×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
18. septembris, 2013
Drukāt

Tautas kalpi šokā par to, ka ugunsdzēsējiem nav veselības apdrošināšanas

LETALETA

Vairāki Saeimas Pieprasījumu komisijas deputāti šodien pauda manāmu izbrīnu, kad Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieks pulkvežleitnants Oskars Āboliņš ieminējās, ka ugunsdzēsējiem netiek apmaksātas veselības apdrošināšanas polises.

 

Parlamentārieši atzīmēja, ka vairākas valsts iestādes saviem darbiniekiem apmaksā veselības apdrošināšanu, neraugoties uz to, ka viņu pienākumi nav saistīti ar paaugstinātu bīstamību un dzīvības apdraudējumu. Cita starpā valsts nodrošināta veselības apdrošināšana esot gan tiesnešiem, gan Saeimas deputātiem.

Savukārt Pieprasījumu komisijas deputāts Jānis Ādamsons (SC) izskatījās izbrīnīts par to, ka viņa kolēģi visu laiku domājuši, ka ugunsdzēsējiem ir valsts apmaksātas veselības apdrošināšanas polises. Tādu nav arī policistiem, kuri diendienā aiztur bīstamus noziedzniekus, uzsvēra Ādamsons.

Āboliņš gan deputātiem paskaidroja, ka vajadzības gadījumā valsts veic līdzmaksājumus, lai nodrošinātu ugunsdzēsēju veselības aprūpi. Par to, lai Iekšlietu ministrijas (IeM) sistēmas dienestu amatpersonām tiktu nodrošināti veselības aprūpes pakalpojumi, atbild IeM Veselības un sporta centrs.

Centra direktors Uģis Iskrovs vēlāk telefoniski paskaidroja, ka gan ugunsdzēsējiem, gan policistiem, gan robežsargiem valsts apmaksā ārstēšanās izdevumus pat tad, ja amatpersona veselības problēmās iedzīvojusies ārpus dienesta pienākumu pildīšanas, vienīgi netiek kompensēti izdevumi par zobārstniecības pakalpojumiem un medikamentu iegādi.

Tādējādi veselības aprūpe, ko valsts nodrošina IeM sistēmas amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm, faktiski ir līdzvērtīga labai apdrošināšanas polisei, telefonsarunā salīdzināja Iskrovs.

Saeimas Pieprasījumu komisijas priekšsēdētājs Romualds Ražuks (RP) pēc sēdes piegāja klāt Āboliņam un solīja savu iespēju robežās rīkoties, lai ugunsdzēsēji iespējami drīzāk tiktu pie valsts apmaksātām veselības apdrošināšanas polisēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+