkiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem. Programma ir izstrādāta, lai veicinātu jauniešu iespējas sasniegt karjeras mērķus un ambīcijas.

LA.lv