Kultūra
Literatūra

Taupīgiem lasītājiem: deviņas vietnes, kurās legāli tikt pie bezmaksas grāmatām 1

Foto: Pexels.com

Google e-Bookstore

Google e-Bookstore bezmaksas sadaļā atrodams lērums bezmaksas grāmatu visdažādākajos žanros un valodās, tostapr latviski – pavirši uzmetot aci, starp yop grāmatām ieraugāmi divi Sandras kalnietes darbi (latviešu un angļu valodā), kā arī Blaumaņa noveles. Te dažādos formātos atrodami bestselleri, iemīļota klasika un vēl daudz kas cits, turklāt, pirms izvēlēties grāmatu, var apskatīt, kā to vērtējuši citi lasītāji.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Project Gutenberg
Project Gutenberg piedāvā vairāk nekā 57 000 bezmaksas grāmatu. Nav nepieciešama ne reģistrēšanās, ne dalības maksa, un grāmatas var izvēlēties ePub, Kindle, HTML, kā ari teksta formātā, lasīt gan tiešsaistē, gan lejuplādēt. Project Gutenberg piedāvā tikai un vienīgi grāmatas, kurām beidzies autortiesību termiņš, taču, apmeklējot dažādas tā vietnes (Project Gutenberg Australia vai Project Gutenberg Canada), atklāsiet, ka piedāvājums mazliet atšķiras.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Open Library
Open Library piedāvā vairāk nekā miljonu bezmaksas e-grāmatu – vietnes katalogs ir Internet Archive tiešsaistes projekts un atļauj arī lietotājiem pievienot grāmatas. Kas, savukārt, nozīmē, ka daļu no grāmatām, kuras atrodamas arhīvā, varēs tikai iegādāties, taču ir arī krietna daļa bezmaksas izdevumu. Ties, Open Library pieprasa reģistrāciju, un, kā kārtīgā bibliotēkā, pēc pieprasītākajiem izdevumiem var nākties pastāvēt rindā.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Internet Archive
Atšķirībā no citiem tiešsaistes rīkiem, Internet Archive piedāvā ne tikai bezmaksas tekstus, bet arī mūziku, podkāstus, attēlus un filmas. Tieši šī vietne noderēs, ja meklējat patiešām senus materiālus, kuri nav sastopami ne grāmatveikalos, ne pat normālajās bibliotēkās.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

BookBoon
Jūs interesē nevis daiļliteratūra vai dokumentālā literatūra, bet gan izglītojoši materiāli vai biznesa literatūra? BookBoon piedāvā vairāk nekā 1000 specializētus darbus, kuri turklāt nav jālejuplādē. Tiesa, biznesa literatūrai var saņemt bezmaksas mēnesi, un, ja saturs jūs ieinteresējis, turpmāk šo sadaļu var abonēt, maksājot 5 eiro mēnesī.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

ManyBooks.net
Vairāk nekā 33 000 bezmaksas grāmatu, kas ērti iedalītas kategorijās. Meklēt var arī pēc autora, nosaukuma, valodas un citiem parametriem. Iespēja novērtēt citu lasītāju ieteikumus. Grāmatas lejuplādējamas formātos, kas savietojami ar Kindle, IPad un lielāko daļu e-lasītāju.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Free e-Books
Free e-Books piedāvā gan lietišķo un izglītojošo, gan arī daiļliteratūru pdf, Kindle un e-Pub formātā. Izvēloties grāmatu, var caurskatīt citu lasītāju vērtējumus un ieteikumus. Pieejamas arī audiogrāmatas. Tiesa, pilnīgi bez maksas lejuplādējamas tikai piecas grāmatas mēnesī pdf formātā. Ja apetīte lielāka, jārēķinās ar nelielu abonēšanas maksu.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

PDF Books World
Lugas, dzeja, romāni – visi žanri, ko vien var iedomāties, darbi, kuriem beidzies autortiesību termiņš, dažādās valodās. Kā liecina nosaukums, pdf formātā. Bez maksas, kā arī īpaša sadaļa – bestselleri par nelielām cenām.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

FreeBookSpot
vairāki tūkstoši pašu lasītāju augšupielādētu e-grāmatu kā daiļliteratūras, tā lietišķās literatūras sadaļās.

Lorem ipsum
FOTO: Leta
LA.lv