×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
9. septembris, 2014
Drukāt

Agris Liepiņš: Ušakova apgalvojumi par Putinu atsauc atmiņā valodu referendumu (38)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Latvijas sabiedrībā plaši apspriesta “Saskaņas” līdera Nila Ušakova Maskavā paustā atziņa, ka Putins Latvijai ir “labākais, kas var būt”. Masu mediji metušies socioloģiskajās aptaujās ar mērķi noskaidrot, cik Latvijā ir Ušakovam līdzīgi domājošo. Klausos televīzijas pārraides, un liekas, ka esmu nokļuvis pāris gadu atpakaļ, valodas referenduma laikā. Sociologi un žurnālisti piesauc tos pašus argumentus un ir nonākuši pie tām pašām atziņām. Valstī ir liels skaits sveštautiešu, viņi dzīvo paralēlā informatīvā telpā, Krievijas telekanālu nekontrolēta pieejamība noved pie pilnīgi pretēju vērtību uzturēšanas krievvalodīgo vidū un tā tālāk.

Pamatoti rodas jautājums – kas pēc referenduma ir darīts, lai konstatētos trūkumus novērstu? Tā arī nesagaidījām, ka mazākumtautību skolas pārietu uz izglītību valsts valodā no pirmās klases. Toties sagaidījām, ka no pirmās klases sāks mācīt svešvalodu. Tā arī nesagaidījām, ka deputāti un valsts ierēdņi sniegtu intervijas vienīgi valsts valodā. Toties redzam, kā tautas kalpi priekšvēlēšanu laikā braši runā krievu mēlē. Piemērus var minēt bez gala, un secinājums ir vienkāršs – pēc valodu referenduma nekas jēdzīgs nav paveikts, lai nostiprinātu valsts valodas pozīcijas un valstī veidotu vienotu, valsts valodas lietošanā balstītu informatīvo telpu.

Mācoties par Otro pasaules karu, bieži tika uzdots jautājums – kā kulturālā vācu tauta, kā Gētes un Šillera tauta nepilnu desmit gadu laikā varēja nonākt līdz stāvoklim, kad lielais vairākums akli un bez iebildumiem sekoja Hitlera murgainajām idejām par vācu tautas pārākumu un izredzētās vācu pasaules kundzību pār pārējo zemeslodi? Raugoties uz šodienas Putina Krieviju, rodas līdzīgi jautājumi. Kā Tolstoja un Puškina tauta varēja nonākt līdz stāvoklim, ka akli un bez iebildumiem atbalsta Putina murgainās idejas par “krievu pasaules” īpašo misiju? Tāpat rodas jautājums – 
vai agresora apjūsmošana un paziņojumi, ka Putins ir labākais, ko Latvijai var novēlēt, veicina Latvijas sabiedrības vienotību vai tieši pretēji – šķeļ to? Vai Ušakova prātulas satur apdraudējumu valsts drošībai un vai Drošības policijai būtu uz to jāreaģē?

Manuprāt, būtu jāreaģē nekavējoties, un nevis tāpēc, lai liktu Ušakovam apdomīgāk izvērtēt izteicienus. Krievijas valdošās partijas drauga lomu Latvijā viņš pilda apzinīgi. Jānosoda būtu tāpēc, ka Latvijas valsts amatpersonu izteikumiem un sabiedrības reakcijai uz tiem uzmanīgi seko līdzi citu valstu vēstniecības. Diplomāti, rakstot atskaites savām valdībām Londonā, Parīzē vai Berlīnē, min arī sabiedrības noskaņojumu. Tādējādi citu valstu galvaspilsētās veidojas priekšstats par mūsu simpātijām vai antipātijām attiecībā uz Putina režīmu. Katram pašam jārūpējas par savu stāju. Un nav jāčīkst, ja pasaule nespēj ieraudzīt mūsu karsto vēlmi izrauties no Krievijas ietekmes muklāja. Mazāk čīkstēt, vairāk darīt lietas labā!

