×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Melānija, Imanta
Sestdiena, 18. augusts, 2018
12. jūnijs, 2018
Drukāt

Tautieši Lielbritānijā vīlušies atsevišķu reemigrācijas koordinatoru darbībā (32)

Foto - LNT Ziņu dienestsFoto - LNT Ziņu dienests

Antra Paeglīte Lielbritānijā.

Papildināts ar video.

Daļai Lielbritānijā dzīvojošo tautiešu izveidojusies ne visai veiksmīga sadarbība ar jaunā remigrācijas pilotprojekta koordinatoriem Latvijas reģionos, tādēļ savu atgriešanos viņi organizē pašu spēkiem. Savukārt citiem, lai arī bija dzirdējuši par konsultantiem, tomēr radušās grūtības ar viņu kontaktinformācijas iegūšanu, tā otrdien raidījumam “LNT Ziņas” stāstīja tautieši.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atbildībā esošais remigrācijas plāns paredz, ka katrā no valsts reģioniem strādā īpašs konsultants, palīdzot ārzemēs dzīvojošiem tautiešiem atgriezties Latvijā ar informācijas sniegšanu par darba iespējām, īres mājokli, bērnu izglītību un citiem jautājumiem.

“Es vērsos pie Vidzemes koordinatores un prasīju, vai man nevar palīdzēt ar mājvietu. Piecus ar pusi gadus esmu prom no Latvijas, un man nav, kur atpakaļ braukt. Viņa man piedāvāja [mājvietu] Ģikšos, kur sabiedriskais transports varbūt vienu reizi dienā [brauc] uz Cēsīm. Tur nebūtu reāli. To es arī paskaidroju, ka mani tādi Ģikši neinteresē. Kā es izbraukāšu uz darbu? Tāds nedaudz atgrūdiens man bija. Varbūt tomēr nav jēga prasīt, varbūt vieglāk ir pašas spēkiem visu sameklēt,” stāsta Antra Paeglīte, kas no Londonas Latvijā atgriežas šomēnes.

Runājot ar citiem tautiešiem Anglijā, kas plāno atgriezties Latvijā, Antra secinājusi, ka arī viņiem nav bijusi sekmīga pieredze ar remigrantu koordinatoriem reģionos. “Viņi nosūta ar „copy-paste” vienkārši tekstu vai arī no „ss.com” darba sludinājumus, dzīvokļu īres sludinājumus, bet tā jau gluži nav palīdzība, ko mēs sagaidām. […] Mēs taču katrs to varam izdarīt, jo mums ir pieejams internets. Es nezinu, vai tai visai padarīšanai ir jēga,” saka Antra.

Turklāt mūsu tautieši Lielbritānijā “LNT Ziņām” atzīst, ka atrast reģionālo konsultantu telefonus un e-pastus esot praktiski neiespējami, jo jaunā remigrācijas plāna administrētāja – VARAM – mājaslapā nav speciālas sadaļas un esot pamatīgi “jārokas”, kamēr līdz šiem kontaktiem nonāk.

Vienlaikus atzinīgus vārdus remigrantu koordinatoriem velta Londonā dzīvojošā Irēna Konrāde, kuras ģimene atgriezīsies Ventspilī augustā. Kurzemes koordinatore atsūtījusi dēlam latviešu valodas mācību materiālus. Lai arī konsultante nav spējusi atrisināt problēmu ar iestāšanos vēlamajā skolā, tomēr Irēna apzinās, ka vairumā gadījumu konsultanti paši atduras pret kopējās sistēmas nepilnībām. Kurzemes koordinatore nav spējusi atrisināt arī problēmu ar banku Latvijā. “Nevar Latvijas pilsonis atgriezties un atvērt kontu bankā, jo tur nav īpašuma un nav darba līguma. Ja mēs vispirms gribam nopirkt īpašumu un tad meklēt darbu, […] ir problēma. Mums kā Latvijas pilsoņiem atgriežoties nav iespējas atvērt kontu. Koordinatore sazinājās un piedāvāja vienreizējā darījuma kontu, kas mums galīgi kā Latvijas pilsoņiem neder.”

