×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
12. janvāris, 2016
Drukāt

“Tautai tuvs un mīļš”. “LA” lasītāju vēlējumi Raimondam Paulam (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Lasītājiem jautāju: “Ar kuru Raimonda Paula dziesmu jums saistās skaisti dzīves brīži, un ko novēlat Maestro jubilejā?”

 

Juris Kuzmins Rīgā: “Atminos, kā savulaik Berģos Baložkrodziņā spēlēja latviešu mūziku. Pietika samaksāt muzikantiem trīs rubļus, lai viņi izpildītu pasūtīto dziesmu. Es pieteicu “Pēdējo lapu”, ansamblis spēlēja, un visi apmeklētāji dziedāja līdzi. Tagad tā krodziņa vairs nav, ēka nojaukta. Ļoti veiksmīga šķita Raimonda Paula sadarbība ar Laimu Vaikuli un ar Allu Pugačovu!”

Lilija Gabranova Balvos: “Vismīļākā dziesma ir “Inese”. Jo manu meitu arī sauc Inese, un, kad klausos šo dziesmu, tad šķiet – gluži kā viņai veltīta! “Pēdējā lapa” man arī ļoti patika, it īpaši tās izpildījums krievu valodā. Lai Maestro vismaz līdz simt gadiem mums spēlē un rada jaunas dziesmas!”

Asja Siguldā: “Esmu mediķe un atceros Raimonda Paula izcili izpildīto deju mūziku nu jau bijušā Medicīnas darbinieku klubiņa sarīkojumos. Daudzas viņa dziesmas esam dziedājuši mājas viesībās. Un arī bēdīgā notikumā – pavadot mūžībā manu labāko draudzeni, bēru godā dziedājām dziesmu no kinofilmas “Likteņdzirnas”.”

Taiga Āre Džūkstē: “Piecdesmito gadu beigās izveidojās Rīgas Estrādes orķestris. Atceros, REO atbrauca uz Valku koncertēt, pie klavierēm bija jauns pianists Raimonds Pauls.”

Andris Abučs: “Esmu izaudzis kopā ar viņa dziesmām, un vislabāk man patīk “Svētvakars” Andra Bērziņa izpildījumā. Vēlu Raimondam Paulam piedzīvot vēl vismaz 20 radošus gadus un noķert Ēvaldu Valteru.”

Andris Ludvigs Rundāles pagastā: “Atceros, kā visiem patika gan melodijas, gan dziesmu teksti – “Dziesma nenosalst”, “Mežābele”, “Mežrozīte”.”

Mirdza Tīma Bauskā: “Man kā bijušajai koristei pati izcilākā šķiet “Manai dzimtenei”. Tā ir grūta dziesma, it sevišķi skolēnu koriem, taču arvien cilvēku pacilā.

Lai Maestro saglabā veselīgo humora izjūtu un lai uzraksta kādu jaunu dziesmu jauktajiem koriem!”

Irma Vilupa Madonas novadā: “Viss, ko rada Maestro, ir tautai tuvs un mīļš. Vēlu veselību un vēl ilgi turpināt radošo darbu! Ilgus gadus esmu dziedājusi senioru korī. Ikreiz, kad skan “Svētvakars”, melodija iet man caur sirdi.”

Ilga Klotiņa Rīgā: “Vēlu daudzus radošus gadus, rakstot melodijas un atrodot jaunus talantus. Man pašas jaukākās šķiet “Savāda vasara”, “Kamolā tinēja”, “Cik klusa nakts” un “Manai dzimtenei”.”

Edgars Rozenbergs Bauskā: “Paldies par to, ka skanīgās melodijas ar skaistajiem vārdiem padomju laikos bija latviskuma balsts.”

Roberts Brižs Kabilē: “”Dāvāja Māriņa meitiņai mūžiņu” – tā man bijusi mīļākā melodija. Mājās vēl glabājas plate ar šo un citām Raimonda Paula dziesmām. (Ja kāds vēlas savai kolekcijai, varu uzdāvināt!)”

Jānis Ozoliņš Rīgā: “Kad domāju, kuri šodien ir Latvijas ievērojamākie cilvēki, kā pirmo trijotni es minētu akadēmiķi Jāni Stradiņu, komponistu Raimondu Paulu un ķīmiķi Ivaru Kalviņu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Paldies par skaistajām dziesmām, pat grūti visas uzskaitīt, klausijos maratonu pa radio2 ar lielu baudu, ļoti patika N. Bumbiere ar V. Lapčenoka izpildījumā, Vaikules, Pugačovas, A.Krauzes, M. Naumovas, tāpat arī ļoti patika I. Busuļa izpildījums pagaājušo gada krievu “Voice”, super, super, ģeniāli. R. Paulam nav līdzvērtīgu.

 2. Visu cieņu maestro, lai laba veselība! Tikai ir 3 jautājumi:
  1. Kāda vella pēc līda politikā?
  2. Kā radās ”Zilie lini” (baumo dažādi)?
  3. Kāpēc, savulaik, tika piesavināta ”Vālodzīte” Žorža Siksnas izpildījumā? (Ļeigonā ōra bārzā…)

 3. MŪZIKAS SKOLOTĀJA Atbildēt

  MĀCĪJU MŪZIKAS TEORĒTISKOS PRIEKŠMETUS UN ARĪ MŪZIKAS LITERATŪRU. ĻOTI INTERESANTS PRIEKŠMETS, KUR SATIKOS ARĪ AR MAESTRO RAIMONDA PAULA DAIĻRADI. SKOLĒNIEM PATIKA, JO MUMS SKOLĀ IR PLAŠA FONOTĒKA. BEZ TAM MAESTRO 2 REIZES BIJIS PIE MUMS SAVOS AUTORKONCERTOS. TĀS BIJA NEATKĀRTOJAMAS REIZES SKOLOTĀJU, VECĀKU UN SKOLĒNU DZĪVĒ, ĻOTI GAIDĪTAS. CERU, KA MANI SKOLĒNI IR ATŠIFRĒJUŠI, NO KURIENES TO RAKSTU!? MAESTRO VĒLU VESELĪBU UN UZRAKSTĪT VĒL DAUDZ SKAISTU MELODIJU!!! VIŅA MŪZIKA TIEŠĀM VELDZĒ SIRDI UN PALĪDZ TIKT PĀRI DAUDZĀM DZĪVES GRŪTĪBĀM UN SĀPĒM!!! LAI RADOŠI TURPMĀKIE JŪSU DZĪVES GADI UN DAUDZ SAULES JŪSU DZĪVES CEĻĀ!!!

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Viss liecina, ka jums ir izdegšanas sindroms

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta statistika liecina,ka kopš gada sākuma Latvijā reģistrēti vairāk nekā 1400 kūlas degšanas gadījumu. Kaut pērnās zāles dedzināšana ir aizliegta un par to draud sods, tomēr daudzi cilvēki turpina to darīt.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+