Mobilā versija
+7.2°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
26. februāris, 2016
Drukāt

Tautastērps kaimiņos – kā izskatās norvēģu “bunad”?

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Trešdien, 2. martā plkst. 16 Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrā notiks saruna “Tautastērps kaimiņzemēs. Norvēģija”, kurā Liepājas Universitātes pasniedzēja, māksliniece Nora Vilmane dalīsies savā interesē un pieredzē par tautastērpu tradīcijām šajā Skandināvijas valstī, LA.lv uzzināja muzejā.

Kā stāsta Nora Vilmane, uz Norvēģiju viņu aizveduši jautājumi par kādu neiepazītu rokdarba tehniku. Viņas rokās reiz nonāca savāds, nepabeigts dūraiņu pāris – ar vienu adatu un dziju. Tas bija izgatavots adatas pinuma tehnikā. Interese par šo neparasto tehniku viņu rosināja meklēt un iepazīt rokdarbu tehnikas kaimiņzemēs. Pamazām nākusi klāt informācija un citi materiāli par adatas pinuma tehniku.

Papildināt savas zināšanas Norai Vilmanei bija iespēja Norvēģijā, kur viņa apciemoja savu studenti. Norvēģijā viņa viesojās pagājušā gada 17. maijā, kad norvēģi svin Neatkarības dienu. Mākslinieci pārsteidza norvēģu patriotisms un lepnums par savu tautastērpu. Ļoti iedvesmojoši bijis redzēt ielās iznākušos norvēģus nacionālajos apģērbos.

Ciemojoties Norvēģijā, māksliniece iegādājusies grāmatas par rokdarbu tehnikām un tautastērpiem. Sarunas laikā Nora Vilmane iepazīstinās ar kaimiņzemes tautastērpiem un rokdarbniekiem būs iespēja rast jaunas idejas, stāsta muzejpedagoģe Astra Dzērve.

Sarunai vēlams pieteikties, zvanot pa tālruni 29144696. Dalības maksas pasākumā – 2eiro.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+