×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. novembris, 2015
Drukāt

Tautas piemiņai uz mūžu

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Pagaidu memoriāls ir izvietots sagruvušās ēkas teritorijā.

Simbolisks gaismas stabs, kas tiecas uz debesīm, ar izgaismotiem skaitļiem “21.11.2013.” vismaz divus turpmākos gadus Zolitūdes traģēdijas vietā, Priedaines ielā 20, atgādinās par lielveikala sabrukšanu, kas notika pirms diviem gadiem, izdzēšot 54 cilvēku dzīvību.

Sestdienas vakarā simtiem cilvēku – Zolitūdes traģēdijā cietušie, bojāgājušo tuvinieki, glābēji, amatpersonas, tostarp Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Rīgas mērs Nils Ušakovs, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis – pulcējās traģēdijas vietā, kur norisinājas dievkalpojums, klusuma brīdis un tika atklāts pagaidu memoriāls.

“Latvijā šāda veida stikla objekts vēl nebija veidots, uzdevums bija loti sarežģīts,” stāsta trīs metrus augstās piemiņas zīmes autore, Rīgas domes Īpašuma departamenta Būvniecības pārvaldes arhitektu nodaļas vadītāja, māksliniece Arta Goldberga. Viņa bija izstrādājusi piecas skices: “Zolitūdes biedrība un cilvēki, kuri bija atnākuši uz piemiņas vietas abām apspriedēm, vienbalsīgi izvēlējās variantu, kas simboliski apvieno betonu, stiklu un gaismu. Ar robainu līniju uz pusēm pārlauzts stikls simboliski ataino cilvēku salauzto dzīvi. Gaisma, ko izgaismo stikla šķautnes, ir kā piemiņa bojāgājušajiem. Savukārt betons ir kā postošs spēks.” Tehniski sarežģītākā bijusi stikla formas izveide.

A. Goldberga informē, ka pagaidu piemiņas vieta te var pastāvēt arī ilgāk nekā paredzētos divus gadus: “Ir sarežģījumi ar zemes īpašumtiesībām. Kad šīs problēmas tiks atrisinātas, pašvaldība rīkos starptautisku konkursu par pastāvīgas piemiņas vietas izveidi.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+