Latvijas vēstniecībā Londonā „LNT Ziņām” skaidro, ka visbiežāk potenciālie mājās braucēji sūdzas par grūtībām pieteikt bērnus Latvijas skolās, kamēr vēl atrodas Lielbritānijā. “Ja tev nav adreses Latvijā, tad pierakstīties uz skolu laikus ir praktiski neiespējami. Ir lietas, kuras papildu regulējums varētu atrisināt. Vai arī, ja vecāki ļoti laikus zina, ka viņi grib atgriezties pēc gada vai diviem, tad viņiem laikus jāmeklē īpašums, kurā reģistrēties, deklarēties,” stāsta Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē un Ziemeļīrijā Baiba Braže.

Šo un vairāku citu problēmsituāciju risināšanai lielas cerības tiek liktas uz jauno Diasporas likumu, kas tautiešu atgriešanos Latvijā atvieglotu ar dažādu birokrātisko šķēršļu mazināšanu. Tikmēr visas negācijas par sistēmiskām nebūšanām jāuzklausa un radoši risinājumi jāmeklē remigrantu koordinatoriem.

VARAM informē, ka līdz šodienai 964 potenciālie remigranti paši uzrunājuši koordinatorus vai viņus proaktīvi uzrunājuši koordinatori. Vienlaikus personalizēta informācija sniegta 439 tautiešiem ārzemēs. Ministrijā apgalvo, ka šī informācija palīdzējusi Latvijā atgriezties 45 cilvēkiem, no kuriem 20 veido ģimenes. Vislielākā interese par remigrāciju ir Latgalē un Kurzemē, kur informācija valstspiederīgajiem ārzemēs sniegta attiecīgi 208 un 123 reizes.

Pievienot komentāru

Komentāri (32)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. māte google viemer palidz atrast. Ja nevelas atapakal tad godigi japasaka. 800 uz rokas lai nopelnitu ir jābut realam specialistam vai mazajam uznemejam. Busim tacu realisti.

 3. jautājums valdībai Atbildēt

  Vai Latvijā palicējiem kāds ierēdnis meklē dzīvokļus, kāpēc aizbraucēji tiek uztaisīti par kaut kādu izredzēto zorti iepretim Latvijā dzīvojošajiem?

 4. Paļaušanās uz pašu spēkiem — kā tēvzemē, tā emigrācijā — ir vienmēr tā labākā pieeja.

 5. Kad brauca prom uz svešu valsti, kur nebija nekā, tad visu padi varēja atrast, atrisināt, sarunāt utt. Tagad Lstvijā, savā valodā neko nevar!!!! Tagad te koordinatori palīdzēs! Idiotisms! Ja kāds būs izlēmis atgriezties, to izlēma un dara bez koordinatora. Tas tikai teātris naudas izšķiešanai.

 6. Šī reemigrācijas plāna ideja ir vienkārši unikāla! Aizvazājies no savas valsts uz treknākiem medību laukiem, sataisi bēdīgu ģīmi, it kā būtu zem lielgabalu uguns uzdzīts un tad gaidi, ka tevi ar atplestām rokām un uz citu tautas brāļu- to muļķu (kuriem nav bijusi iespēja vai bezkaunīga izmanība nosmelt bagāto zemju pārticības krējumu) rēķina aicinās mājās kā nez kādu upuri. Vai kāds var paskaidrot, kādēļ Latvijai ārpus valsts izbraukušie latvieši (vienalga kādā sakarā) vienmēr bijuši dārgāki kā tie, kuri nekur nav aizmukuši ne labklājības, ne kādās citās medībās!!!!????

 7. Varbūt varētu nosaukt reemigrācijas projekt autorus? Vai par brāķa darbu nebūtu jāatskaitās un jāatgriež nauda Valsts kasē? Varbūt vajadzētu arī likumu , kas parezētu kārtīgu cietumsodu par valstij nodarīto kaitējumu? Domājiet, deputāti, domājiet, un pie darba!