Pievienot komentāru

Komentāri (38)

 1. Piekrītu A.Liepiņa teiktajam. Diemžēl, manā skatījumā, vēlamies, lai NATO mūs sargā, bet paši negribam darīt neko. Tas ir gan drošības, gan iglītības iestāžu, gan sabiedrības slinkums un, manuprāt, arī vecās bailes, kas liedz rīkoties konsekventi latviešu nacionālajās interesēs. Kāpēc krievi drīkst būt patriotiski, bet mums to piedēvē par nacionālismu? Kāpēc angļu valodu var mācīt bērnudārzā, bet mācības valsts valodā krievi uzskata par aplamu un bērnam šokējošu. Kāpēc Latvijā nevar dabūt darbu pat trauku mazgātājs, ja neprot krievu valodu? Kāpēc Latvijā ļauj ievest grāmatas no Krievijas ar klaji pretvalstisku saturu? Kā tas vispār var notikt? Uzturēšanās atļaujas…? Ja arī NATO mūs sargās, es nejūtos pasargāta no pašu Latvijas valsts institūcijām.

 2. JA VĒL TAGAD LATVIEŠI BALSOS PAR ŠO ŠOVINISTU UN PUTINIETI, TAD MŪSU VALSTS NAV NEKO VĒRTA.

 3. visvairak man besij, kad ar saviem rakstiem meigina manipulet ar cilvekiem, Latvijā ir cezura ka jus to nepamanat

 4. ushaks brauc balts toyota land cruiser un parakstiija puukina partiju un sev spriedumu.pa kaadu naudu nopirka dzhipu……

  • un kas tur ir ka vinam ir cruisers? Vins ir Rigas mers man pagalma vel daudz kas labaks stav, bet ko tad par parejiem politikjiem klusejat? Godmanis un Kalvitis sadarbojas ar ASV, Visas rupnicas un viss kas Latvijai bij ASV nahrenizeja caur tiem abiem, ASV manipule ar visas valstim, ta bijis jau cik gadu desmitus, ASV loti labi Godmanim un Kalvitim samaksaja, un tie abi uzreiz pazuda, bet tagat kad Latviju var pagriezt atkal pret Krieviju protams Godmanis ar Kalviti atgrižas un meigina tikt pie varas, kāpec Latvieši nekad nevar palikt neitrali? vienmer viniem ir kautkur jalien kautkas jadara kādam jauzbrauc auguma kāds jaapvaino, tadai valstij kura sak lēnam pazust nav no tā nekāda labuma.

   • Kādam idiotam/atvainojos!/ jābūt lai ko tādu samurgotu.Godmanis VDK aģents/Austrijā PSRS laikā/-ģen.Johansona atmiņu grāmatā,Kalvītis – TV rādīja bučojās ar Putinu Maskavā un tad tika GAZprom valdē ,atdeva Abreni utt.Vajag ārstēties latgaliet!Viņi ir lielākie ASV nemīlētāji,domaju – abpusēji.KO tu murgo!!

 5. Var taisīt aptaujas, pieprasīt paskaidrojumus utt. Taču tas nemaina faktu, ka ir tādi “biedri” kuri ilgojas pēc garajām padomju rindām desu veikalā un blatnā dīvāna ziemassvētkos. Lielos vilcienos var piekrist raksta autoram, taču izteiktais jautājums “kā pagājušā gadsmta 30jos gados varēja tik akli sekot Hitlera idejām” man pilnībā neasocējas ar esošo situāciju. Jāatminās, ka pēc I PK Vācijas ekonomika bija nožēlojamā stāvoklī un mutesbrākētājs Hitlers itin viegli varēja atrast sev līdzīgi domājošus vai pārliecināt šaubīgos. Mūsdienu situācijā krievu iperiālistu tieksmes paplašināt “matušku” nenāk no nabadzības vai vēlmes dzīvot labāk… Te nu secinājumus vajag izdarīt ES varas vīriem – pūķim ir jāapcērt galvas nevis pašiem jācenšas ar iebāstu galvu smiltīs noteikt bezjēdzīgus ierobežojumus ruslandei.

