Mobilā versija
+17.8°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 25. jūnijs, 2017
7. septembris, 2015
Drukāt

Tautastērps mūsdienās: kā izmantot modernās šujmašīnas?

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Trešdien, 9. septembrī plkst. 13 un 16 Kurzemes tautastērpu informācijas centrs aicina uz sarunu Seno tērpu darināšana ar mūsdienu tehnoloģijām”, LA.lv uzzināja Liepājas muzejā.

Laikus, kad tautastērpu šūšanu un rotāšanu veica ar rokām bez jebkādas šujmašīnas, vēsture saglabājusi apbrīnas vērtās liecībās, kas vēsta par tērpu darinātāju pacietību, meistarību un ilglaicīgu darbu. Kā, senās vērtības atdarinot, to paveikt šodien? Kā panākt veiksmīgu risinājumu un precīzu rezultātu?

Par tautastērpu darināšanas tradīciju saglabāšanu un precīzu atdarinājumu lomu un nozīmi stāstīs tērpu modelētāja un daudzu tautastērpu darināšanas organizētāja Lia Mona Ģibiete. Savā pieredzē dalīsies Liepājas TLMS meistares – dažādu tērpa daļu šuvējas un rotātājas.

Tiks prezentētas dažādas šujmašīnas un speciālas palīgierīces apdares darbu veikšanai, precīzai auduma krokojuma izveidošanai, auduma malu un vīļu šūšanai un vēl daudziem citiem šūšanas darbiem. Interesanta solās būt arī ierīču un šujmašīnu prezentācija vairākiem izšūšanas paņēmieniem.

Ieejas maksa pasākumā ir 2 eiro.

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+