Viedokļi
Feļetoni

Egils Līcītis: Vēlētāj, uzmanies un brīdini citus! 16

Foto – AFP/LETA

Līdz 13. Saeimas vēlēšanām akurāt gads. Citu rudeni mīļie, klusie, pret valstisko pienākumu apzinīgie latvieši dosies pie Cimdara kunga izliktām balsu zvejas urnām. Viņus aģitēs būt atbildīgiem kā vēl nekad, jo vēlēšanas ir izšķirošās, valsts ir briesmās – ka nudien neievēlējam trīspadsmito! Konkurējošās partijas ar neizsīkstošas informācijas strūklām priekšvēlēšanās būs apstrādājušas balsstiesīgos kā no dārznieka šļūtenes. Pēc tam sportsmeni, uz kuriem noraudzījies viss stadions, nepacietīgā nervozitātē partiju birojos pie alus un desiņām gaidīs iecirkņu slēgšanu ar cerību samangot vēl pēdējās balsis.

Ak vai, nežēlīgais likten! Priekš daudziem politiķiem atkal būs negodīgas vēlēšanas, jo darba devēji atlaidīs kādus 50 procentus tautas kalpu, un bijušie, visu uzvarai ieķīlājušie saeimieši nokļūs brīvā darba tirgū. Caurkritušo sarakstu priekšā nostāsies Saeimas biļešu kontrolieris un par zaķi braucējiem sēdvietas ar mīkstu pagalvi uz četriem gadiem nepiešķirs.

Pašlaik partijas steidzas ziņot, kā panākumu vējš pūš burās. Tiekot savervēti arvien jauni, uzticami cīņubiedri un pulcējoties neuzveicams pulks, kam būs pa spēkam iet pa lielajām darīšanām. Velnsviņzin, kādiem paņēmieniem nomaldījušās dvēseles tiek ievilktas šaubīgās, pa pusei pretvalstiskās organizācijās.

Tikām starpfinišā socioloģijas zinātņu doktora Kaktiņa kunga kantoris ir anketējis un aptaujājis politikas patērētājus un izkāris rezultātus, par ko jūs balsotu, ja rīt jāvēlē. Ko pavēsta sausie skaitļi?

Protams, prieks par lielu dzīvā spēka pieplūdumu “No sirds Latvijai” kadru daļā, un Sudrabas kundzei ar sektas piekritējiem kļūst par šauru izvietoties telefonbūdas saspiestībā, bet vakarējie domubiedri jau laužas cauri pūlim uz izeju, plānodami laikus piesist pēdu. Tas nu nepārprotami nolasāms no reitingu diagrammām, ka nākamgad valsts tiks atpūtināta no bij. valsts kontrolieres, un “NSL” biedrīšiem pirmajiem palūgs sakravāt mantību trīs dienu laikā un lauzīs Saeimas frakcijas īres istabu līgumu.

Vēl nav noņemtas “Kustības Par” nama atvēršanas sastatnes un nav nožuvusi zīmoglaka uz Pavļuta–Viņķeles projekta reģistrācijas papīriem, kad lepni paceltu galvu liberālie elementi jau sasnieguši rekordu – saskaņā ar Kaktiņkungu ir 1,9% atbalsts! Diemžēl augstais rezultāts tā arī netiks pārspēts, lai vai visu pasugu minoritātes ar elkoņiem lauztin laužas iestāties partijā. Kustība nedabūs izbaudīt Jēkaba ielas kompleksa komfortu un ērtības. Ak vai, viņi būs pagalam, jo ir svešinieki saviem laikabiedriem, īstie vēlētāji vēl nav piedzimuši, bet pārējais grūti audzināmais elektorāts cietpaurīgi turas pie uzskatiem, ka multikulturālisti mūs ievedīs neceļos. Turklāt vēl atradīsies kreisi nenormālu ideju paudēji, kam tas vien šķitīs aizdomīgi, ka par liberāļiem maskējušos partiju vada baltās rases plikgalvains vīrietis, nevis transpersona. Un arī šī dēka būs beigusies, nepārtopot veiksmes stāstā.

Jā, tauta vērtē. Jocīgākais, ka – Latvijā! – politiskajā spektrā itin kā pārstāvētas visas dzīvības formas, tikai gandrīz neviena, kas solītos stāvēt un krist par latviešu un latviešu nācijas interesēm. Pat ierunāties par to skaitās nopulgojami! Vai kā sēnes pēc lietus sadzimušie jaunie spēki, vai vecie, kas iekrampējušies politikā kā zemē iekalti granīta stabi – vieni ar saliektu muguriņu veidoti oligarhu labklājības celšanai un sponsoru “sīko” vajadzību apkalpošanai. Otri izdabāšot darbaļaužu, pensionāru interesēm un uzlabošot cilvēku materiālo nodrošinājumu. Trešie cīnīšoties par “eiropeiski noskaņotu krievu” (kāds īpatns vārdu salikums) balsīm, un vēl ceturtie pievāks biļetenus, ko kraus grēdā tie, kam sirdī mātuška un Putins – lielais cilvēks aiz Kremļa sienām. Un nav politiķu, kas slīkst asarās, kas notiks ar Latviju. Par šo dīvaino orientāciju, vēlētāj, uzmanies un brīdini citus.

Cilvēki taču redz, kas notiek. Tāpēc tik patriotiski konservatīvās Zemnieksavienības reitings krīt lejup un nez vai izdosies izsisties uz augšu, ja apvienībā Lembergu pielūgs kā pusdievu un partijas biedri no četrrāpu pozas nepiecelsies uz divām kājām. Lai Smiltenē vēlētāji pajautā dep. Mežulim, citur uz zemēm izbraukušiem ZZS kungiem – ei, draugi, kāpēc piesedzat veikalus, kas tiek taisīti uz valsts rēķina. Cilvēki vēro.

LA.lv