×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
15. jūlijs, 2018
Drukāt

Franks Gordons: Vai tiešām Latkrievija? (28)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Franks Gordons

Aplūkojot “Latvijas Avīzē” skatāmo diagrammu “Latviešu īpatsvars dažādās pilsētās un reģionos”, kas balstās uz Centrālas statistikas pārvaldes datiem, neviļus apmulsu: ja latviešu īpatsvars valstī, kurai viņi deva nosaukumu, ir 62 procenti, bet, kā tas angliski tik labi skan, “etnisko” krievu īpatsvars ir 25 procenti, kas tad ir tie pārējie 13 procenti? Ja šos 13% ņemtu vienkop, sanāktu iespaidīga minoritāte jeb mazākumtautība. Bet tādas tak nav! Cik nu mūsdienu Latvijā, teiksim, itāliešu vai to pašu ķīniešu, kas saņēmuši uzturēšanās atļaujas? Vai 8000 ebreju – sīkums.

Tātad loģiski pieņemt, ka vismaz 10 procenti Latvijas iedzīvotāju ir fiktīva “krievvalodīgo kopiena”: daļa no poļiem un baltkrieviem, tatāri un baškīri, uzbeki un kazahi, kuri te ieradās kā milzīgā “padomju cilvēku” viļņa sastāvdaļa, kas vēlās, tēlaini izsakoties, pāri Zilupei tai Maskavas virskundzības pusgadsimtā un bija pamatīgi pārkrievojušies, klāt pieliekot daļu no Latvijā palikušajiem ebrejiem.

Un tādi kā Lindermans, Gapoņenko un Ždanoka, tērējot milzu enerģiju demagoģiskai kūdīšanai, pieskaita vismaz 10 no nupat minētajiem 13 procentiem vienotajai krievvalodīgo frontei, kas tiek rīdīta pret “rusofobiem” un “etnokrātiem”.

Tātad kopā 25+10=35 procenti, vairāk par trešdaļu no kopēja Latvijas iedzīvotāju skaita. Un tas nu ir samērs jeb proporcija, kas liek nacionālpolitiskajam līdzsvaram Latvijā ļodzīties. Pirmskara Latvijā latviešu īpatsvars bija ap 75%, t. i., pa-mattauta varēja justies samērā droša savā tēvzemē.

Tagad – 27 gadus pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas? Valsts galvaspilsētā Rīgā latviešu īpatsvars ir vien 47%, un tas, ka pilsētas mērs jeb lielvecākais ir demokrātiski ievēlētais krievs Nils Ušakovs, ir gluži dabiski. Bet šis samērs pārliecina katru Rīgas apmeklētāju, ka tā ir “dalīta” krievu un latviešu pilsēta, kur vismaz ielās un bulvāros, veikalos vai, teiksim, frizētavā var pilnīgi iztikt bez vajadzības mocīties, izrunājot latviskos divskaņus “ie” un “uo”… Jā, tas sasodītais “īpatsvars” un nelāgais “samērs”…

Latvieši ir maza tauta, to īpatsvars tēvzemē ir 62%, un satriecošs ir fakts, ko avīzē “Laiks” pieminēja Vaira Paegle: patlaban ārpus tēvzemes teritorijas mītošo latviešu skaits sasniedzis 370 tūkstošus! Tas, ka robežas ir vaļā un nav nekāda “dzelzs priekškara”, ir brīnišķīgi, bet turpmāka šāda veida lejupslīde apdraud šīs tautas izdzīvošanu. Man pašreizēja Polijas valdība nav īpaši simpātiska, bet “Family 500+” programma, ko tā ieviesusi, uzskatāmi uzlabojusi poļu tautas demogrāfisko situāciju. Tās piemaksas māmiņām, kas ieviestas Latvijā, ir vien “plāksteris” un situāciju nelabo.

Tēmas ietvaros pretīga ir Vladimira Lindermana intervija, kas lasāma Rīgas krievvalodīgajā portālā “Press”. Šo agresīvo demagogu intervēja Viktors Avotiņš, būdams ar viņu uz “tu” un ne bez “saprotošas izpratnes”. Lindermans sūdzējās par Drošības policijas skarbo attieksmi pret viņu, ko izraisījis viņa sauklis “Katram rusofobam – pamatīgu zārku” (“Každomu rusofobu po krepkomu grobu”). Viņš teica, ka “cīņa turpinās”: 2017. gada 9. maijā tā sauktā “Nemirstīgā pulka” gājienā piedalījās seši līdz septiņi tūkstoši, bet šogad to skaits sasniedzis 15 tūkstošus.

Runājot par skolu reformu, Lindermans ir gandarīts: krievus nav izdevies padarīt par paklausīgiem: “Mans uzdevums ir, lai šī kustība būtu izaicinoša un nepakļāvīga. Jārada drauds. Citādi latviešu vēlētāji domās, ka viss iet gludi.”

