×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
9. marts, 2017
Drukāt

Taurupes pusē dāmu vadībā medī fazānus. Fotoreportāža (13)

Foto - Indulis BurkaFoto - Indulis Burka

Ogres novada Taurupes pagastā 4. martā notika “Lady HUNT” kluba rīkotās fazānu medības – jau otrās kluba pastāvēšanas vēsturē. Mednieces un medniekus uzņēma vietējais mednieku klubs “Plauži”.

Lai arī medību rītā smidzināja smalks lietutiņš un krita pa kādai sniega pārslai, debesu mitrums nespēja samērcēt medību azartu un satraukumu, kurā ar medniekiem dalījās putnu suņi – angļu seters, zeltainie retrīveri, Velsas springerspanieli un Veimāras putnu suņi. Tieši suņi šīs medības padarīja īpašas, ļaujot pilnībā izbaudīt putnu medību gaisotni. Nepagurstoši viņi meklēja krūmos un pērnajā zālē paslēpušos putnus, vai palīdzēja pienest tālāk nokritušo medījumu.

Kad bija baudīts malks karstas kafijas, uzklausīts medību vadītāja Artūra Penča teiktais, mednieki izvietojās ap pirmo mastu – sīkiem krūmiem aizaugušu lauku. Vēl mirklis, un dzinēji devās mastā, lai celtu spārnos krāšņos putnus. Jau drīzumā atskanēja pirmie saucieni “fazāns, fazāns”, un tālākā norise jau bija medību dievietes Diānas un mednieku šaušanas prasmju ziņā…

Pamazām starp mākoņiem uzspīdēja saule un varēja baudīt pavasara atnākšanu.

Daļa fazānu izvairījās no mednieku raidītajām skrotīm un ielaidās tuvējos krūmājos un mežā. Pēc masta izturīgākie devās viņus meklēt. Medību vadītājs Artūrs Pencis skaidroja, ka pēc medībām fazāni izklīst plašākā apkaimē.

Otrajā mastā krūmājs bija daudz lielāks un biezāks. Putniem tas deva labāku patvērumu gan no dzinējiem, gan putnu suņiem, savukārt dzinējiem kļuva par grūtu pārbaudījumu.

Šajā dienā medniekiem izdevās nomedīt tieši simts fazānu. Otrajam mastam beidzoties, kādai no medniecēm izdevās nomedīt arī divus jenotsuņus, kurus, tāpat kā fazānus, sameklēja un parādīja putnu suņi. Atgādinām, ka jenotsuņi Latvijā ir invazīvā suga, kas pārnēsā dažādas slimības, vienu no nepatīkamākajām – kašķi.

Pēc medībām, kā jau pieklājas, tika godināts gan medījums, gan veiksmīgākie mednieki. Vislabāk medībās veicās Ivo Vanagam. Viņš nomedīja astoņu krāšņos putnus un ieguva “Fazānu karaļa” titulu.

Šīs medības lika aizdomāties, cik noderīgs šāds suns ir pīļu medību laikā augusta otrajā pusē, meklējot putnus grāvjos un pārpurvotajās pļavās. Tieši suns medniekam laikus norāda putna atrašanās vietu, ļaujot pietuvoties un rūpīgi sagatavoties šāvienam. Tiesa gan, vispirms vajadzīgs putnu suns un iespēja viņu atbilstoši apmācīt.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Dāmas turpina slepkavot

 2. Nekad neesmu ne spējusi, ne arī vēlējusies izprast šādu dīvainu lielīšanos ar savu asinskāri. Vai tiešām šie dīvainie ļautiņi nespēj atrast cilvēka cienīgāku veidu kā sevi apliecināt?

 3. Cilvēks ir visnecilvēcīgākais dzīvnieks. Diemžēl. 🙁

 4. Vai tagad Latvija ari fazanu ir par daudz? Vai ari latviesiem ir jaizsauj un janogalina viss kas kustas?

 5. Un tiešām fazānu mums ir tik daudz, lai tādos skaitļos medītu, un tiešām sievietēm tas ir jādara, un tiešām par to ir JĀPRIECĀJAS un jāuzskata par dabisku?! Bļāviens. Nu kas notiek?!

 6. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 7. Pretīgi! Un ja vēl ar to lepojas,divtik pretīgi

  • Nemaz nav pretīgi, nav pretīgi kubā. Ir reāli forši! Pats nomedī, pagatavo un pacienā draugus. Kas tur pretīgs? Pretīgi ir, ka kādam samaksā, lai nogalina fermā cūciņu, pats ēd desu, bet stāsti, ka dzīvnieku iegūšana ir pretīga. Pretīga ir sabiedrības pretīgā divkosība! Bravo, meitenes!

  • Nemaz nav pretīgi! Pretīgi ir tad, ja samaksā kādam, kas fermā nogalina ruksi, kuram nav iespējas izbēgt, pretīgi ir tad, ja pats ēd vistas fileju un saki, ka medīt putnus ir slikti. Ziniet, vistas fileja kokos neaug. Bravo dāmas! Superīgi!

 8. Fantastisks piedzīvojums. Malači dāmas, ka izkāpjat no sabiedrības uzspiestās kastes!

 9. vienkārši cilvēks Atbildēt

  Izprieca nogalināt?! Slepkavnieki.

 10. Ak kungs, kāds ļaunums ir mednieks dabai un dzīvai būtnei! Ak DIEVS!

 11. Lai lodes rikošets ir mednieka pavadonis!

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +27
Alūksne +19.3
Daugavpils +23.7
Saldus +27
Liepāja +24.0
Jelgava +28
Ventspils +22.9
Limbaži +27
Madona +26
Rēzekne +23
Draugiem Facebook Twitter Google+