 6. patiesība no Intervijas: Atbildēt

  Ušakovam jautāja: Kā jūs attiecaties pret VP?
  Atbilde: Mana atbilde ir izejot no Latv. interesēm. Mums patreiz labākais, kas var būt ir VP, jo, ja nebūs viņš, pie varas nāks Navaļņijs. Tie, kas, nomainot VP, var nonākt pie varas Krievijā Latvijai būs ļoti slikts variants. … Žirinovskis (KLDP) vai Zjuganovs (KP) … nenesīs stabilitāti kaimiņiem.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Vēl mana vecāmāte mani mazu baidīja: “Ja melosi, tev izaugs pumpa uz mēles!” Nezinu, kā Ušakovam, taču man pumpas nav, kaut gan meloju ne mazāk par vidējo statistisko padomju pilsoni. Tāda bija sabiedriskā iekārta un katrai iekārtai ir savs uzvedības kodekss.
   Tas, ka novāks VVP, ir skaidrs jau šodien, un ne Žiriks, ne Navaļnijs, ne komunists tādēļ pie varas nenāks. Būs vēlēšanas, būs jauni līderi, un Ušakova demagoģija tikai lieku reizi apstiprina, ka īso kursu viņš ir apguvis kremļa vārturūmē.

  • lasīju,ka viņš teica:”ja nebūs viņš, pie varas NEnāks Navaļņijs utt”.

 7. Divkosis bija un būs….Šim fruktam ticēt nevar.

 8. vai tad nevajadzēja papriekšu noskatīties Nila interviju? Iekš Puaro.lv bija saite. Vēl gribu iebilst Tālumniekam – Pildegovičs un visi nenosauktie ir tas labākais kas latviešu tautai ir. Cita lieta, ka viņi nekam nav derīgi, bet tomēr tas ir mūsu tautas zieds, un varam būt lepni, ka cilvēkiem ir par ko balsot.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Tā arī nesapratu- par ko mums jābūt lepniem?! ‘….viņš nekur neder, bet ir labākais, kas mums ir…?!
   Varbūt, ka mums nevajag sabiedrības ziedus, bet pietiek ar vienkāršās tautas odziņām? Ar tiem, kas stāv ar abām kājām uz SAVAS zemes, kas lēnām dara pamatīgas lietas un netēlo pārgudrus baltos tēvus. Kādreiz Bušs lasīja TV ziņas, kaut ko komentēja un likās tīri sakarīgs. Tagad, pabraukājies pa Airopu, pabijis pat Kembridžā, kaut ko uzsāk skaidrot un jau pēc trešā vārda ir auzās. Vai viņš arī ir mūsu zieds ar ko jālepojas? Latvijā pietiek nezinīšu, gaisa piļu būvētāju, tikai nav reālu, darboties spējīgu, tautsaimnieciski un politiski domājošu valstvīru.

 9. Vērīgais***Latvijā Atbildēt

  Pēc 1990.g. saimu atjaunoja bijušie komunistu līderi,atstumjot akademiski izglītotos cilvēkus kam
  ir zināšanas sdažādās tautsaimniecības nozarēs. No Tiem komunisti baidijās. Un skolām vajadzēja
  mācības vadīt tikai Latviešu Valodā jau 1994.gada 1.septembra. Nebūtu sagrauta ekanomika Latvijā.
  Bet tagad jo lielāks bardaks valstī,jo vieglāk biedriem-kungiem vadīt un ņirgāties par latviešiem.

  • Lai nu ko bet valsts galveno likumdevēju iestādi gan vajadzēja iemācīties uzrakstīt pareizi, taču, kas attiecas uz to ka tika atstumti akadēmiski izglītoti cilvēki mēs visi esam vainīgi. Pirmkārt jau tie akadēmiskie gudrinieki bija gudri padomiskās sistēmās un par kapitālismu viņi zināja tikai no zinātniskā komunisma pozīcijām. Vai tad Godmanis neparādīja visā pilnībā savu nespēju vadīt valsti abos gadījumos kad tāda izdevība tika dota?Vai mēs paši neskrējām un nebalsojām par smukiem poļitrukiem un zīgerista banāniem tā vietā , lai nopietni padomātu par tiem kam savas balsis atdot. Tie , kas 88. gada jūnijā devās pie brīvības pieminekļa, kas saprata visu PSRS ļaunumu, tos ar demagoģiju un latviešu smadzeņu skalošanu gan nobīdīja malā un vēl arvien cenšas turēt pa gabalu no vadības pogām. Pateicoties LTV – 1 mūs vēl arvien kūda pret īstajiem patriotiem un izgudrojot visādus melus nedod pielaidi it kā valsts noslēpumam, bet tādi cilēviči,plīneri ir apmīļoti no mūsu valdības puses. Un vai Jūs piedalījāties VL rīkotajā referendumā par pilnīgu pāreju uz latviešu valodu visās skolās? Droši ka nē. tikai 120000 piedalījās un tad jau Lindermans varēja ņirgt mums ģīmī un izziņot savu referendumu. Paši ar savu stulbumu mēs dodam trumpjus valsts ienaidniekiem.

