×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
21. janvāris, 2014
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Tātad “pragmatiska” pagaidu valdība (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Topošās koalīcijas partneru sēde Ministru kabinetā, kurā spriedīs par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā.

Pēc pagājušās nedēļas ministru amata kandidātu rūpīgas izravēšanas atbilstoši “Vienotības” gaumei var diezgan droši paļauties uz pašreizējo LR Saeimas sastāvu, ka tas nobalsos par Straujumas k-dzes kabinetu. Jau šo ceturtdien, pat rītdien.

Saprotams, ka visi “politiskie spēki” nav un nevar būt apmierināti ne ar iegūtajām ministrijām, ne savu cilvēku iekārtošanu tajās. Valdības komplektētāji no “Vienotības” komandkodola jau laikus parūpējās par sev izdevīgā līdzsvara izkārtošanu, un kodolam nenotrīcēja roka, pat savu Pabriku no politikas izstumjot. Tāpēc var piekrist dažu aprindu priecīgiem izsaucieniem, ka “mums” (?!) nu ir (esot) stabila valdība.

Patiešām, tādi stabilitātes pīlāri kā finanšu, iekšlietu, aizsardzības un ārlietu ministri savos uzskatos un darbībās ir apdomīgi, pārbaudīti cilvēki, par nekādām nesaskaņotām reformām vai citādiem izlēcieniem no viņu puses it kā nebūtu jābīstas. Man šķiet, ka pat tādos gadījumos, ja aprindām izdotos padzīt KNAB priekšnieku Streļčenoka k-gu vai pat nodibināt vēl vienu sabiedriskās izmeklēšanas komisiju, kādam akadēmiķim prezidējot, satricinošas pārmaiņas nedraud.

Ir dzirdēti norādījumi, ka patlaban nokomplektētais kabinets, raugi, varētu darboties arī pēc 12. Saeimas vēlēšanām, ievērojot, ka tajā laikā V. Dombrovska k-gs jau atradīsies kādos Eiropas augstumos, protams, kopīgi ar pašiem ietekmīgākajiem Eiroparlamenta deputātiem.

“Latvijas Avīzes” lasītājs jautā, bet kas notiks ar mums, kas paliks Latvijā. Un tad paceļas jautājums, vai prātīguma un mērenības garā izravētais Ministru kabinets būs tas vēlamākais?

Pirms daudziem – vairāk nekā simts – gadiem Rainis sarakstīja dzejoli “Reformisti”, kurā ietvertā doma man šķiet atgādināšanas vērta. It īpaši pirms dažām tuvīnajām vēlēšanām un “mūsdienīga” pragmatisma sludināšanas:

Daudz prātīgāka maza priekšrocība,

Kas mūsu veikalam var peļņu nest,

Ne liela visas dzīves pārgrozība,

Kas visus veikalus var postā vest;

Nekur mums nevajaga iet par strauju,

Ar viltu labāk, ne ar cīņu, kauju (Kopoti Raksti, 1979., 203.)

Spriežot pēc “ūdens sakustēšanās” pazīmēm Latvijas politikas dīķī (Repše, Šlesers, Sudraba, reģionālie), arī “Latvijas Avīzes” lasītājiem tuvojas laiks izvēlei. Tieši tāpēc, ka jau jūs, mūsu lasītāji un sabiedrotie, redzat, ka laikraksts iepazīstina ar mūsdienu “politisko spēlētāju” izgājieniem, dažādu politiķu izpausmēm. Saprotams, ka gaidām arī jūsu atsauksmes – un, vēlams, par lietu. Par personām vai katrs spriež savādāk.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Kāpēc padzina Pavļutu? Atbildēt

  Kāpēc padzoma Pavļutu?

  Tagad… „novāc lieciniekus”? Pavļuts ir vienīgais, kurš pārzina visu „Zolitūdes” dokumentāciju un sagatavoto uzlabojumu stratēģiju. Viņš solīja to iesniegt līdz 1. februārim, ko Straujuma negrib pieļaut. Saeimas komisija šodien pieprasīja, lai dokumenti tiktu iesniegti ne agrāk par 1. maiju – tātad, nekad. Komisija ar tiem pastrādās līdz oktobrim… un jaunievēlētā Saeima – SC Valdība ar Premjeru Rinkeviču vadībā dokumentus noraks. Prokuratūra kādu laiku papētīs iemeslus Pavļuta „slinkai darbībai”, bet pierādījumu trūkuma dēļ , lietu pārtrauks… Izklausās reali… Diemžēl.

