×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
18. augusts, 2017
Drukāt

Tautas sapulci pabīda maliņā (27)

Valsts prezidents Raimonds Vējonis piedalās Jaunās konservatīvās partijas rīkotajā tautas sapulcē par tiesiskumu pie Rīgas pils 13.jūlijā. Foto - LETAValsts prezidents Raimonds Vējonis piedalās Jaunās konservatīvās partijas rīkotajā tautas sapulcē par tiesiskumu pie Rīgas pils 13.jūlijā. Foto - LETA

“Valsts prezidents Raimonds Vējonis nevēlas redzēt tautu pie savas pils,” uzskata viena no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līderēm Juta Strīķe. Partiju neapmierina, ka tai atteikta 23. augustā iecerētā pasākuma norises vieta pie Rīgas pils. Valsts prezidenta kanceleja gan noraida pārmetumus par politisku iejaukšanos.

Jūlijā JKP pie Rīgas pils rīkoja tautas sapulci, kurā vairāki simti cilvēku pauda neapmierinātību ar “oligarhu sarunās” izgaismoto politisko vidi valstī un pieprasīja prezidentu iestāties par tiesiskumu. Pēc pasākuma Vējonim tika iesniegts manifests, ko parakstījuši vairāk nekā 1000 cilvēku. Šajā dokumentā paustas vairākas prasības, tostarp prezidents tiek aicināts pieprasīt “oligarhu sarunās” iesaistīto ministru – satiksmes ministra Ulda Auguļa (ZZS) un zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) – demisiju.

Nesagaidot no prezidenta ne rīcību, ne atbildes uz manifestā uzdotajiem jautājumiem, JKP gatavojās 23. augustā rīkot jaunu tautas sapulci pie prezidenta pils, bet Rīgas dome šo pasākumu nesaskaņoja. “Šādos gadījumos nepieciešams saskaņojums arī ar Valsts prezidenta kanceleju, no kuras saņēmām informāciju, ka šajā dienā pie Rīgas pils notikšot Vācijas prezidenta Franka Valtera Šteinmeiera oficiālā sagaidīšanas ceremonija. Turklāt Pils laukumā pašlaik notiek remontdarbi, kuru pabeigšanas laiku grūti prognozēt. Tādēļ pasākuma pieteicējiem ieteikts izvēlēties citu vietu,” skaidro pašvaldības pārstāvis Viktors Smirnovs. Organizatori piekrita pārcelt tautas sapulci uz Doma laukumu, bet arī šī iecere netika saskaņota, jo šajā vietā jau esot pieteikts kāds koncerts. Visbeidzot panākta vienošanās, ka pasākums varēs notikt Rātslaukumā.

JKP pārstāve Juta Strīķe pārliecināta, ka Vācijas prezidenta vizīte, remont­darbi un koncerts ir tikai prezidenta kancelejas atrunas, lai izvairītos no diskusijas ar tautu. “Izmantojot administratīvo resursu, prezidents devis mājienu pašvaldībai – es viņus pie savas pils redzēt negribu. Tā ir gļēva rīcība, kas vairāk raksturīga Krievijai, kur arī birokrātisku iemeslu dēļ cilvēkiem tiek liegtas iespējas paust neapmierinātību ar valsts varu. Rietumu politiķi no protesta akcijām nevairās, pat ja tās sakrīt ar oficiālām vizītēm. Droši vien Vējonim ir arī kauns, ka viņa Vācijas kolēģis pamanīs tautas neapmierinātību,” uzskata Strīķe. Viņa arī paskaidro, ka 23. augusts tautas sapulces norisei izvēlēts apzināti, jo tā ir Molotova–Ribentropa pakta parakstīšanas diena. “Tam ir liela simboliska nozīme – savulaik divas lielvaras slepus noslēdza noziedzīgu vienošanos par Eiropas sadalīšanu. “Oligarhu sarunās” mūsu vietējie darboņi slēdz līdzīgas slepenas vienošanās par varas sadalīšanu Latvijā,” teic politiķe.

Valsts prezidenta preses sekretārs Jānis Siksnis noliedz, ka prezidenta kanceleja būtu lūgusi pašvaldību nesaskaņot pasākumu Pils laukumā. “Mēs tikai informējām Rīgas domi par prezidenta dienaskārtību konkrētajā datumā, bet lēmumu par pasākuma saskaņošanu vai nesaskaņošanu viņi pieņem paši. Katrā ziņā prezidenta kungs ir atvērts diskusijai ar sabiedrību, ko arī apliecināja, uzrunājot iepriekšējās tautas sapulces dalībniekus,” atgādina Siksnis. Viņš arī skeptiski vērtē iespēju, ka Vējonis varētu apmeklēt 23. augusta atkārtoto tautas sapulci – minētajā datumā prezidenta darbakārtība jau esot piepildīta. Taču vismaz uz manifestā uzdotajiem jautājumiem tikšot sagatavota oficiāla atbilde.

Jūlijā notikušo protesta akciju Vējonis apmeklēja klātienē un pat uzrunāja tās dalībniekus, atkārtojot vairākkārt teikto, ka “oligarhu sarunas”, viņaprāt, ir absolūti nepieņemamas, bet katram tajās iesaistītajam pašam esot jāizvērtē sava politiskā atbildība. Prezidenta uzrunu pavadīja svilpieni un ūjināšana no pasākuma dalībniekiem, kuri gaida stingrāku rīcību no valsts galvas.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. tas apvienotās Vā†erlandes prezidents Franks Valters Šteinmeiers kāds alnis, kuram tikai Potjomkina sādžu drīkst rādīt? tipa kā tas N€iroсоюз’a komisārs, kurš atbraucis pamācīt dzīvot, ziņoja, ka viņaprāt 100 Ls / dienā nemaz neesot tik slikti?

