Mobilā versija
+0.2°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Trešdiena, 7. decembris, 2016
14. oktobris, 2013
Drukāt

Tatjanas Semanes “Dzīves lauskas” Agijas Sūnas galerijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 15. oktobra gleznu un autortehnikā darināto kolāžu miniatūru izstāde apskatāma Vecrīgā Agijas Sūnas galerijā Kalēju ielā.

“Kad es sāku domāt par savu dzīvi, tad atmiņā parādās atsevišķi notikumi – patīkami vai ne īpaši, vai pat tādi, kurus vispār gribētos aizmirst. Tie ir līdzīgi izgaismotiem burtiem vai lauskām. Saprotams, ka šī saliktā dzīves kolāža var līdzināties tam, kas ir bijis patiesi, vai vispār neatgādināt reālo dzīves gaitu. Jebkuram cilvēkam gribas salikt no savām dzīves lauskām tēlu, kas, pirmkārt, ir patīkams pašam sev. Tas ir tā, ja viņš pēc profesijas nav vēsturnieks un viņam nav jābalstās uz pārbaudītiem faktiem“ tā Tatjana.
Bet, kas iznāk, ja šo dzīves kolāžu veido mākslinieks, kas pēc profesijas ir filozofs?
Latvijas Mākslinieku Savienības biedre Tatjana Semane ir filozofijas doktore. Viņas pētījumi un apceres ir veltītas gudrā un gudrības problēmai Eiropas filozofijā. Kopš 1995. gada Tatjana Semane pavada savu vīru viņa diplomātiskajās misijās ASV, Ķīnā, Somijā, Polijā, Bulgārijā, Rumānijā, pie Svētā Krēsla un Maltas Ordenī. Šai laikā sarīkojusi 15 personālizstādes (Latvijā– Rīga, Sigulda; Somijā – Helsinkos, Pori, Isalmi, Tamperē; Ķīnā – Pekinā; Polijā – Varšavā, Viškovā) un piedalījusies vairākās grupu un tematiskajās izstādēs. Darbi atrodas publiskajās un privātkolekcijās Austrijā, Beļģijā, Baltkrievijā, Ķīnā, Kiprā, Somijā, Vācijā, Lielbritānijā, Holandē, Īrijā, Latvijā, Lietuvā, Meksikā, Norvēģijā, Polijā, Krievijā, Slovākijā, Zviedrijā, Ukrainā un ASV. Savā jaunradē izmanto dažādu tehniku – eļļas glezniecību, kolāžu, keramikas apgleznojumu u.c.
Tagad pēc 9 gadiem gleznu izstāde Rīgā. Sarkanie, dzeltenie, debeszilie toņi. Karstas emocijas un debesu aukstums. Tomēr sarkanā – tātad mīlestības, uguns un dinamikas visvairāk. Tas sarkanums gleznās gandrīz vai deg. „Jūtu, ja šī uguns sarkanās krāsas manī nebūtu, uzreiz aizietu bojā,“ tā māksliniece.
Izstāde Vecrīgas galerijā skatāma līdz 5. novembrim.

Pievienot komentāru

Jaunajā "Oņeginā" nav "fašistu" un "mūsējo". Pilnā saruna ar Rubiķi un Kalniņu (2)Diriģents Ainārs Rubiķis un režisore Rēzija Kalniņa operā "Jevgeņijs Oņegins" aicinās uz "romantikas, ilūziju un realitātes cīņu". Kā viņu redzējums atšķirsies no Andreja Žagara iestudējuma 2010. gadā?
Draugiem Facebook Twitter Google+