Mobilā versija
+1.6°C
Eiženija, Ženija
Svētdiena, 26. marts, 2017
7. septembris, 2015
Drukāt

Tautastērps mūsdienās: kā izmantot modernās šujmašīnas?

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Trešdien, 9. septembrī plkst. 13 un 16 Kurzemes tautastērpu informācijas centrs aicina uz sarunu Seno tērpu darināšana ar mūsdienu tehnoloģijām”, LA.lv uzzināja Liepājas muzejā.

Laikus, kad tautastērpu šūšanu un rotāšanu veica ar rokām bez jebkādas šujmašīnas, vēsture saglabājusi apbrīnas vērtās liecībās, kas vēsta par tērpu darinātāju pacietību, meistarību un ilglaicīgu darbu. Kā, senās vērtības atdarinot, to paveikt šodien? Kā panākt veiksmīgu risinājumu un precīzu rezultātu?

Par tautastērpu darināšanas tradīciju saglabāšanu un precīzu atdarinājumu lomu un nozīmi stāstīs tērpu modelētāja un daudzu tautastērpu darināšanas organizētāja Lia Mona Ģibiete. Savā pieredzē dalīsies Liepājas TLMS meistares – dažādu tērpa daļu šuvējas un rotātājas.

Tiks prezentētas dažādas šujmašīnas un speciālas palīgierīces apdares darbu veikšanai, precīzai auduma krokojuma izveidošanai, auduma malu un vīļu šūšanai un vēl daudziem citiem šūšanas darbiem. Interesanta solās būt arī ierīču un šujmašīnu prezentācija vairākiem izšūšanas paņēmieniem.

Ieejas maksa pasākumā ir 2 eiro.

Pievienot komentāru

Jaunās sezonas topā - "oversize" blūzes. Kā tās valkāt, iesaka Indra SalcevičaJauno pavasara sezonu sagaidot, stilisti iesaka garderobē iekļaut apjomīgas blūzes un kreklus.
Rallija atkarīgās ar puķaino mašīnu - Vineta Ervalde un Līga Stirna (1)"Pirksti gaisā un visiem večiem tūlīt parādīsim, kur ir viņu vieta! Ja kāda sieviete ar tādu domu startē rallijā, viņas tiešām žēl," saka autosportiste Līga Stirna.
Draugiem Facebook Twitter Google+