Mobilā versija
+3.8°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
2. februāris, 2015
Drukāt

Uz tāss cibas iedzīvina leģendāros mezglu rakstus (1)

Foto - Andris OzoliņšFoto - Andris Ozoliņš

Kaspars Zvirbulis mūsdienās vienīgais pasaulē uz tāss cibas iedzīvinājis leģendāros mezglu rakstus.

Zāles un apavi

Skaisto bērza tāsi agrāk plaši izmantoja sadzīvē un celtniecībā, no tās gatavoja traukus un vīzes. Arī pašu mizu izmantoja krāsu gatavošanai un medicīnai. Darbam piemērotas tāsis iegūst viegli – vertikāli iegriežot bērza stumbrā un tāsi nolobot. Garas, pinumiem piemērotas strēmeles ievāc, veidojot stumbrā spirālveida griezumu. Viengabala cilindra veida sagataves iegūst, no stumbra fragmenta izspiežot koksni. Lai tāss būt lietojamā stāvoklī, to divus gadus žāvē āra temperatūrā.

Tās ir brīnumains materiāls. Tāss cibā iebērtas dzērvenes, glabājot tās istabas temperatūrā, ilgi paliek svaigas un vēl maijā ir saglabājušas savu aromātu. Bērza tāss cibā glabājot svaigas zivis, tās nesasmok un ilgāk uzglabājas. Visbiežāk bērza cibās glabā putraimus, sāli, cukuru un citus virtuves uzkrājumus. No tāss izgatavo pat ūdens traukus, jo pareizi sagatavotas tāss trauki nelaiž cauri mitrumu. Glabājot ūdeni tāss traukā, tas saglabājas svaigs un iegūst arī patīkamu piegaršu, kas pēc garšas atgādina bērza sulas pavasarī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lai Kasparam Zvirbulim čaklas rokas un silta sirds! Un pārējiem – pieks par viņa veikumu.

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
KP soda būvmateriālu izplatītājus ar 1,6 miljonu eiro lielu soduKonkurences padome (KP) piemērojusi 1,6 miljonu eiro naudas sodu vienas uzņēmumu grupas diviem būvmateriālu izplatītājiem, aģentūru LETA informēja KP. Pagaidām KP neatklāj
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+