×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2013
Drukāt

Kā vērtējat Daces Melbārdes kandidatūras virzīšanu kultūras ministra amatam?

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Viņas virzīšana amatam – tā ir Nacionālās apvienības izvēle, un svarīgi, ka partijas un Daces vērtības sakrīt. Ceru, ka Saeimas deputāti par viņas kandidatūru nobalsos. Dace zina, cik svarīgs ir dialogs ar nozari, un to veiksmīgi izmanto. Ministres darbam ir cieta garoza, bet tur ir arī ļoti daudz gandarījuma.”

Ieva Struka, 
teātra zinātniece: 
”Tas ir ļoti pārdomāts un gudrs solis no Nacionālās apvienības puses un liecina par apņēmību uzņemties atbildību par jomu un darīt to profesionāli. Pazīstu Daci Melbārdi no “Kultūras alianses” iesaistīšanās Nacionālā attīstības plāna pilnveidošanā, kad no tā “nejauši” bija izkritusi kultūra, tāpēc esmu pārliecināta, ka viņas zināšanas kultūrā un tās pārvaldībā ir labas. Viņai piemīt konstruktīvisms, veselīga nacionālā pašapziņa un misijas apziņa.

Kultūras ministra uzdevums ir ne tikai pārredzēt esošo spēles laukumu, novērtēt, kur “deg” vairāk vai kam jāpieliek pie algas, bet cīnīties par kultūras procesa nodrošināšanu un, kā tagad pieņemts teikt, ilgtspējīgu attīstību tālākā perspektīvā, par kultūras vietas atgūšanu mūsu ikdienas dzīvē, turklāt sākot no bērnudārza un skolas. Un tam lieti noderēs viņas līdzšinējā darba pieredze. Vēlu veiksmi, izdošanos un izturību.”

Jānis Dripe, 
arhitekts, bijušais kultūras ministrs:
 “Ja Nacionālā apvienība lēmusi par Daces Melbārdes izvirzīšanu, tas nozīmē, ka viņas pozīcijām ir labs un stingrs pamats. Dacei Melbārdei ir labas komunikācijas spējas un pieredze. Pēdējo Dziesmu svētku sarīkošana liecina, ka Dace ir nozares profesionāle. Dažkārt tiek diskutēts, vai ministram jābūt profesionālam politiķim vai nozares profesionālim, bet šoreiz jāteic – politiķim būtu grūti uzreiz sākt strādāt, būtu vajadzīgs adaptācijas laiks, taču līdz nākamajām vēlēšanām ir palicis tikai gads, tāpēc svarīgi, ka ministra amatā ir cilvēks, kas nozares lietas pārzina un sekmīgi veic savus pienākumus no pirmās dienas. Dace strādājusi ar radošo industriju tematiku. Žaneta Jaunzeme-Grende izcīnīja labu budžetu kultūras nozarei nākamajam gadam, un Dacei Melbārdei tas būs instruments, lai veiktu labas lietas. Nozīme ir arī tam, ka Dace ir strādājusi UNESCO, it īpaši tāpēc, ka Rīga nākamgad būs Eiropas kultūras galvaspilsēta.”

 

Helēna Demakova, 
mākslas zinātniece, bijusī kultūras ministre:
 “Tas ir prātīgs, pozitīvi vērtējams lēmums. Dace saprot, kas ir kultūrpolitika, ir strādājusi pie galvenā kultūrpolitikas plānošanas dokumenta, kas spēkā arī tagad – pie valsts kultūrpolitikas vadlīnijām 2006. – 2015. gadam “Nacionāla valsts”. Toreiz viņa iepazina un apkopoja daudzu cilvēku viedokļus, un viņai nav svešs plašais problēmu spektrs. Daces kļūšana par ministri patiešām būtu veiksme un vinnests nozarei. Viņa iestājas par latviskām vērtībām; panāca, ka centru, ko vada pašreiz, sauc par Nacionālo kultūras centru. Dace ir cilvēks ar ideāliem kultūrā. Ir svarīgi, ka viņa reprezentēs valsti laikā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta. Dacei ir ļoti labas angļu valodas zināšanas, turklāt viņa spēs runāt bez zīmēšanās. Ministrei būs jāstrādā sazobē ar frakciju Saeimā un psiholoģiski jābūt gatavai dažādiem vērtējumiem. Partijām ir dažādas spēles. Novēlu, lai Dace tās emocijas nelaiž sev pārāk tuvu klāt.”

Māris Sirmais, 
kordiriģents:
 “Par sadarbību ar Daci Melbārdi saku tikai labus vārdus. Man kā Dziesmu svētku māk­slinieciskās padomes vadītājam bija patīkami strādāt kopā ar Nacionālā kultūras centra komandu un Daci kā gudru, racionālu un arī ļoti emocionālu tās vadītāju – visu varējām lietišķi pārrunāt un analizēt bez kādām ārišķībām.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+