×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
11. septembris, 2014
Drukāt

Anda Līce: Krieviem ieraudzīt patiesību neļauj propaganda, eiropiešiem – tauki (23)

Foto - Valdis IlzēnsFoto - Valdis Ilzēns

Izsalkušie vai tīšuprāt badinātie gan zvēri, gan cilvēki ir viegli aizkaitināmi, apveltīti ar zibenīgu reakciju un bieži izvēlas riskēt, par zaudējumiem īpaši nedomājot, kamēr labi paēdušajiem modrība var izrādīties stipri atrofējusies. Badināt var gan fiziski, gan garīgi, piemēram, rūpīgi slēpjot patiesību par sevi un citiem. Ja tas notiek vairāku paaudžu dzīves laikā kā Krievijā, iestājas mankurtisms – atmiņas zudums un tad tautas spēku var grozīt, kā vien tīk.

Kā uz milzu ekrāna tas tagad ir vērojams Krievijas un Eiropas attiecībās. Krieviem (arī daudziem tiem, kas dzīvo Latvijā) ieraudzīt patiesību neļauj Putina propaganda, eiropiešiem – labklājība, ko var saukt arī par taukiem. Labi iekoptās sociālās garantijas rada maldīgu drošības sajūtu, ka nekas briesmīgs taču nevar notikt. Kaut kā jau ir aizmirsies, ka visas garantijas karš sagrauj vienā rāvienā.

Labi, liksim mierā veco Eiropu, bet kas liek modrību zaudēt mums, kas esam izgājuši abas – nacistu un komunisma – elles, neesam taču vēl aptaukojušies un aizmiguši, nīkstot bezgalīgās debatēs par jebkuru jautājumu? Viena lieta ir nesamierināšanās ar mūsu valsts trūkumiem, pavisam cita – politiskās orientācijas maiņa. Kas dažā labā barikāžu dalībniekā un trubadūrā ir apgriezis bildi ar kājām gaisā un iekvēlinājis mīlu pret Kremļa ideoloģiju?

Šis laiks konfrontē valsts patriotismu un pašcieņu ar naudas patriotismu. Otrais, izrādās, ir viegli lokāms uz to debesu pusi, no kurienes nāk nauda. Somija, kurai ir daudz ciešākas ekonomiskās saites ar Krieviju nekā Latvijai, ir gatava nelocīties un izturēt Kremļa ekonomiskos spaidus. Lūk, piemērs nācijas mugurkaula un pašcieņas esamībai! Cik daudz esam gatavi pieciest mēs katrs un valsts kopumā, planētas resursi taču iet mazumā un jostu nāksies savilkt tik un tā? Jau sen bija skaidrs – Latvijai vajag meklēt jaunus noieta tirgus, nevis nostalģiski ķerties tik daudz ļaunuma nodarījušās ideoloģijas turpinātāju stērbelēs. Ja brīvību varētu izkarot uz visiem laikiem, tad nākamās paaudzes droši vien deģenerētos pilnīgi. Par laimi, brīvības cena ir jānoskaidro katrai paaudzei no jauna un tas nozīmē tikai vienu – par brīvību ir jāmaksā. Ne vienmēr ar dzīvību, ar dzīves taukiem gan.

Pie katras izdevības mūsu varas pārstāvji atkārto mantru par Latvijas drošību sargājošo NATO piekto pantu, tomēr drošības tādēļ vairāk netiek. Ir nožēlojami vērot, kā ES Kremlim krata ar ekonomisko sankciju mazo pirkstiņu, kamēr Putins grūž tai sejā dūri. Tas notiek tepat, mums blakus.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Jā, tā ir tik tiešām, kā raksta autore, bet ir kāda cita lieta, kas ar jāņem ārā, pārāk cieša ekonomiskā atkarība vienam no otra, arī veco Rietumvalstu garantijas saviem iedzīvotājiem arī par drošību. Bet, ja mēs runājam par to labklājību, nemaz tā tik augsta nav, tāpēc arī valdības domā vispirms par saviem cilvēkiem, bet par ko domā Latvijas valdība?

 2. PAŠCIEŅA un nedarīt lietas, kas tevi pašu pazemo…vajag augstu intelekta līmeni. Diemžēl, evolūcija neskar visus vienādi. Tā lopa aste parādās un parādās…

 3. Jūs labāk skatieties, lai 12.Saeimā atkal neiekļust Latvijas valsts ienaidnieki, aiz kuriem stāv liela nauda un propoganda. Daļa pensionāru avīzes pārlasījušies nespēj reāli novērtēt situāciju, atkal balsos par propogandētiem rēgiem nevis dažādu tautību Latviešiem, kas lēni bet tomēr spēj pieņem pareizos lēmumus.