Uz jautājumu, ko viņš novēlot Latvijai tās simtgadē, Lindermans atbildēja: “Latvijai jāstāv uz divām kājām. Stāvot uz vienas kājas, tā būs valsts invalīde.” Lindermana Latvijai tātad jāstāv uz divām kājām – viena latviska, otra krieviska. Tā vairs nebūtu Latvija, bet kroplīgs hibrīds, divkopienu veidojums – Latkrievija jeb Lettorussia.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. > bankas darbiniecei. PALDIES! PRECĪZI! TIEŠI TĀ ARĪ IZSAKĀS SAVĀ VALSTĪ DZĪVOJOŠIE KRIEVI!? Bijām uz ŠČELKOVO PIE SAVIEM SENIEM DRAUGIEM UN TUR DZIRDĒJĀM TIEŠI ŠOS VĀRDUS par saviem TAUTIEŠIEM, ĀRPUS KRIEVIJAS DZĪVOJOŠIEM! PALDIES GORDONA KUNGAM PAR RAKSTU! NAV KO IEBILST!

 2. paši latvieši vainīgie…. jūsu latvieši ir katra eiropas valstī +Kanada, Australia…. tāpat, ka armēņi pēc genocīda…. LATVIEŠU POLITIKA REZULTĀTS…. PAR KO BRĪNIES….

 3. Gordona kungs kā vienmēr ir un paliek īsts Latvijas patriots. Un īsts Latvijas Žīds būdams viņš var atļauties bez ceremonijām iepērt visādus krievebrejus Lindurmaņus, kas nelietīgi uzurpē pretenzijas runāt Latvijas žīdu un citu mazākumtautību vārdā.

 4. Ļurināt var nezin ko. Paskatieties kam viss pieder, tie pasūta mūziku. Vai tie ir krievi? Lielveikali pieder krieviem? Meži izpārdoti krieviem? Lauksaimniecības zemes izpārdotas krieviem? Kā jau pirms vēlēšanām, mākslīgi salaiž matos divas tautas, trešie savāc visu. Un savāc visu, nekautrējoties. Varbūt kāds pateiks no rakstā minētā, ko ar krieviem darīt? Taču nē, jo tādā gadījumā nebūs ne viena uz kā gāzt par visām valdīšanas organizētajām nebūšanām, bet tagad ērti atrasti bez vainas vainīgie. Pareizi teica, uz barikādēm krievu valodu dzirdējām, Un tie paši krievvalodīgie savas galviņas arī nolika uz mūsu ziedokļa tai paša barikāžu laikā, tikai tie tika, mūsu pajoliņu dēļ, atsviesti nost. Un naidu kurina nekautrējoties.

  • Un bieži Jūs to krievu valodu barikādēs dzirdējāt? Un daudz krievu, kuri piedalījās barikādēs, varat nosaukt? Kāds jau varbūt bija. Gluži izslēgts nav. Tas ir mīts saistībā ar barikādēm. Un nav jābūt Nobela prēmijas laureātam, lai saprastu, kam šāds mīts ir izdevīgs.
   Kopā ar mammu nesu tētim vakariņas uz barikādēm. Krievu valodu nedzirdēju. Toties uz visiem laikiem atmiņā palicis bariņa no dažādiem Ņižņije češuni sabraukušu “dāmu” brīdinājums par to, ka krievu tanki jau vēl Latvijā ir, tā kā atmaksa būs”.

   • К примеру, тот же Линдерман там был! У него даже медаль имеется! Atbildēt

    A vi sami to s Gordonom tam bili?!

   • Pirms ver muti vaļā , painteresējies par faktiem. Nošauti tika, bet barikādēs nebija. Varens paradoks. Kā jau cilvēciņam, kas mucā audzis un par spundi barots.

 5. Smieklīgi, ka Krievijas portālos etniskie krievi noraizējušies par to pašu problēmu-Krievijā etniskie krievi paliek mazākumā. Taisnība *bankas darbiniecei*- Krievijā dzīvojošie etniskie krievi ārzemēs dzīvojošos tautiešus neciena un visos laikos saukuši par *putām* un laimes meklētājiem.

  • Vēl tālajā 1990 Latvijā dzīvojošos krieviniekus Krievijā dēvēja Baltijci, jo šamie sevi uzskatīja par ārzemēs dzīvojošiem. Vispār jau slāvi, ir tādi paši Atlantijas baltu rases pārstāvji kā mēs! Mums nav ko dalīt, bet aškenazi Lindermans,Gapoņenkoo unv& te duļķo ūdeni savās interesēs!

