Dabā
Zaļā dzīvošana

“Tauriņu vērošanas izaicinājumā” reģistrēti 1492 ziņojumi 16

Foto – Zane Bitere/LETA

“Tauriņu vērošanas izaicinājumā” šogad reģistrēti 1492 ziņojumi, kas ir par 1057 ziņojumiem mazāk nekā pērn, aģentūra LETA uzzināja Latvijas dabas fondā (LDF).

Arī šogad laikā no 19.jūnija līdz 25.jūnijam Latvijas Entomoloģijas biedrība aicināja dabas entuziastus piedalīties tauriņu novērošanas izaicinājumā. Lai gan šogad saņemto ziņojumu skaits par novērotajiem tauriņiem ir mazāks nekā pērn, LDF pārstāvji norāda, ka, ņemot vērā tā brīža vējainos un vēsos laika apstākļus, šāds skaits esot labs rādītājs.

Vislielākais novēroto tauriņu sugu skaits reģistrēts 23.jūnijā, kad dalībnieki novēroja kopumā 62 dažādas tauriņu sugas. 50 dažādas tauriņu sugas reģistrētas izaicinājuma pirmajā dienā, bet noslēguma dienā novērotas 49 dažādas sugas.

Visvairāk izaicinājuma laikā tika novēroti lielie meža resngalvīši, parastie pļavraibeņi un vīķu zilenīši.

Kā vienu no interesantākajiem novērojumiem izaicinājuma rīkotāji piemin kazeņu raibeni (Brenthis daphne) Grobiņas novadā, kur pagājušajā gadā šī suga tika novērota pirmo reizi.

Tāpat svarīgs novērojums veikts Dundagas novada Slīteres apkārtnē, kur ieraudzīts gaiļbiksīšu sīkraibenis (Hamearis lucina). Pasākuma rīkotāji norādīja, ka iespēja tur sastapt šo sugu ir zināma, taču līdz šim portālā “dabasdati.lv” neviens to vēl nebija reģistrējis. Vienlīdz interesants ir vainadzīšu zilenīša (Plebejus argyronomon) novērojums Ludzas novadā. Arī šī suga, pēc LDF pārstāvju teiktā, ir samērā bieži novērota, bet ne oficiāli reģistrēta.

Izaicinājuma laikā 166 ziņojumus iesniedza Alberts Krūms. Vairāk nekā par 100 novērojumiem ziņoja Ieva Pauniņa, bet kopumā vairāk kā 50 novērojumus reģistrēja deviņi dalībnieki.

Krūms iesniedzis vislielāko ziņojumu skaitu vienas dienas laikā, 23.jūnijā ziņojot par 38 novērojumiem. Mairita Krūze 25.jūnijā novērojusi 33 tauriņus, bet Jānis Jansons 23.jūnijā ieraudzījis un reģistrējis 32 tauriņus.

Izaicinājuma rezultātā pie 64 novadiem, kuros novērotas vairāk nekā 50 dažādas tauriņu sugas, pievienojušies Aglonas, Ilūkstes, Mālpils, Naukšēnu, Rundāles, Salas, Saulkrastu un Zilupes novadi, kā arī Liepājas pilsētas teritorija.

LA.lv