 4. Vairāk publicējiet šādu pieredzējušu Latviešu viedokļus. Viņos tiešām ir vērts ieklausīties. Pensionāri nesaprot vienu patiesību. Mēs Latvijā vēl neesam brīvi, vieni un vienoti.
  Tagad nevar gaidīt no mūsu politiķiem atklātus vārdus, apstākļos kad jebkurus Latviešu nepateiktos vārdus blakus esošie nodevēji un vazaņķi tuko kā to pavēl mūsu ienaidnieki jeb tie, kas mums labu nenovēl.

 5. Anda Līce apgalvo, ka patiesību neļauj ieraudzīt propaganda. Kā tad Anda pati ieraudzīja patiesību? Vai tad CCCP laikos bija mazāk propagandas?
  Bet paldies autorei, ka attiecībā uz hitleriešiem nelieto krievu propagandas apzīmējumu “fašisti”.

  • Juri, CCCP laikos propagandas bija tikpat daudz un vēl vairāk, bet tad mēs bijām zem CCCP tupeles un aiz “dzelzs priekškara”, un pat domās nedrīkstējām pīkstēt, ja negribējām nokļūt kādā Sibīrijas “kūrortā”.
   Tāpēc NOVĒRTĒ vismaz to, ka tagad mēs drīkstam atklāti runāt, ko redzam un domājam, un – kā redzi – pat avīzē rakstīt.
   Aizej uz Čekas māju, varbūt labāk sapratīsi TO laiku un TĀS iespējas, kas Tev ir dotas tagad.
   Anda Līce, cita starpā ir izbaudījusi “Sibīrijas kūrortu”, man šķiet, ka Tev pieklātos viņai atvainoties.

 6. Pilnīgi piekrītu autores apgalvojumam, ka krievi atrodas zem propogandas sloga, bet vakareiropa zem tauku kārtas. Bet mēs? Mums to taukaino nemaz nav tik daudz, bet to krievu propogandu mēs esam izjutuši līdz mielēm. Kas liek mūsu bālēliņiem gvelzt tukšas runas un izlikties par ezīšiem miglā? Kas liek Lattelekomam visu TV ēteri piesārņot ar krievu kanāliem? Kas liek Viasat darīt tāpat? Cik lieli ir valsts ienākumi no šiem krievu mēsliem? Kas liek mums izpārdot Latvijas zemi krievu miljonāriem lai tie varētu šeit ierīkot savas nekontrolējamas bāzes? Vai tad patiesībā īstenā koalīcija nesastāv no SC, Vienotības, ZZS un RP? Vai visas šīs partijas nenorok visus ierosinājumus lai stiprinātu Latvijas valsti?
  Vai tiešām visa koalīcija ir kremļa uzpirkta, ka neredz kādu ļaunumu tā nodara valstij? Vai tā nav visprastākā nodevība? Bet to Jūs baidieties atmaskot.

  • Visas izdaribas ar so valsti jau ari norada tiesi uz to, par ko laikam ne velti raksta avizes, ka si valsts ir nozagta. Pie tam, ka izskatas, jau sen, mums par nozelu, no pasiem pirmsakumiem to parvaldija komunisti, kuri to ievirzija saviem sefiem, saimniekiem velama gultne, ieviesa attiecigu velesanu likumu, kur vara ir tikai partijam, kuru saimnieki, kuri izskatas pavisam ne Latvija…, ari visu nosaka.\
   Tiesi tapec te aicina jaunus kolonistus, citigi uztur tiem komforta zonu, atskirigu komunikaciju vidi un valodu, slepj cekas maisus, grauj ekonomiku, utml.
   Ta ka lidz realai valstij un neatkaribai mums vel tals cels ejams.

 7. Paldies Andai Līcei par sakarīgo rakstu, kurš īsi un konkrēti izsaka lietas būtību. Eiropa grib iemainīt brīvību pret enerģijas drošību, jo nāk ziema un Eiropai vajadzēs izsildīt savus vecos kaulus ar Krievijas gāzi.Taču, kas grib iemainīt brīvību pret drošību, tas nav pelnījis ne vienu, ne otru, tā teica B. Franklins, ja nemaldos.

 8. Piekrītu. Tikai ar vienu atkāpi – Krievijas sankciju dēļ nezaudē jau valdība, politiķi un citi tauki, bet zaudē parastais lauku cilvēks, kurš slauc govis, baro lopus, lai izdzīvotu…

  • Nekad neteikšu ŠO Valsti. Tā ir mana valsts mana zeme, lai kā nu tas kādam liktos.Esam no tiem kurus tās sankijas skar vistiešāk.Slauam gan govis ,gan aram zemi un lai ,cik smagi ietu ne prātā nenāk skriet uz kādām īrijām un itām leiputrijā. Varbūt , ja letiņam būtu savs pašlepnums viņš nevis ņaudētu pie katra staba , bet koptu savu zemi. Kas gan cits , ja ne paši iztirgo zemi ārzemniekiem , ja tik tie vien pasola piecīti vairāk.Un nekad nevajag aizmirst, ka tas kas negrib barot savu armiju un atbalstīt savu zemnieku pavisam drīz atbalstīs svešu.Dod Dievs mums to spēku un prāta apgaismību saglabāt savu stāju un neizmainīties sīknaudā.