 2. Tikai kaut cik “lietišķi” viedokļi no komentāriem tiek izdzēsti.

 3. Latvijas Pagaidu valdība bija oficiālais nosaukums Latvijas Republikas pirmajām valdībām.
  Trīs vārdi, bet cik pulka vēsturisku atmiņu…

  Kārļa Ulmaņa pirmais Ministru kabinets (19.11.1918. — 13.07.1919.)
  Kārļa Ulmaņa otrais Ministru kabinets (14.07.1919. — 08.12.1919.)
  Kārļa Ulmaņa trešais Ministru kabinets (09.12.1919. — 11.06.1920.)
  Ar Tautas padomi nesaistītās Latvijas Pagaidu valdības .
  o 2.1 Oskara Borkovska Ministru kabinets (27.04.1919.-09.05.1919.)
  o 2.2 Andrieva Niedras Ministru kabinets (10.05.1919. — 26.07.1919.)

  Un loks noslēdzas – pēdējā Latvijas Pagaidu valdība? Anno 2014. „Laimdotas?” vai varbūt – „Straujumas” ?
  ABērziņš bija „melnais zirdziņš”. Vai LStraujuma būs „melnā ķēvīte”?

  Laimdota Straujuma – 1998. gadā piedalījusies Tautas partijas dibināšanā (Vai piecu partiju koalīcija?), 1999.g. Premjera Andra Šķēles Valsts darbā aicināts „meitēns”, no 2000.g. Valsts Sekretāres un Ministres amatā, viņas „darbaudzinātāji-darbdevēji” – premjeri – Andris Bērziņš, Einars Repše. Indulis Emsis, Aigars Kalvītis, Ivars Godmanis, Valdis Dombrovskis. Jauka kompānija? Bez grūtībām sastrādājās ar VISIEM! Nepārtraukta bezkonfliktu „augsme”! Ko, gan tas varētu nozīmēt….??? Gudri ļaudis, citus par muļķiem netur…
  Kurp ej Latvija?

  Ja potenciālā premjerministre Straujuma – (dz. Kirchenšteine?), vienotībā ar mīļoto Partiju „Vienotība” , A. Berezina kunga viedā virsvadībā, kolaborējot ar Valsts Policiju un Ģenerālprokuratūru no amatiem būtu noņēmusi un pārcēlusi uz dzīvi izmeklēšanas cietumā Ušakovu, Ameriku un visu Rīgas „Būvvaldes mafiozo zaņķi” , būtu pienākusi pie Pavļuta un teikusi : „Hē, vecais taisies”… – visu cieņu. Tagad… „novāc lieciniekus”?

  Šobrīd – vien neadekvātu, kriminālu Klaunu teātris. 1911. gada 24.oktobrī, Rīgā, Marijas un Avotu ielas stūrī dzimušais Arkādijs Raikins teiktu – Ļiceģeji – „Mūļu šķobītāji”. Fašistoīda mafija. Beidzamās proLatviskās Valdības SLEPKAVAS.

  Latofobi, rusofobi, ksenofobi rūķi salasījušies… vēl ne izvēlēti, ne ievēlēti, ne leģitimēti, bet jau ļauni Rūķi. Vēl ne „komatu” paši piedāvājuši, bet jau simts lietas, kas neDarāmas NA programmā. Būtu taču vismaz, kā žīdi pie Jeruzālemes Raudu mūra pavērojuši, kādas „zīmītes-lūgsnas” Tauta un partijas sarakstījuši. Visas. Visas izlasījuši (arī šķēles, SC, lemberga, rubika, Ždanokas, Šlesera un citu … rakstītās), savas pievienojuši… pafunktierējuši, ko var ļaut pašiem „gribulīšiem” darīt, ko par savu pasniegt, kam spēka, laika un naudas pietiks „Lielajam Kopdarbam”. Lai kopSpēkiem… kaut solīti uz priekšu paVirzītos… Mums Latvija Jāceļ. Dieviņš tā grib. Viņš gaida…

  Vai Rūķi zina Latviešu Valodu? Vai viņi mani, Mūs sapratīs???

 4. V.mbrovska valdība bepēja aizstāvēt liezagālu izķērāju Jutu Strīķi, nespēj aizstāvēt kompetentus ministrus Pvļutu un Pabriku, pieļaujot komunistu sekretāriemvadī Aizsardzības ministriju, atbalstot mo Tautas partijas dzīlēm nākušo jauno Ministru prezidenti, pārvelk treknu svītru spēja iizkļūt no parādu bedres. Vai Puķina mikstā vara jau iedzinusi savas meatstazes Latvijā?

 5. Atbilstoši “Vienotības” gaumei”!

 6. “izgājiens” tāda vārda nav, laikam tulkots no krievu. Bet, protāms pēc manām domām, mazāk vajag gaidīt no valdības, vairāk un drošāk paļauties uz paša spēkiem. Izdzīvošana par pabalstiem un atlaidēm ir ļoti zems – socialisma dzīves līmenis. Visumā izskatās, ka Latvijā sāk atgriezties “sarkanais mēris”. To var just pēc daudzām izpausmēm.

 7. Vai ,,pragmatisms” nozīmē, ka izvēlētie ministri zinīgi un veikli valdībā rūpēsies par savām partijām, vai liks lietā savu pieredzi un vedīs valsti kalnup?

Draugiem Facebook Twitter Google+