   • Es pilnībā piekrītu visam Jūsu teiktajam , izņemot pēdējo teikumu – trumpjus mūsu ienaidniekiem mēs dodam ne tikai ar savu stulbumu , bet arī ar savu vienaldzību un slimkumu .

 10. ja visa pasaule nevar uzminēt un iedomāties kādi gājieni būs no putina, tad mīlīši ko varam sagaidīt no ušaka kā putina partnera, labi šī brauciena uz maskavu bija reklāmas triks, bet kādus norādījumus viņš saņēma, to tik zina teroristu atbalstītāji un Latvijas valsts nīdēji.

 11. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Vakar Domburšovā Ārlietu ministrijas sekretārs biedrs Pildegovičs (līdz šim brīdim biju par viņu ļoti labās domās) nodemonstrēja noziedzīgu politisku impotenci. Ušakovs Maskavā savu krusttēvu nominēja par lielāko Latvijas veiksmi jau pagājušajā nedēļā, bet VALSTS SEKRETĀRS(!) ĀRLIETĀS(!!!) neko nav DZIRDĒJIS! Par kādu Latvijas ārpolitiku runājam, ja tās VALSTS SEKRETĀRS vairākkārt Latvijas TV kanālā var atļauties atklāti demonstrēt savu vienaldzību pret valsts galvaspilsētas mēra dziļi pārdomātu demagoģiju! To neteica kāds Ipiķu vai Pidriķu ciema vietējā autoritāte, to visai PASAULEI pavēstīja neatkarīgās Latvijas valsts GALVASPILSĒTAS MĒRS!
  Ušakovam jau nākošajā dienā bija jābūt uz tepiķa, bet Pildegovičam turpat šodien! Ceru, ka mūsu visdažādākās aizsardzības, drošības, parlamentārās un vēl neskaitāmas citas institūcijas tomēr izsauks ”pārdrošo” krustdēlu un izcilo “nezinīti” uz audzinošām pārrunām un , varbūt, ka kāds pat uzdrošināsies nosaukt lietas īstajos vārdos. Ceru!

 12. Tagad ir skaidri redzams ka Ušakovs atklāti Rīgā veic Krievijas maigās varas realizāciju.
  AR VISIEM IESPĒJAMIEM PROPOGANDAS LĪDZEKĻIEM IR TAS JĀATKLĀJ TAUTAI ,JO UŠAKOVA
  REALIZĒTĀ POLITIKA IR PRET LATVIJAS VALSTS NEATKARĪBU.

  • Un kas notiks,ja neapdomīgi cilvēki balsos arī par Sudrabu?Bail iedomāties,kur mēs atradīsimies pēc vēlēšanām.

   • Būs pietiekoši daudz lētticīgo kuri balsos par viņu un šlesera partiju. Daudziem patīk tikai smuki ģīmji un tukši solījumi.

  • jūs pat nevarat iedomāties kāda ušakam ir ietekme Rīgā, pats galvenais ko redzu, viņam neviens neķeras klāt, visu viņš dara “pareizi” neviena tiesu sistēma viņu neņem kur nu vēl KNAB, VID arī apstājās pie vārda ierosināts,

 13. Nu tam ušama ir pa… ko jūs te domājat,viņš,kā grib tā dara,ko grib to saka,a mūsu valdība bez mugurkaula,klanās ākstam un Dzimtenes nodevējam!
  Nez cik ilgi šādi mums cilvēkiem vajadzēs skatīties?
  Tutins ir viņa skatijumā labākais,jo patstavīgi no putiniešiem ieripo nauda SC
  no želojama partija un nepatīkami tur tie cilvēki

 14. Nevajag čīkstēt un musināt tautu Liepiņ.Jārīkojas gudri, nevis gāzt ar bomi pa galvu (valodu tūlīt) Putinam un vietējiem krieviem.Tikai gudri un pamazām rīkojotes mēs panāksim savu.