 8. Tā taču kārtējā naudas izpumpēšana no valsts! Uzpūstas programas lai varētu vairāk naudas iegūt sava labumā.Parādiet kurš no t.s.činovnikiem domā par tautas labklājību!!! Krāpnieku valsts ierēdņi.

 9. …un ko atgriezušies Latvijā darīsiet?!Viss tiek izputināts,it īpaši laukos…ja kaut ko uzsāc audzēt vai ražot,ta visi dienesti klāt un ja gribi strādāt te,tad maksā uz kabatu.Cik nav tādu ,kuri atgriezušies un uzsākuši savu biznesu,bet sapratuši ka šeit dzīves nebūs,aizbraukuši atpakaļļ=.

  • Pēc atgriešanās daļa varēs nākt strādāt pie manis, kamēr citi (krievmīļi) varēs iet strādāt par troļļiem Maskavas namā — kā tu.

 10. Būtu nu likuši tos aizbraucējus mierā! Gan viņi paši ar savām problēmām tiks galā bez tiem labi algotajiem konsultantiem. Pirms uz šejieni kādu aicina atgriezties, Latviju vispirms vajag padarīt par vietu, kur gribas atgriezties. Pagaidām Latvija ir vieta, no kuras cilvēkiem gribas braukt projām.

 11. Lidmašīnā no Kopenhāgenas uz Rīgu pavisam nejauši man blakus apsēdās jauna ,tomēr ar angļu akcentu runājoša latviete ,kas Kopenhāgenā ielidoja no Austrālijas.Ceļa biedrene dzirdēja un redzēja kā Austrālijas latviešus uzrunāja tur atbraukušais prezidents Vējonis,to viņa stāstīja ar humoru kā anekdoti..Vējoņa neveiklā runa un neizprotamais domu gājiens uzjautrināja tautiešus.

 12. Pie visa gatava. Un ja nav tur pie visa gatava, tad no gultas ārā necelšos, necelšos, necelšos.

 13. Vai tad tiem kas šeit vergojuši gadiem un uzturējuši Latviju – tagad būtu jāpbīdās un klejotājiem jāatdod savs mājoklis?

 14. Bez komentariem
  Laba roka nezina ko dara kreisa
  Jeb no valsts neko negaidi .

 15. Nez, no LV prom braucot, arī jau priekšā (UK) gaidīja koordinators ar mājas atslēgām, darba līgumu un skolas adresi? Un vietējiem aborigēniem jau koordinatorus nevajag, tie var paši ķepuroties.

  • pareizi,Asne, Tu pateici,kā zināja un varēja aizbraukt uz svešu zemi,atrast darbu,mājvietu un visu pārējo,tāpat arī paši var atrast visu dzimtenē. Nevajag gaidīt,ka kāds visu pasniegs uz šķīvīša ar zelta maliņu.Dzīve ir cīņa.

  • vaukšķi, vaukšķi, Atbildēt

   tādām kurvām, kā tu, viss no likteņa atdarās !

 16. būtu nu nokaunējusies Atbildēt

  To es arī paskaidroju, ka mani tādi Ģikši neinteresē…
  Nu lūk, kāda attieksme! Tādai Londonietei “kaut kādi Ģikši” par prastiem…

 17. Varētu paklusēt. Un atdot parādu dzimtenei, nevis čīkstēt!

  • Toč pajolīte esi. Kādu parādu? Vai valsts kādam prombraukšanai priekš biļetes aizlienēja?
   Tikpat labi sojuzs varēja paprasīt parādiņu par izvizināšanu uz Sibīriju!

 18. Kādas MUĻĶĪBAS LATVIJAS pilsoņiem TE PIEDĀVĀ nu NAV UN NEBŪS es esmu Lv piecus gadus,un viss iet uz grunti.

Draugiem Facebook Twitter Google+