Mobilā versija
+0.4°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
2. februāris, 2015
Drukāt

Uz tāss cibas iedzīvina leģendāros mezglu rakstus (1)

Foto - Andris OzoliņšFoto - Andris Ozoliņš

Kaspars Zvirbulis mūsdienās vienīgais pasaulē uz tāss cibas iedzīvinājis leģendāros mezglu rakstus.

Zāles un apavi

Skaisto bērza tāsi agrāk plaši izmantoja sadzīvē un celtniecībā, no tās gatavoja traukus un vīzes. Arī pašu mizu izmantoja krāsu gatavošanai un medicīnai. Darbam piemērotas tāsis iegūst viegli – vertikāli iegriežot bērza stumbrā un tāsi nolobot. Garas, pinumiem piemērotas strēmeles ievāc, veidojot stumbrā spirālveida griezumu. Viengabala cilindra veida sagataves iegūst, no stumbra fragmenta izspiežot koksni. Lai tāss būt lietojamā stāvoklī, to divus gadus žāvē āra temperatūrā.

Tās ir brīnumains materiāls. Tāss cibā iebērtas dzērvenes, glabājot tās istabas temperatūrā, ilgi paliek svaigas un vēl maijā ir saglabājušas savu aromātu. Bērza tāss cibā glabājot svaigas zivis, tās nesasmok un ilgāk uzglabājas. Visbiežāk bērza cibās glabā putraimus, sāli, cukuru un citus virtuves uzkrājumus. No tāss izgatavo pat ūdens traukus, jo pareizi sagatavotas tāss trauki nelaiž cauri mitrumu. Glabājot ūdeni tāss traukā, tas saglabājas svaigs un iegūst arī patīkamu piegaršu, kas pēc garšas atgādina bērza sulas pavasarī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lai Kasparam Zvirbulim čaklas rokas un silta sirds! Un pārējiem – pieks par viņa veikumu.

Valsts šauj pa uzņēmējiem, bet korumpētos ierēdņus saudzēKad valstij jāuzmana uzņēmēji, tā ar Konkurences likumu noteikusi plašas sankcijas, bet, kad valsts pārvaldei jākontrolē pašai sevi, tad Valsts kontroles rokās
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājā ar nelegālu gāzes pieslēgumu dzīvojusi augsta amatpersona (18)Tuvākajā laikā Latvijā tiks atvērts dabasgāzes tirgus un cena tiks noteikta, tirgotājam un lietotājam vienojoties. Tam gatavojoties, valdībai jāpieņem virkne noteikumu, bet
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+