×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.7°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
30. novembris, 2016
Drukāt

Tautas iniciatīva: Latvijā vajag legālus bordeļus! (8)

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Portālā “manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par bordeļu legalizēšanu un prostitūtu darba apstākļu uzlabošanu.

Iniciatīvā rosināts mainīt prostitūciju regulējošo dokumentāciju, tostarp, lai Latvijā būtu atļauts nodarboties ar sutenerismu.

Iniciatīvas iesniedzēja – Ieva Skrebele – parakstu vākšanu rosinājusi, iedvesmojoties no kādas prostitūtas internetā publicēta raksta par to, kādu likumisko regulējumu seksa pakalpojumu sniedzēji vēlas. Tostarp, ka jebkādi ierobežojumi vai aizliegumi prostitūtu dzīvi pasliktina un padara nedrošu.

“Viens primitīvs piemērs. Ja vairākas draudzenes var strādāt kopā un sniegt šos pakalpojumus, tad viņas var viena otrai palīdzēt gadījumos, ja klients kļūst agresīvs. Bet, ja prostitūta strādā viena pati – izolēta – tad viņa ir viena. Tas pats attiecas arī uz bordeļiem. Darbs šādā iestādē ir ievērojami drošāks nekā vienai pašai stāvēt uz ielas un kāpt svešu cilvēku automašīnās.

Šobrīd Latvijā spēkā esošā likumdošana nosaka, ka prostitūcijas pakalpojumus ļauts sniegt tikai dzīvokļos, ja pret to neiebilst kaimiņi, turklāt šie mitekļi nevar atrasties tuvumā skolām un baznīcām. Uz ielas vervēt klientus ir aizliegts, savukārt par pakalpojumu sniegšanu publiskās vietās prostitūtas var sodīt ar līdz pat 700 eiro. Ieva Skrebele ir pārliecināta, ka pie šā brīža regulējuma prostitūtām ir liels piekaušanas un izvarošanas risks, tās var tikt apzagtas un nesaņemt atlīdzību.

Legalizējam bordeļus, ļaujam vairākām draudzenēm apvienoties, strādāt kopā, ļaujam kaut vai apsargu noalgot. Manuprāt, tas ir briesmīgi, ka prostitūtām ir riskanti darba apstākļi un valsts neko nedara, lai tos uzlabotu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. http://bit.ly/2fxj60V Atbildēt

  Ne visi var atļauties, maksājot uzreiz, nopirkt salonā jaunu telefonu, datoru, auto. Uzturēt pie sevis mājas krāšņu sievieti, nevis tikai nolūkoties uz tādām interneta fotogrāfijās. Tu vari? Ko tu darītu, ja vinnētu 200 miljonus eiro? Vai spēj iztēloties savu dzīvi pēc tam? Dod sev iespēju pārvērst savu dzīvi sapnī, noķer savu veiksmi! Brīdī, kad esi uz veiksmes viļņa, reģistrējies un paņem savu Džekpotu!

 2. Tā NAV tautas iniciatīva. Tas ir deģenerācijas plāns. karš. Bordeļi bij plasi sazēluši arī Veimāras republikā Vācijā. lidzas banku patvaļai, hiperinflācijai u.tml.

 3. …un valsts atbalsta prostituciju nodoklu deel.. Nodoklu del ir viss atlauts – prostitutas,kazino utt. Varbuut varetu nemt piemeru no dazam valstiim kur shis lietas ir aizliegtas.

 4. Sen ir laiks šo darbošanos sakārtot – meitenes pasargātas , tīrība, drošiba, medicīna, nodokļi, lai viss darba sistēmā un nevis pašplūsmā. Pašplūsmā ienākumi reketam un arī policistiem… Atkal pietrūks politiskās gribas to visu sakārtot. Tas ir tas pats , kas nevēlēšanās sakārtot – slēgt točkas – tu atkal ienākumi jumtam … Tie jautājumi vairāk ar rabarberiem pērtajam ministram…

 5. Lai kristiesi neliekulo.Es zinu vismaz divus macitajus,kuri par baznicas naudu izmanto prostitutu seksa pakalpojumus tepat Riga.

 6. Lai tikai kristiesi neliekulo.Es zinu vismaz divus kristigos macitajus,kuri par baznicas naudu izmanto prostitutu seksa pakalpojumus tepat Riga.

 7. Tādu pašu Rīgā! Atbildēt

  Brno “Pie zilās nūdeles”,kur dejo divas Trūdeles….

 8. ko vajag, to vajag

Draugiem Facebook Twitter Google+