  • Ar līššanu , glaimošanu un pazemību lai nodarbojas gļēvlatvieši . Agris runā skaidru valodu , tātad – patiesību . Ko mēs esam panākuši ar mūžīgo piekāpšanos sveštautiešiem ? Neko vairāk kā atkal jaunas prasības .

  • Jūs nepazīstat krievus!Viņi saprot tikai spēka- kulaka- varu !!Kam vēl jānotiek lai jūs to saprastu?

 15. Nestors Lakoba bija vecs bol’ševiks, Gruzijas Komunistiskās partijas CK biedrs un Anhāziajas autonomā apgabala vadītājs.. Ļudis nezina, ka Lakoba ienīda padomju režīmu, ko uzskatīja par krievu IENĀKŠANAS CEĻVEDI. ..UN V IŅŠ IESPAIDOJA MANU TĒVU …( BERIJU)…..Lakoba pretojās dzelzsceļa līnijas būvei gar Melnās jūras krastu, jo viņam tas nozīmētu …..”atvērt vārus Krievijai”….iebilda pret ceļu izveidi Kaukāza pārejās un negribēja, lai Ziemeļosetiju un Dienvidosetiju savienotu tunelis, baidīdamies, ka Abhāzija un Gruzija varētu kl’ūt par “krievu brīvdienu kūrortu”. Lakoba darīja visu, lai projektus izjauktu. Lakoba centās iespaidot Berijas māti”Ņina,jūs nepazīstat krievus. Jūs nekad neesat dzīvojusi Krievijā, bet es topiedzīvoju pirms revolūcijas. VIŅI VISUR JŪTAS KĀ MĀJĀS UVISUR IEBRŪK KĀ SISEŅI……( no grāmatas Sergo Berija Berja-mans tēvs 52. lpp) cit. beigas. Vai tagad Latvijā viss nenotiek analogi- šoseja un dzelzsceļš uz lielo vareno, pilna Jūrmala ar krieviem, pateicoties Šlesera krievu asinīm.

 16. Liepiņa kungs, vakardienas Domburšovā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Pildagovičs lika saprast sabiedrībai, ka Ušakova brauciens uz Maskavu bija akceptēts Ārlietu ministrijai, jo tā sniedza vajadzīgo informāciju Ušakovam.
  Tad, ko mēs darām ar Latvijas valsti un latviešu tautu. Mēs iznīcinām vēl atlikušās nacionālās pašapziņas paliekas. Miljonus ieguldām tā saucamajā krievu integrācijā Latvijā, bet viņi atbalsta un piedalās citas tautas iznīcināšanai un Ukrainas valsts graušanai, kā arī pie mums Latvijā. Pilsonības piešķiršana pārvērsta par tirgus preci. Ar uzturēšanas atļauju tirdzniecību mēs pārkrievojam Latviju un ļoti daudzus latviešus apzināti dzenam trimdā, lasīt sēnes un strādāt fermeru lauku darbos. Vai valdošajiem tās biezās aploksnes, ko viņi saņem, ir tā apmiglojušas acis un apziņu, ka Latvijas valsts un latviešu nācija ir tukša skaņa. Vienreiz attopieties!

  • Latviešus trimdā dzen Dombrovska veiksmes stāsts, nevis uzturēšanās atļauju tirgošana un naudas ieplūšanā mūsu plānajā budžetā. Labi, ka Ušakovs brauc uz Maskavu runāt par tirgus iespēju saglabāšanu. Tie, kas histērijas pret Krieviju rezultātā zaudē darbu, saprot Saskaņu un par to balsos! Jaunajā reitingā jau ir 21,5% un Vienotībai 17%.

   • jutīsi,cik naudas no tā budžeta aizplūdīs,ka Putins nāks aizstāvēt tos uzturēšanās atļauju saņēmējus.

