×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
31. maijs, 2018
Drukāt

Tas noticis ar mani vai tikai filmas scenārijs? Māras Rikmanes dienasgrāmata (3)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Izdevniecība “Latvijas Mediji” laidusi klajā grafiķes, gleznotājas un grāmatu ilustratores Māras Rikmanes (1939) dienasgrāmatu “Mārdadzis”. Grāmatas atvēršanas svētki notika 31.maijā.

Māra Rikmane atzina, ka viņas mērķis nav bijis nokļūt slavas virsotnē, bet pareiza izvēle bijusi draudzība ar cilvēkiem, saviem gara radiniekiem.

Māra Rikmane ir vērotāja, filozofe un spoža stāstniece. Dienasgrāmata ļauj ieskatīties mākslinieces dvēselē, dzīves spilgtākajos un traģiskajos brīžos; viņa izteikti apraksta tolaiku personības rakstniecībā, mākslā, mūzikā.

Dienasgrāmatas stāstos dzīvojas Egils Plaudis, Knuts Skujenieks, Biruta Delle, Lolita Zikmane, Vidvuds Eglītis, Valdis Bisenieks, Lauma Reinholde, Biruta Baumane, Eižens Finks, bohēmas pārņemtie no bāra “Skapis”, spoži personāži no galerijas “M6” Mārstaļu ielā un daudzi citi. Dienasgrāmatā arī asi spriedumi par mūsdienām, filozofiskas un personiskas atklāsmes par pasaules kārtību un Visuma spēku.

“Apsēžos, novelku savus septiņjūdžu zābakus un domāju, vai tas viss noticis ar mani, varbūt tas ir tikai filmas scenārijs, pašas vai Augstāku spēku uzrakstīts, kurā uz laiku tēloju galveno varoni? Atskatoties nesaprotu, kura daļa šajā scenārijā un galvenajā varonī prevalējusi – tumšā vai gaišā? Laikam līdzinos mārdadzim,” saka dienasgrāmatas un grāmatas autore Māra Rikmane.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Šķiet, ka šajā gadījumā darīšana ar īpaša mērķa augstāku smadzeņu skalošanas pilotāžu nekā parasti pieņemts domāt un saprast.

  2. nav gan – viss ir īsts, protams subjektīvi

  3. Tagad rakstnieki, dzejnieki un politiķi kā uz burvju mājienu izdod savus sacerējumus un dažādos rakstos un intervijās kļūst patrioti, pozitīvisti, gandrīz vai apgaismotāji. Katrā ziņā izrādījušies tautu uz ,,gaismu”, uz ,,balto” vilcēji – mazgājas pavisam balti. Ka tikai arī šis šovs nav ietilpināms t. s. ,,atmazgāšanās” kategorijā?

Draugiem Facebook Twitter Google+