 9. Kā vienmēr tieši un patiesi vārdi. Tikai muļķi mēģina slēpt patiesību aiz garu runu vairoga.

 10. Cienijamaa Liices k-dze, tauki ir muusu valdiibaa un valdiibaa esoshie!to , ko Juus sauciet par Putina propogandu, tad varu Jms teikt vienu, nu neveelies to skatiities, nu neskaties!!!kaa katrai valstij -muusu, ruslandijai,utt, ir savi masu propogandeeshanas liidzeklji, bet ir veel 100citu valstu,kur Juus varat redzzeet, ko saka gan par mums, gan par vareno Krieviju.Zhel tikai ka muusu godaatie ,,tauki,, to neskataas, varbuut kaads aidomaatos.kapeec ES krata mazo pirkstinju,taadeelj, ka vinja nav drosha parsavu pastaaveeshanu, veel 5gadi un ESsabruks kaa kaarshu naminsh!!!bet no NATO mums jaatiek valja.paskaties kas notiek Bundestaagaa!ASV-zinju kanaalos!varbuut atveersies acis!

 11. Paldies! Patiesi un skaisti sacīts. Ar pašcieņu – gan saturā, gan izteiksmē !

 12. Saprotami ,skaidri un patiesi, paldies!

 13. Somija nelocās? Nu, nu..Taisni somi uzsver, ka ar sankcijām nevajag steigties!

  • Gundaram

   Tieši tā, nevajadzēja steigties, vajadzēja mazliet kaut kā citādi, jo atkal tuvojas krīze Eiropai, arī smieklīgi izskatās visas šīs sankcijas, tad vajadzēja tik lielā apmērā sankcijas, ka Krievija nosmok uzreiz, bet pareizi Līces kundze raksta, ka baidainie iet uz priekšu

 14. Labi teikts: kameer rietumi raada vladimiram pirmajam mazo pirkstinu ,vladimirs gaaz ar duuri.

 15. Kas ir tas, kas mums liek zaudēt modrību? Vilšanās. Cerības, ticības un nākotnes perspektīvas neesamība. Visu šai valstij varu piedot – sagrauto ražošanu, tukšās mazpilsētas, pamestos ciematus, slēgtās skolas. Zemās algas un augstās cenas. Nevaru piedot to, ka tā nokāva cerību, ka ar godīgu darbu var tikt uz augšu. Man nav, par ko satraukties – man nav nekā, ko aizsargāt būtu jālūdz palīgā NATO. Kam ir, ko sargāt, tie lai arī nezaudē modrību…

  • Sak, nav zaudet… Hmm, vai nu ta ir? Viena lieta but Latvija, cita tapt “aiztransportetam” pec Krievijas vietvalz’a paveles uz kadu vergu darbu “plas’aja”. Latvija var daudz kas nepatikt, jo pec gadu desmitu kolonizacijas te nevalda eiropeiski, bet pec moskovitu tradicijas “zem mongol,u Zelta ordas”. Eiropeisku vertibu dominanti peckara Latvija pakapeniski “izskaloja”, g’ermanismu vieta nakus’i rusicismi, kam tik l,oti patik anglicismi, bet nepatik rietumnieki pas’i. Ka iri angliski sarunajas sava starpa ,lamajot angl,us, ta latvies’i arvien vairak lieto “matus’kas” valodu, sajusminas par”lielo krievu kulturu”, aizmirstot proporcijas: sa’ls zupai piedod gars’u, bet ja sa’ls katla ir vairak par visu parejo, tad ta lieta nav baudama. Nevag vilties un vainot, vajag cinities, jo citi to latvies’u vieta nedaris!

  • Jā šādi kam nav ko zaudēt arī 40. gadā skrēja tankiem ar rozēm pretī.Diemžēl daudzu vergu domāšanā tā arī nekas nav mainījies.Vēl tikai viena lieta labi ka palikusi…..dzīvība……bet labi ka to nav žēl dēļ LIELĀ ZĀBAKA zaudēt.

   • Ar rozēm pretī tankiem skries kā reize tie, kam ir, ko zaudēt – sazagtā labuma tak žēl…Ir tādi tipiņi, kas pie visām varām prot pielaizīties. Tie tad arī jebkurus tankus bučos.
    A tie, kam nav, ko zaudēt – tiem viena alga – krievi, amīši, ķīnieši vai tā brīvā Latvija. Tikpat neviens neko par velti nedos, un jastrādā būs…
    Tikai kara nevajag. Bērnu žēl.

Draugiem Facebook Twitter Google+