   • Tu esi ļooti smagi slims,jo ne jau Dombrovskim pieder uzņēmumi,kur pieprasa okupantu val.un nemaksā normālas algas.Pārsvarā visi lielie uzņēmumi ir “Š’ķēles pārdoti krieviem.Piem.,dzelzceļš ir pilnībā okupantu apsēsts,tur viss notiek krieviski!,ceļu remonts,frizieri utt.viss krieviski.Mans paziņa atbrauca no Vācijas uz palikšanu,BET nekā,jo Latvijā nedabūt darbu bez okupantu val.!Šlesera jaunokupanti ne tik nedos darbu bez mātuškas kiriļicas.Nelietis tu esi kā viss SC ar Ušaku abos galos.Tiks pie varas Latvijā,būs kā pirms Atmodas- viss krieviski!

  • Milzīgs PALDIES par jūsu komentu!Nu jau mēs esam DIVI un tas jau ir daudz!!
   Tas ir ārprāts kas notiek valstī!Sabiedr.TV ,radio -okupantu !! val.Bet kur ir Saeimas pieņemtie likumi par valsts val.?????Dimants no NEPLP:”Lai krievi saprastu ko LATVIJĀ !!!runā,citādi neskatīsies!”Dimant viņi neskatīsies arī krieviski Latvijas ziņas!
   MAN jautājums politprostitūtēm/NECENZĒJIET!!/ KAPĒC Igaunijā runāja VALSTS val.vēl tālā PSRS laikā un KAPĒC tur krievs zina valsts val.????Tas ir ārprāts kas notiek valstī!!!PREZIDENTS,PM,ĀBOLTIŅA utt visi melš okupantu val.!!!NE žurnālists cienot “valsts vīrus un sievas” lieto valsts val.,bet –OTRĀDI!!!
   Man TV N-tās krievu programmas ar N-tiem seriāliem par krievu bandzjuganiem,pat BEZ titriem.Rēzeknē RETI kur var nopirkt LATVIEŠU presi.Mīlīši,KAS NOTIEK uncik vēl PAZEMOS pamattautu?
   KAD mēs jutīsimies kā brīvā,NEATKARĪGĀ LATVIJĀ????Man nelabi metas,jo rodas iespaids pēc Ušaka benifices Maskavā,ka Āboltiņa un Co ir jau sadalījuši amatus pēc vēlēšanām.
   Dievs ,apžēlojies un atpestī Latviju no b.Bērziņa un Straujumas “spicē”.Fermās darba gana!
   Patētiski- KAD PIEDZIMS LATVIJAS SAULVEDIS??

 17. Ir tāda grāmata Феликс Чуев “Молотов полудержавный властелин”, autors pēdējos 16 Molotova gadus aptaujāis viņu un sīki pierakstījis viņa teikto – veidojis grāmatu. Tur tajā skaitā var izlasīt, kā notika baltijas okupācija, kā izmantotas visādas viltības un mūsu pašu komunisti. Piemēram Staļins ir teicis “Paldies krievijas cariem, kas ir iekarojuši tik daudz zemju, ka tagad ir viegli rīkoties”, “pribaltika eto iskonno ruskie zemli” un daudz kas cits. Latvijas ārlietu ministrs bijis arestēts Maskavā un turēts kāmēr nav parakstījis vēlamo līgumu. Kaut gan Molotovs tomēr sevišķi nopietnos jautājumos nav brīvs no meliem, tomēr daudz ko runā patiesi. Ja palasīt to grāmatu, tad paliek pavisam skaidrs, ka krievs nekad nerimsies, viņa apetītes arvien pieaugs un vienīgais ceļš, kā tautām kļut brīvam ir sagraut krievijas impēriju – nedot tai iespēju “celt galvu”. Tas ko dara Putin visā pilnībā atbilst to laiku politikai un tas ir ceļš uz karu. Tieši to eiropas varas vīri nekad nesapratīs. Pērkot no Krievijas it kā izdevīgi nafts produktus un citus resursus eiropa pate sev “rok bedri”. Visi līdzekļi aiziet ne jau tautas dzīves līmeņa celšanai bet apbruņojumam un propagandai. (Par laimi liela daļa tiek izzagta). Un vel pastāv iespēja, ka krievu tauta pate sagraus savu režīmu.

Draugiem Facebook Twitter Google+