 6. Lindermans, Gapoņēnko un Ždanoka tērē milzu KRIEVIJAS naudu lai šeit sētu nesaticību un naidu, kaut tādam te nav pamata! Neatkarības periodā etniskos, tas ir ar pilsonību pirms 1940. gada nevienu neapmānija. Ars PSRS pilsoņiem tur gan citādi. Jo PSRS 1991 g. augustā līdz ar Janajeva puču pašlikvidējās…

  • Plus vēl šlesers, kurš uztaisīja krieviem uzturēšanās atļaujas. Pierīgā reti dzirdēja krievu valodu, tagad nevar saprast, vai veikalā esi Latvijā vai Krievijā.

   • Ne tikai Pierīgas lielveikalos. Tas pats par Jūrmalu. Zinu Jūrmalas iedzīvotājus, kuri vairākās paaudzēs tur dzīvojuši, kuri pārvācas uz citu pilsētu vai laukiem, jo to krievu izturēšanos nav iespējams izturēt. Tos, kuri tādi nav, jau nemana, dzird un redz jau tikai tos bļaustīkļus, piemēslotājus un tml.

    Bet Gordona kungam paldies par rakstu. Viss precīzi atspoguļots.

    • Как будто латыши не ругаются матом? Только они то же это делают на русском! Atbildēt

     !!

     • Bet tā jau ir tā vienīgā kultūra,ko jūs uz šejieni esat atnesuši.Un ja 50 gadus to ikdienā jāklausās,gribot negribot iemācīsies.Toties acīmredzams,ka latvieši ir spējīgāki-jūs jau tajos pat 50 gados( nu jau 70) latviešu valodu tā arī nebijāt spējīgi iemācīties,bet mēs krieviski lamāties matom- gan.

     • Да ладно вам. Просто на вашем языке даже ругаться по настоящему невозможно. Получается какой то детский лепет.

      !!

 7. I express a resolute and categorical protest to the moderators of this website for conducting an open political censorship!!! Gentlemen moderators, you cynically violate the constitution of your own country! In accordance with the Constitution, in Latvia – freedom of speech and censorship is prohibited (art. 100)!!!

 8. Domāju ka Latvijas krievvalodīgos vajag ieinteresēt būt lojāliem nevis kaut kā tur iespaidot un viss būs bumbās. Nu un uz barikādēm tak gāja arī krievvalodīgie kas bija par neatkarību, kas tad viņus aplauza, ja ne tie paši kas piespiež latviski runājošos doties labprātīgā trimdā labākās dzīves meklējumos

 9. Kāda tur vairs Latvija pateicoties mūsu valdībai!N-tie tūkstoši ir izbraukuši.izbrauc…Viss notiek pret tautu no tautas kalpu puses…

 10. Bankas īpašniece Atbildēt

  Kāda Maskavas krieva citāts runājot par lielo krievvalodīgo skaitu Latvijā”eto že ņe russkije-eto musor russkovo naroda.Nastojašķije ruskije živjut v Rossii.A musor kidajetsja po vsemu svetu i kačajet svoji prava …Labāk nepateiksi…!!!

 11. Soņa, ukrainvalodīgā Atbildēt

  Izcils analītisks raksts. Gods, kam gods Frankam Gordonam. Diplomātiski gudri, precīzi un atklāti, pie tam īsi un skaidri. Paldies Gordon.

  Latvietīšu žurnālisti, pat reitingu taisītāji Latviju dala divās daļās – latviši un KRIEVVEIDĪGIE (krievvalodīgie). Tie ir okupācijas režīma pārkrievotie. Man kā ukrainietei, kura mācījusies latviešu skolā, kauns par tādu “krievvalodīgo” žurnālistiku, jo ukraiņi pēc Krimas okupācijas nav nekādi krievvalodīgie. Tāpat tatāri, gruzīni un citas tautas Latvijā.

  Rīgā vai uz katra stūra uzmācās lienoša okupācijas laika valoda, krievu valodā. Pat Rīgas tramvajs tiek pārpludināts it kā nevainojami ar divvalodību.

 12. 8000 tūkstoši -sīkums!!!!!!!!!!!!!!!!! Bet tas neatbīlst patiesībai un realitātei……. Cik vēl pasē-krievs, bet paskāties uz sēju-un tur neka no krieviem nav. Bija tada tendence slēpt savu istu nacionālītate…..Pielagoties pie apstakliem, bet tas, kas cienā savu tautību nekād to nedarīs………

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Par kuru sarakstu lai balsoju?…

Pagājšnedēļ Centrālā vēlēšanu komisija sarīkoja 13. Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numuru izlozi. Vēlētājiem izsniedzot vēlēšanu zīmju komplektu, saraksts ar pirmo kārtas numuru ir virspusē. Pēc izlozes katra partija steidza puspajokam, pusnopietni skaidrot un meklēt sakarības savā kārtas skaitlī.

Vai teātra izrādēs var ņirgāties par valsti un amatpersonām?
Draugiem Facebook Twitter Google+