 2. kā tā Valsts ZOOprezidents Aizējonis – Caurvējonis piedalās Jaunās konservatīvās partijas rīkotajā tautas sapulcē par tiesiskumu? kāds viņam sakars ar tautu?

 3. Kāda var būt tautas sapulce,ja nav pašas tautas,ir tikai kašķīgu indivīdu masa,noslāņojusies pēc mantiskā stāvokļa, kam nav nekādu kopīgu mērķu un savstarpējas solidaritātes vietā iedibinātas mežonīgā kapitālisma un liberālisma indīgais kokteilis.

 4. Tautas sapulces bija 1989.-1991.gadā. Tagad tādi purkšķu piketiņi vien sanāk.

  • Te pienāca Kinzulis un atkal pienāca- Atbildēt

   Tie 300 000 ir britu salās un lasa ogas, sēnes, slauka ielas… Nu skaits tiešām vairs nesanāk, jo aktīvākajiem nācās Latviju atstāt…

 5. Pensiņi par vecu,vai, palikuši, ka pat uz sapulcēs nepiedalās. Un ja reiz tā ir tautas sapulce, tiesa, cilvēku skaits nav noteikts, tad jāļauj izteikties visiem runāt gribētājiem, arī prezidentam. Un ja pasākums veltīts ūjināšanai, tad prezidents izteiksies, kad ūjinātāji būs izklīduši. Ūjinātāju sapulci nevar saukt par tautas sapulci. Latvijas iedzīvotāji parasti nepārkāpj elementārās pieklājības normas. Netālajiem kaimiņiem kārtīgs teikums neveidojas, ja tajā nav daži trīstāvīgie.

  • Un kas notiktu, ja pēšņi iznāktu Prezidents Kārlis – aplausi vien… Tas tiem skauģiem…
   Ūināšana veltīta tam ‘-kam nav cieņas pret tautu , vai arī pašām nav cieņas pret tautu ( Āboltiņa un pensionāri)…

 6. Tautas sapulce ir tīrās muļķības, uz šiem saietiem ierodas iepriekš zināms viens un tas pats kontingents. JKP, tieciet vaļā no Strīķes, viņa ir vēl sliktāka par Āboltiņu. Ja gribat, lai es par jums balsoju, veidojiet intelektuālo potenciālu un konstruktīvu valsts attīstības vīziju.

 7. Tagad vējonis japatriec malā!

 8. Būtu kaunējies ateicot,lai tauta iet uz sapulci kur to iecerējuši,kur ne citur,ka pie prezidenta pils,bet mums jau palielam nav prezidenta,mums ir ieliktenis kuru groza,kā grib oligarhi!!!!

  • cik reizes jāatkārto Atbildēt

   100 cilvēki nav tauta, bet gan domubiedru grupa labākā gadijumā, reāli tur sanāk žulti izgāzt, ne pat par dotajiem jautajumiem, bet vispār. atiecigi tautas vietā sanāk padibenes

 9. Pie savas pils vinus negribot redzeet.Vai tad pils pieder Veejonim?

 10. Ziedu nolikšanas traucēšanai pie Brīvības pieminekļa okupācijas vara rīkoja riteņbraucēju sacensības.Šodien prezidenta kanceleja remontdarbus.

 11. Okupācijas režīma metodes svēti piekopj tagadējā valsts vara.

 12. Kādas tiesības Potāpovai/Striķei izteikt ultimātumu Latvijas prezidentam! Nosēdāja KNABA daudzus gadus,jaucot tur gaisu t.i.maisot strādāt citiem.Ja viņu Rīgas tauta ievēlēja Domē,tas nedod viņai tiesibas runāt visas tautas vārdā.Lai brauc uz savu “rodinu” un tur ar Putinu komandē.

 13. Tautas sapulce ar 100 cilvēkiem! Tur pat kaķim jāsmejas 🙂 Tad jau darbā man katru gadu tiek savākta “tautas sapulce”! Bet kopumā stiķene ar savu populismu vien tāds kaimiņš2 vien ir 🙂

 14. pirmkārt nevajag piketu saukt par “tautas sapulci”un otrkārt prezidentam nav jāpiedalās vienas partijas priekšvelešanu reklāmas kampaņās tik tāpec ka Juta to ieplānojusi 🙂 pirmajā reizē vel uz izbrīna paņēma, bet ne jau uz katru ikmēneša piketu . aizmirstiet, paši sevi reklamejiet

 15. Persona kuru deve par ES un NATO Valsts Latvijas Prezidentu nav un nedrikst but Valsts Prezidents.Nekavejoties nodot tiesa “zalos” un sarkanos cekistus par Valsts budzeta izlaupisanu un gatavosanos iznicinat Latvijas Valsts un tautas Neatkaribu.Okupacijas seku likvidesanu nekavejoties.Likumu nepildisana ir noziegumu un noziedzinieku atbalstisana.

 16. Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

  un vel ko prasīt ZZS prezidentiņam – nu varbūt pat virzītam tajā vai citā krogā pēc 3 A norādījumā…

Draugiem Facebook Twitter Google+